VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V neděli mohou v Třešti vytáhnout pily až v osm hodin

Třešť – V Třešti zrevidovali vyhlášku z roku 2009 o době nočního klidu a regulaci hlučných činností.

27.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zastupitelstvo na svém posledním červnovém jednání schválilo dobu nočního klidu od desáté hodiny večer do šesti hodin do rána. Výjimkou jsou neděle a státem uznávané svátky. V tyto dny platí klid už od osmi hodin večer do osmi hodin ráno. Pořadatelé různých venkovních akcí ovšem mohou zažádat na městském úřadě o výjimku.

„V současné době obsahuje vyhláška devět akcí s výjimkou. Tyto akce mají možnost porušit dobu nočního klidu, v některých případech je tedy tato doba zkrácená. Například hasičská zábava v místní části Čenkov má povolenou výjimku do dvou hodin ráno, to samé oslava nového roku,“ vyjmenoval příklady starosta Třeště Vladislav Hynk. Ostatní akce ve vyhlášce, mezi kterými je například motorkářský sraz či letní kino, jsou omezené do půlnoci.

Vyhláška dále obsahuje i obecná data. Především v letních měsících mohou o výjimku zažádat pořadatelé kulturních akcí pod širým nebem. Musí to ovšem stihnout ve stanovené lhůtě. „Pořadatelé se na nás musí obrátit nejpozději pět dní před konáním akce. My potom tuto informaci zveřejňujeme na úřední desce,“ dodal Hynk.

Mnohem větší diskuse se na zastupitelstvu rozpoutala ohledně regulace hlučných činností v nevhodnou denní dobu. I ta nakonec zůstala v původních mezích. V neděli a o státem uznávaných svátcích je noční klid od osmi hodin večer do osmi hodin ráno.

„Na zastupitelstvu padly tři návrhy na to, zpřísnit podmínky pro nevhodný hluk v neděli a o svátcích. Byl dokonce návrh, že by se v neděli nemělo hlučet vůbec,“ podotkl Hynk. Nakonec žádný z alternativních návrhů neprošel.

V tomto případě jde o činnosti, které jsou úzce spjaté s pracemi na zahradách. „Jde například o motorové sekačky na trávu, cirkulárky, motorové pily, motorové křovinořezy. Dále je zde uvedeno, že jde o činnosti a přístroje způsobující hluk, tedy i hlasitá hudba,“ dodal Hynk s tím, že tyto činnosti ve velkém míře závisí na sousedských vztazích. Kdo chce například sekat trávu v neděli motorovou sekačkou, tak může, ale až od osmi od rána a jenom do osmé večerní.

Případný přestupek proti vyhlášce budou na zavolání řešit příslušníci státní policie, protože město nemá městské strážníky. Poté bude akce nahlášená městskému úřadu, který to bude dále posuzovat v přestupkovém řízení.

Autor: Jana Kodysová

27.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vítězný tým ve složení Monika a Ondra ze ZŠ Okříšky.

Ze stovek malých cihel postavily nejhezčí rodinný dům děti z Okříšek

Náměstí v Třešti provonělo pečené maso, klobásy a podzimní tvoření. Děti se vyřádily na skákacím hradě, divokém jednorožci či při soutěžích o ceny.
15

V Třešti rožnili pod dohledem jednorožce

V jihlavském parku počtvrté ochutnávali veganská jídla

Jihlava – V pátek 22. září se v jihlavském parku Gustava Mahlera uskutečnily již čtvrté Veganské hody. Akce nabídla nejen bezmasá jídla, ale také otevřený prostor pro výměnu receptů a zkušeností.

Na novém sportovišti v Lukách už skáčou s koloběžkami

Luka nad Jihlavou – Na pumptrackové dráze, která vyrostla u cyklostezky nedaleko Luk nad Jihlavou, se už prohání mladí lidé s koloběžkami. Nová dráha je sice stále obehnaná červenou páskou a před několika dny tam ještě stál bagr, ale to nedočkavým zájemcům vůbec nevadí. Dle slov starosty Luk nad Jihlavou Viktora Wölfla je už dráha téměř hotová. Schází prý dodělat jen malé drobnosti kolem dráhy.

Úvěrového podvodníka z Jihlavy poslal soud do vězení na šest let

Jihlava – Po bezmála čtyřech dlouhých letech vynesl Okresní soud v Jihlavě rozsudek nad čtyřiatřicetiletým Janem Rambouskem z Jihlavy. Ten byl obžalován z rozsáhlých podvodů vůči lidem po celé republice.

Jihlavská filharmonie pořádá svůj další komorní koncert

Jihlava – Tuto neděli 24. září v sedm hodin večer začne další z řady komorních koncertů, které připravuje jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera. V letošním roce jde v pořadí o pátý komorní koncert.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení