VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třeští zřejmě povede první cyklostezka

Třešť – Cyklisté nasednou na kolo v Hodicích na vlakovém nádraží a svezou se pohodlně po cyklostezce až do Kostelce. Nebo možná až do krajské Jihlavy.

1.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Obce Hodice, Třešť, Kostelec a Jezdovice totiž podepsaly smlouvu na spolupráci na projektu jedenáct kilometrů dlouhé cyklostezky. V současné době se připravuje projektová dokumentace pro územní řízení, která by měla být hotová do září letošního roku.

Kromě toho se paralelně připravují podobné projekty v Jihlavě, kdy by cyklostezka měla vést z Jihlavy do Kostelce a také projekt opačným směrem z Hodic na Telč, Dačice a Slavonice.

„Cyklostezka je situovaná podél železniční tratě a třešťského potoka. Projektant ji staví tak, aby nebylo překonáno velké převýšení. Povede podél Váňovského rybníka do Třeště, kde se využije místní komunikace v Luční ulici a pak se přejede po Selské ulici do centrální části města k třešťskému potoku. Dále povede ke koupališti a ven z města vyjde u poslední benzinové stanice,“ popsal, kudy povede cyklostezka městem, starosta Třeště Vladislav Hynk.

Co se týče nákladů na jednotlivé stupně řízení, ty si mezi sebou obce dělí. Největší část připadá na Třešť a místní část Salavice. Dosud už územní studie a projektová dokumentace pro územní řízení stála dohromady 1,25 milionu korun. Na každý stupeň řízení dostal projekt po 200 tisících z Fondu Vysočiny. Čtyři sta tisíc tedy pokryla dotace.

„V současné době jsme oslovili vlastníky jednotlivých pozemků a jednáme s nimi o podmínkách, které jsou pro ně přijatelné proto, aby zde vedla cyklostezka. Zatím největším problémem jsou dědická řízení, ta neuspíšíme,“ dodal Hynk.

Realizaci cyklostezky chce město financovat z evropských peněz. V současné době je vypsaná podpora na cyklostezky, které usnadní dopravu lidí do zaměstnání. Na ose Hodice – Třešť – Kostelec je celá řada průmyslových podniků, které tak vyhovují smyslu dotací. Čerpat dotace na projekt chtějí smluvní partneři ideálně do roku 2020. „Cyklostezku ve finále využijí také cykloturisté, maminky s kočárky i ti, co jezdí na kolečkových bruslích,“ myslí si Hynk. Ten si dokáže představit, že jednotlivé úseky 11 kilometrů dlouhé stezky budou vznikat i po etapách.

Autor: Jana Kodysová

1.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vítězný tým ve složení Monika a Ondra ze ZŠ Okříšky.

Ze stovek malých cihel postavily nejhezčí rodinný dům děti z Okříšek

Náměstí v Třešti provonělo pečené maso, klobásy a podzimní tvoření. Děti se vyřádily na skákacím hradě, divokém jednorožci či při soutěžích o ceny.
15

V Třešti rožnili pod dohledem jednorožce

V jihlavském parku počtvrté ochutnávali veganská jídla

Jihlava – V pátek 22. září se v jihlavském parku Gustava Mahlera uskutečnily již čtvrté Veganské hody. Akce nabídla nejen bezmasá jídla, ale také otevřený prostor pro výměnu receptů a zkušeností.

Na novém sportovišti v Lukách už skáčou s koloběžkami

Luka nad Jihlavou – Na pumptrackové dráze, která vyrostla u cyklostezky nedaleko Luk nad Jihlavou, se už prohání mladí lidé s koloběžkami. Nová dráha je sice stále obehnaná červenou páskou a před několika dny tam ještě stál bagr, ale to nedočkavým zájemcům vůbec nevadí. Dle slov starosty Luk nad Jihlavou Viktora Wölfla je už dráha téměř hotová. Schází prý dodělat jen malé drobnosti kolem dráhy.

Úvěrového podvodníka z Jihlavy poslal soud do vězení na šest let

Jihlava – Po bezmála čtyřech dlouhých letech vynesl Okresní soud v Jihlavě rozsudek nad čtyřiatřicetiletým Janem Rambouskem z Jihlavy. Ten byl obžalován z rozsáhlých podvodů vůči lidem po celé republice.

Jihlavská filharmonie pořádá svůj další komorní koncert

Jihlava – Tuto neděli 24. září v sedm hodin večer začne další z řady komorních koncertů, které připravuje jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera. V letošním roce jde v pořadí o pátý komorní koncert.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení