VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA KŘÍŽKOVÁ

Dana Křížková / Jihlavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Největší investice Jihlavy půjde příští rok do kanálů

Jihlava – Celkem jednadvacet a půl milionu korun na rekonstrukci části kanalizace a vodovodu v jihlavských ulicích Telečské a Wolkerově.

Ceny stromků nerostou

Jihlavsko – Tradiční živý smrk každý rok před Vánocemi pořizuje Karel Novotný z Jihlavy. Jak říká, jeho rodina by si Vánoce bez živého stromečku nedovedla představit.

Jihlavská zoo má nové mládě, je jím týdenní nyala nížinná

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada dostala pod stromeček dárek, má nový přírůstek.

Za cukroví zaplatíme letos víc

Jihlavsko – Šest stovek perníčků už má napečeno Jaroslava Bednářová z Jihlavy. Chce, aby do vánočních svátků stačily změknout. Jako každý rok peče cukroví na zakázku, ale jak říká, pro letošní rok má zákazníků o něco méně. A to především kvůli zdražování potravin, a tím i ceny napečeného cukroví.

Dobrou noc, děti, bude říkat učitelka v nové mateřince

Jihlava – Novou školku, kde budou moci děti i přenocovat, plánuje na začátku školního roku 2018 otevřít jihlavská radnice.

Kdo namaluje maskota aquaparku, může vyhrát vstupenky zdarma

Jihlava – Vodní ráj v Jihlavě, největší akvapark na Vysočině, přichystal pro své příznivce soutěžní akci nazvanou Vánoce s mývalem.

Na náměstí už stojí stánky,trhy začnou tento týden v pátek

Jihlava – Desítky dřevěných stánků včera ráno na jihlavské Masarykovo náměstí začali rozmisťovat pracovníci Služeb města Jihlavy. V pátek totiž v centru Jihlavy začne Vánoční jarmark.

City Park zprovozní nový výjezd

Jihlava – Další cesta, kudy se autem dostat z parkingu jihlavského obchodního centra City Park, přibude ještě před Vánoci. Sloužit motoristům má ale jen ve výjimečných případech.

V muzeu se bude dobývat Mars

Jihlava – Vezměte pořádnou porci existujících technologií a okořeňte je hrstí inovace. Přidejte náruč podnikatelské odvahy a hrst nových nápadů.

Jihlavští hospodští sesbírali na čtyři stovky podpisů

Jihlava – Čtyři stovky podpisů sesbírali po Jihlavě místní hospodští, a to pod petici proti elektronické evidenci tržeb.

Jízdní řády mění nová zastávka

Jihlava – Od prvního prosince začne v Jihlavě fungovat nová autobusová zastávka městské hromadné dopravy s názvem Fibichova. Ta vznikla naproti jihlavskému Dělnickému domu ve směru z centra.

Jihlavská kadeřnice si vyčesala zlato

Jihlava, Sankt Pölten – Mezinárodní soutěže kadeřníků, nazvané Hairdresser Open, se už po několikáté zúčastnili žáci OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. A opět se neztratili.

Horácké divadlo poprvé zahraje Cestu k Betlému

Jihlava - Horácké divadlo Jihlava se opět po roce v období hektických příprav, nákupů a předvánočního shonu znovu stane místem zastavení, odpočinku a místem společného setkávání a vzájemné blízkosti pravé podstaty Vánoc.

Hnědé popelnice se budou v zimě vyvážet méně často

Jihlava - Svoz bioodpadu komplikují mrazy, nádoby praskají.

Matrace, či lůžko? Lidé mohou pomoci vybavit geriatrické oddělení

Jihlava – Jihlavská nemocnice chce letos pod stromeček nadělit Vánoční pokoj těm pacientům, kteří musí v nemocnici trávit mnohdy i dlouhé týdny.

Křižovatka bude konečně bezpečnější

Jihlava – Téměř sedm let se v Jihlavě pouze mluvío úpravě jihlavské křižovatky na ulicích Rantířovská a Žižkova u ústředního hřbitova a čerpací stanice ONO. Doprava tady kolabuje nejen ve špičkách, ale skoro po celý den.

Sestřička na dvou kolech: Díky vozíku jsem si začala plnit sny z dětství

Jihlava – Sestřička na dvou kolech, tak o sobě mluví čtyřiačtyřicetiletá Marie Nahodilová z Jihlavy, která před sedmi lety po pádu z koně zůstala na vozíčku.

Mladý poutník podepisoval svou knihu

Jihlava - 1 500 KILOMETRŮ. Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Tak se jmenuje nová kniha Ladislava Zibury, mladého pěšího poutníka a cestovatele.

Letošní jihlavský vánoční strom je o něco menší, měří devět metrů

Jihlava – Jeden silný chlap, jedna motorová pila a jeřáb, který strom podrží. To bylo potřeba k pokácení letošního jihlavského vánočního stromu, který stojí od včerejšího rána již tradičně v horní části Masarykova náměstí.

Tváře mých modelek se mění, a já jsem moc ráda, že u toho můžu být

Jihlava, Znojmo – Jsou to téměř na den tři roky přesně, kdy redakce přinesla rozhovor s jihlavskou amatérskou fotografkou Danielou Haubertovou. Ta se stala v Jihlavě a okolí populární především díky sociální síti Facebook s profilem MyDannie. Její zasněné fotky krásných dívek tehdy na Facebooku sledovalo přes dva tisíce lidí.

Přednáška přiblíží život jezuitů

Telč – Rozkvět chrámu Povýšení sv. Kříže v Knínicích a mecenát telčských jezuitů budou tématem další přednášky z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, který pořádá územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.

Za Karla z cukru pojede na soutěž do Milána

Jihlava – Do Milána na cukrářský světový šampionát pojede reprezentovat Českou republiku osmačtyřicetiletá cukrářka Marta Maršánová.

Nový křížek u Vysoké je dominantou krajiny

Jihlava – Ještě před nedávnem nebylo torzo křížku u Vysoké – místní části Jihlavy – ani vidět. Dnes je křížek opět v pořádku a je novou dominantou a orientačním bodem v krajině.

Jihlava versus svazek. Spor se táhne už dlouhé čtyři roky

Jihlava – Jsou tomu dlouhé čtyři roky, kdy Jihlava vystoupila ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, za tu dobu však stále nezískala svůj vodohospodářský majetek.Řešení zatím nepřinesla ani mediace mezi stranami sporu, která z podnětu soudu probíhá déle než rok.

Cítíme vaše vratké nohy, vzkázala ODS hnutí ANO

Jihlava – Hnutí ANO, vítěz komunálních voleb v Jihlavě z roku 2014, se po dvou letech v opozici včera dostalo do vedení města.

Forum Jihlava: Požadujeme odvolání prvního náměstka

Jihlava – Požadujeme odvolání prvního náměstka jihlavského primátora, sociálního demokrata Vratislava Výborného.

Národní potravinová sbírka má nový rekord

Jihlavsko – Nejen na Jihlavsku, ale v celém Česku se v sobotu konal čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky. Jenom v Jihlavě se do akce zapojilo celkem šest obchodních domů a už teď je jasné, že potravinová sbírka má nový rekord.

Dotace na kotle budou v půlce dalšího roku

Jihlavsko – Už jen do konce listopadu zbývá čas příjemcům z první vlny kotlíkových dotací na výměnu kotle a její zaplacení.

Mayerová bude mít dopravu, Popelka reality

Jihlava – O dopravu, kulturu a školství se zřejmě nově na jihlavské radnici od příštího týdne začne z pozice náměstkyně jihlavského primátora starat Jana Mayerová z hnutí ANO. Její kolega Radek Popelka bude mít 
v kompetenci zase územní plánování a správu realit.

Přijímáme, ale přes agenturu

Jihlava – Jan Kovář se ucházel v jedné z jihlavských továren o místo dělníka. 
Co ho překvapilo, bylo to, 
že mu firma pracovní místo nabídla, ale pouze přes personální agenturu. Nestal by se tedy přímým zaměstnancem firmy, ale takzvaným agenturním pracovníkem, což přináší i řadu nevýhod. Jak postupem času zjistil, tato praxe je běžná 
i v dalších firmách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT