VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Herny se proti rozhodnutí Ministerstva financí brání

Jihlava - Ministerstvo přistoupilo na fakt, že v těchto dvou městech začala v minulosti platit obecně závazná vyhláška, která ha-zardní hry ve městě zakazuje.

15.5.2015
SDÍLEJ:

Herna.Foto: Vladimír Šťastný

JihlavskoBěhem dubna začala provozovatelům heren v Jihlavě a Třešti chodit rozhodnutí Ministerstva financí. Ta jim ruší dřívější povolení k provozování loterií a jiných podobných hazardních her.

Jedním dopisem ovšem celá záležitost nekončí. Herny se mohou bránit rozkladem, opravným prostředkem proti rozhodnutí a také toho využívají. „V Třešti jsme vyda- li v této věci dvě rozhodnu- tí a v Jihlavě jich evidujeme zatím sedm," sdělil Radek Ležatka, tiskový mluvčí Ministerstva financí.

Provozovatelé ovšem mají právo podat proti vydanému rozhodnutí ministerstva o zru-šení povolení k provozování hazardních her rozklad.

„Platným povolením k provozování provozovatelé disponují až do doby, než rozhodnutí o zrušení povolení nabude právní moci," poznamenal Ležatka.

V praxi to tedy znamená, že dokud budou mít provozovatelé možnost se proti rozhodnutí bránit, tak toho budou využívat a nikdo jim v jejich činnosti nemůže bránit.

V Třešti s tím starosta Vladislav Hynk počítá. „Předpokládám, že toho dvě provozovny ve městě, které už rozhodnutí od ministerstva dosta-ly, využijí," poznamenal Hynk s tím, že doufá, že i přesto hazard v Třešti ještě letos úplně skončí. Ve vyhlášce města je uveden termín v červenci.

Patnáct dní

V Třešti se rozhodnutí o zrušení povolení od Ministerstva financí týká provozoven Admirál v Selské ulici a nonstopu v Rooseweltově ulici. Deníku se včera nepodařilo provozovatele barů zastihnout, ale i on se pravděpodobně bude proti rozhodnutí ministerstva chtít bránit podáním rozkladu.

„Lhůta pro podání rozkladu je patnáct dní od doručení rozhodnutí o zrušení povolení provozovateli. Rozklady putují k rozkladové komisi, která o nich bude rozhodovat podle časové posloupnosti jejich doručení," vysvětlil Ležatka. Rozhodnutí o rozkladu dostanou do datové schránky příslušné obce.

Možnost podat rozklad v Ji-hlavě už někteří provozovatelé využili. V případě ostatních běží lhůta pro podání odvolání

„V případě dvou rozhodnutí o zrušení povolení pro provozování loterií na území města Jihlavy už byl podán rozklad. U ostatních pořád běží lhůta pro podání odvolání," dodal Ležatka z ministerstva.

„Zrušením povolení dochází k uplatnění práva města na samosprávu. V současné době se zrušení týká 36 technických zařízení. Ministerstvo tak plní to, co deklarovalo začátkem roku, kdy předpokládalo, že v průběhu měsíce dubna začne rozesílat rozhodnutí o zrušení povolení k provozu technických zařízení," konstatoval vedoucí ekonomického odboru jihlavského magistrátu Jan Jaroš.

V roce 2011, před vyhláškou, bylo v Jihlavě povoleno Ministerstvem financí 867 zařízení. V letech 2012 a 2013 se počet zařízení pohyboval kolem pěti set přístrojů, v roce 2014 počet klesl na čtyři sta přístrojů. „Nyní se přiblížil asi k 370 kusům," dodal Jaroš.

Výherní hrací přístroje, které povolovala Jihlava, už na území města nejsou. Většina hracích terminálů skončila k poslednímu prosinci 2012. Pouze šest zbývajících přístrojů povolených městem mohlo běžet až do konce roku 2013.

Autor: Jana Kodysová

15.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Fotbalisté Košetic mohou v Humpolci přidat třetí výhru v řadě!

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru haly ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení