VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Třešti se pustí do zbylé části ulice na Stonařov

Třešť – V nejbližších dnech se stavbaři pustí do poslední části dlouhé Fritzovy ulice, která je rovněž výpadovkou z města na Stonařov. Tentokrát však půjde o stavební práce mimo hlavní komunikaci, tudíž nebude potřeba výrazně omezovat provoz v ulici, jako tomu bylo v předchozí etapě v loňském roce. Výběrové řízení na dodavatele vyhrála pelhřimovská firma VHST.

20.4.2017
SDÍLEJ:

V nejbližších dnech se stavbaři pustí do poslední části dlouhé Fritzovy ulice, která je rovněž výpadovkou z města na Stonařov. Tentokrát však půjde o stavební práce mimo hlavní komunikaci, tudíž nebude potřeba výrazně omezovat provoz v ulici, jako tomu byFoto: Deník / Kodysová Jana

„Staveniště je předané, předpokládám, že se začne hned, jakmile to půjde. Půjde o část, která se nezrealizovala v loňském roce. Bude se opět dělat vodovod i kanalizace, veřejné osvětlení, HDPE trubky a pokládka silnice,“ popsal starosta šestitisícové Třeště Vladislav Hynk. Společnost E.on bude ukládat do země svou síť.

Půjde o úpravu komunikace v části, která vede podél zámeckého parku a také v okolí zemědělské usedlosti. „Když se jede z Třeště na Stonařov, tak je to odbočka doleva v horní části ulice,“ upřesnil starosta. Na případná dopravní omezení se proto musí připravit především lidé, kteří v této několikasetmetrové části města žijí.

Po dokončení bude tato část města kompletně zrekonstruována. Už v loňském roce se dělala hlavní část téměř kilometrového úseku. Rekonstrukce byla největší loňskou investicí města Třešť. Celková částka se vyšplhala ke 40 milionům korun. Dotaci městu poskytl kraj, Státní fond dopravní infrastruktury a firma E.on. Zbytek pokryje úvěr.

#clanek|3217400#

Neobešla se ovšem bez zdržení a komplikací. „Bohužel jsme museli během stavby řešit nespočet problémů, což bývá u rekonstrukce obvyklé. Za tu dobu, co pracuji na radnici, jsem se ještě nesetkal s tak výrazným zavodněním podloží komunikace a s tím související zhoršenou únosností," poznamenal už dříve starosta Třeště Hynk.

Starosta věří, že zbytek oprav ve Fritzově ulici už proběhne bez větších problémů.

Autor: Jana Kodysová

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Podél Dalešické přehrady vede nová zelená turistická značka. Turisty zavede přímo k vodě, na místa s poutavými výhledy.
23

Podél přehrady vede nová turistická trasa. Prošli jsme ji za vás

V Jihlavě budou speciální nádoby na použitý jedlý olej a tuky.

V ulicích Jihlavy budou brzy stát popelnice na olej

Rampušáci se přetahovali s Řevnickými, letos rekord slaví deset let

Vysočina - Nejvyšší změřená hořící hranice, u níž se odehrával čarodějnický program, oslaví v neděli 30. dubna desáté narozeniny. Hranici měřící 16,999 metru postavil klub Rampušáků ze středočeských Mnichovic v dubnu 2007. Zahořela, jak jinak, 30. dubna onoho roku.

Pálení čarodějnic ukončí na více místech ohňostrojem

Vysočina, Žďársko - O magické filipojakubské noci ze 30. dubna na 1. května, která v minulosti bývala jedním z největších pohanských svátků, se rozhoří stovky ohňů prakticky ve všech městech a obcích. I letos v nich připravili společné pálení čarodějnic s občerstvením a spoustou zábavných aktivit pro děti i dospělé.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Jihlavská filharmonie připravila jarní galakoncert

Jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera si na příští týden připravila další velkou akci. Tentokrát to bude jarní galakoncert. Uskuteční se v neděli 7. května v Domě kultury v Jihlavě. Tam také zajišťují předprodej vstupenek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies