VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na jaře vypuknou opravy silnic v Telči a Nevcehli

Jihlavsko – Řidiči se nejen v těchto obcích musí připravit na objížďky a dopravní omezení.

30.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto:

Také v letošním roce se Jihlavsku nevyhnou opravy silnic. Jasno je nyní 
o rekonstrukci průtahu Telčí a Nevcehlí, o které se postará Kraj Vysočina. Řidiči tak opět musí počítat s dopravními omezeními a objízdnými trasami.

V Telči se letos bude opravovat celá Hradecká ulice, kde sídlí základní a střední škola. Příští rok přijde na řadu rekonstrukce ulice 
9. května a některých navazujících ulic, počítá se i s vybudováním dvou kruhových objezdů. Práce v Telči začnou nejspíše na přelomu dubna a května a silnice by měla být předána do užívání na konci října 2014.

V plánu je také výstavba nové kanalizace, vodovodu, chodníků, veřejného osvětlení a pokládka elektrického vedení. V tomto případě jde o investiční akci města, které doufá, že mu podaří získat dotace. „Podali jsme si například žádost o dotace na chodníky. Rádi bychom také získali evropské dotace na nové řešení autobusových zastávek u škol v Hradecké ulici," řekl starosta Roman Fabeš. Po rekonstrukci by se zastávky autobusů měly nově nacházet zcela mimo hlavní silnici. 
V ulici by navíc měla přibýt místa na parkování. Kraji Vysočina se na rekonstrukci silnice v Hradecké ulici, která vyjde na více než dvacet milionů korun, podařilo získat evropské a státní dotace ve výši 95 procent.

Vznikne také 
nová zastávka

Na rekonstrukci průtahu krajské silnice se chystají také v nedaleké Nevcehli. Začít se má už v dubnu. Obec navíc počítá s výstavbou nových chodníků a veřejného osvětlení podél průtahu i s vybudováním nové autobusové zastávky. „V rámci prací na silnici dojde k mírnému narovnání zatáčky v centru obce. Lidé se mohou těšit na novou zastávku se zálivem pro autobusy a přechodem pro chodce. Oprav se dočkají i některé místní komunikace," uvedl starosta Luboš Pelej 
s tím, že úpravy, které financuje obec, podle rozpočtu vyjdou na 6,2 milionu korun. Nevcehli se podařilo získat dotaci ve výši 4,6 milionu.

Součástí rekonstrukce průtahu, jehož financování půjde na vrub Kraje Vysočina, jsou také úpravy křižovatky se silnicí III/4037, odvodnění silnice, nutné přeložky nebo vegetační úpravy. Akce v Nevcehli má být hotová do konce letošního roku.

Pokračovat se letos má například také s opravami silnic v Lukách nad Jihlavou 
a Dolní Cerekvi.

ZUZANA MUSILOVÁ

Autor: Redakce

30.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Za ohlášení bomby dostal invalida 300 hodin obecně prospěšných prací

Zoo Jihlava.

Rodiče poslali zoologické zahradě první splátku za ubitého plameňáka

Pátý ročník Vysočina festu je za dveřmi

Jihlava – Největší hvězdy nejen české hudební scény se objeví v krajském městě Vysočiny již začátkem prázdnin. Ve dnech 6. až 8. července se totiž uskuteční pátý ročník hudební přehlídky Vysočina fest, kterému bude předcházet dvoudenní akce Fest na rozjezd. Tato předskokanská akce každoročně vyprodaného festivalu se uskuteční v úterý 4. a ve středu 5. července na jihlavském Masarykově náměstí.

Nejlepší steak v Brně připravil gastrotým z Vysočiny

Brno, Jihlava – Nejlepší steak jako Brno připravil o víkendu na hradě Veveří nedaleko Brna tým Gastroakademie Kraje Vysočina. Pod vedením Libora Homolky z jihlavské střední školy se o kulinářskou megapoctu zasloužili jihlavský David Hájek a havlíčkobrodští Jakub Karbusický a Jakub Brož.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies