VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté hledají posily. Budou chodit do škol

Vysočina – Minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, fyzická i psychická zdatnost, odvaha a bezúhonnost. To jsou požadavky na nové policisty na Vysočině. Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina totiž hledá do svých řad nové posily.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

„V současné době přijímáme do služebního poměru nové policisty a policistky, kteří mohou být služebně zařazeni v rámci služby pořádkové, dopravní nebo cizinecké policie. Nově přijatí policisté budou působit v rámci útvarů krajského ředitelství, a to na pohotovostním a eskortním oddělení, dálničním oddělení ve Velkém Beranově a na obvodních odděleních, na odboru cizinecké policie nebo dopravních inspektorátech v celém našem kraji. Aktuálně budeme nově přijatými policisty doplňovat početní stavy průřezem celým Krajem Vysočina," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ta také dodala, že policie hledá uchazeče, kteří trvale žijí na Vysočině a kteří budou vnímat práci policisty jako své poslání. „Uchazečům nabízíme stabilní finanční ohodnocení, příspěvky na dovolenou, šest týdnů řádné dovolené, odchodné, výslužné a řadu dalších výhod," dodala Čírtková.

Uchazeči musí být starší 18 let a nesmí být členy politických stran či hnutí. Nesmí vykonávat živnost nebo jinou výdělečnou činnost. Zájemci mají doručit své písemné žádosti na Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina, a poté budou pozváni na osobní pohovor. Uchazeči pak musí obstát u psychologického vyšetření i při prověrce tělesné zdatnosti.

Policisté budou kvůli náboru ve druhé polovině dubna obcházet i vybrané střední školy v kraji a besedovat se studenty, aby jim představili službu u policie. Informace o výběrovém řízení mohou zájemci najít i na webových stránkách policie.

Na Krajském ředitelství policie Kraje Vysočina je k 1. dubnu letošního roku ve služebním poměru 1 318 policistů a policistek. Z tohoto počtu je celkem 147 žen – policistek. Věkový průměr u policistů činí necelých 39 let.

IVANA HOLZBAUEROVÁ

Autor: Redakce

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Podél Dalešické přehrady vede nová zelená turistická značka. Turisty zavede přímo k vodě, na místa s poutavými výhledy.
23

Podél přehrady vede nová turistická trasa. Prošli jsme ji za vás

V Jihlavě budou speciální nádoby na použitý jedlý olej a tuky.

V ulicích Jihlavy budou brzy stát popelnice na olej

Rampušáci se přetahovali s Řevnickými, letos rekord slaví deset let

Vysočina - Nejvyšší změřená hořící hranice, u níž se odehrával čarodějnický program, oslaví v neděli 30. dubna desáté narozeniny. Hranici měřící 16,999 metru postavil klub Rampušáků ze středočeských Mnichovic v dubnu 2007. Zahořela, jak jinak, 30. dubna onoho roku.

Pálení čarodějnic ukončí na více místech ohňostrojem

Vysočina, Žďársko - O magické filipojakubské noci ze 30. dubna na 1. května, která v minulosti bývala jedním z největších pohanských svátků, se rozhoří stovky ohňů prakticky ve všech městech a obcích. I letos v nich připravili společné pálení čarodějnic s občerstvením a spoustou zábavných aktivit pro děti i dospělé.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Jihlavská filharmonie připravila jarní galakoncert

Jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera si na příští týden připravila další velkou akci. Tentokrát to bude jarní galakoncert. Uskuteční se v neděli 7. května v Domě kultury v Jihlavě. Tam také zajišťují předprodej vstupenek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies