Výstava vždycky trvá dva dny a nablýskané papalášské fáro bylo po celou dobu středem pozornosti.

„Je to model z časopisu, na který jsem postupně s každým číslem kupoval jednotlivé díly. Skládal jsem ji tři roky a vyšel mě na necelých třicet pět tisíc korun,“ prozradil modelář Kamil Štol.

Našemu objektivu vymazlený model rád do detailu ukázal. Fanda přes zmenšené kopie aut, který je jedním z organizátorů proboštovské výstavy, prozradil, že pracuje ina dalším velkém modelu auta, a to Trabantu 601.

close Ještě jednou vše otevřené ve větším detailním záběru. info Zdroj: Deník/Edvard Beneš zoom_in Ještě jednou vše otevřené ve větším detailním záběru.

Čeká, až začnou vyrábět jednotlivé díly

Už má v měřítku 1:8 vyrobený podvozek s koly a funkčním vnitřním vybavením, jako jsou světla nebo motor, který při spuštění vydává autentický zvuk, jako skutečné východoněmecké vozítko.

„Čekám jenom, až zase budou vydávat časopis s díly, abych je všechny postupně nakoupil a poskládal model auta,“ svěřil se s tím, že od vydavatelů Sběratelského času má zprávy, že na Trabanta 601 určitě brzy dojde.

close Takhle vypadá motorový prostor modelu. info Zdroj: Deník/Edvard Beneš zoom_in Takhle vypadá motorový prostor modelu.

Ten má v současnosti pro modeláře v nabídce Škodu 130 RS, která jela Rallye Monte Carlo nebo Lotus Renault 97T, se kterým legendární Ayrton Senna hájil zlato – černé barvy stáje Lotus.


Nahrává se anketa ...

Stovky modelů všech druhů

Na letošní Všeobecné modelářské výstavě v Proboštově na Teplicku se představila celá řada modelářů, kteří zde vystavovaly stovky svých výtvorů.

K vidění byla nejen auta, ale i stavební a zemědělská technika, vojenská technika, letadla, vrtulníky, figury, busty nebo lodě a ponorky.

Zvláštní skupinu pak tvořili stavitelé papírových modelů techniky a různých světově známých staveb. Nechyběly ani modely kategorie Monti Systém nebo RC modely.

Prohlédněte si také fotogalerii ostatních modelů z výstavy:

Fotogalerie: Všeobecná modelářská výstava Proboštov