VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ JÍRA

Jiří Jíra / Jihlavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pacientka s chřipkou skončila na ARO jihlavské nemocnice

Vysočina – Chřipková epidemie se ani letos Vysočině zřejmě nevyhne. V právě končícím pátém kalendářním týdnu byl v regionu zaznamenán první případ závažného onemocnění chřipkou v aktuální sezoně, přibývají zařízení, která vyhlašují zákaz návštěv kvůli zvyšující se nemocnosti.

Na Jihlavsku a Třebíčsku nemocnost vzrostla, ve zbývajících okresech stagnuje

Vysočina – Počet akutních respiračních onemocnění na Vysočině překročil v uplynulém 48. kalendářním týdnu hranici tisícovky a zastavil se na hodnotě 1079 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Nemocnost v rámci kraje vzrostla o 11 procent.

České dráhy připravily rychlejší rychlíky a Bezdrev i v sobotu

Jihlava – Dvě změny v dálkové vnitrostátní dopravě Českých drah se po 10. prosinci bezprostředně dotknou železniční dopravy na Vysočině. Stane se tak v souvislosti s novým jízdním řádem národního dopravce, který začne platit právě 10. prosince letošního roku.

Zdravé jádro ČSSD volalo po radikálních změnách

Větrný Jeníkov – V čele sociální demokracie na Vysočině zůstává Petr Krčál, delegáti krajské konference ČSSD ho opět zvolili svým předsedou na konferenci 28. října ve Větrném Jeníkově.

Nezaměstnaných ubylo, srpnová stagnace je minulostí

Vysočina – Nezaměstnanost na Vysočině klesla ze srpnových 3,6 procenta v září na 3,5 procenta. K 30. září bylo v evidenci Úřadu práce na Vysočině 11 831 uchazečů o zaměstnání, což je o 606 méně než na konci srpna.

U středoškoláků vyhrála Česká pirátská strana, tradiční levice propadla

Vysočina – Podle středoškoláků by měl příští vládní koalici sestavovat předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. Ve Studentských volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky získala Česká pirátská strany v celostátním součtu 24,52 procenta hlasů a stejná strana vyhrála i u studentů na Vysočině.

Za sedm měsíců na silnicích Vysočiny zahynulo devatenáct lidí

Jihlava – Za prvních sedm měsíců letošního roku zemřelo na silnicích Vysočiny při dopravních nehodách o osm lidí víc než před rokem. Celkem mají letošní dopravní nehody na kontě devatenáct lidských životů.

Žně brzdilo počasí s deštěm, teď se práce rozběhnou naplno

Jihlava – Deštivé počasí v minulém týdnu zbrzdilo postup žňových prací na Vysočině. V rámci kraje se tak zatím nepodařilo dokončit sklizeň ozimého ječmene. V minulém týdnu nejvýrazněji pokročila sklizeň řepky olejné. Po ozimé pšenici a jarním ječmeni, které někde začali pěstitelé sklízet už před týdnem, přibyly v některých okresech na seznam sklízeného obilí také oves a triticale.

V rybnících jsou už první sinice

Jihlava – Už při první kontrole vod určených ke koupání ve volné přírodě a sledovaných Krajskou hygienickou stanicí Kraje Vysočina se na dvou místech sledovaných místech objevily sinice. Vyplývá to z výsledků analýz, které ve čtvrtek 15. června zveřejnili hygienici na svých webových stránkách.

Více než devadesát procent žen v kraji souhlasí s očkováním

Jihlava - Podle aktuálního průzkumu je více než devadesát procent žen z Kraje Vysočina zastáncem povinného, ale i vybraného nepovinného očkování. Průzkum byl uskutečněn s využitím platformy Ipsos Instant Research v dubnu a dále ukázal, že problematiku očkování řeší v rodinách především ženy.

V celostátním výzkumu skončila Jihlava třetí

Vysočina – Spokojenost zavládla na Vysočině po vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Výsledky totiž naprosto identicky kopírovaly týden staré výsledky krajského kola.

Návrhy jízdních řádů vypadají slibně, ale jsou v nich i chyby

Jihlava – Příští jízdní řády, podle nichž budou cestovat lidé napříč Vysočinou od letošního prosince, by mohly vypadat lépe než ty aktuální. Definitivní podobu získají sice jízdní řády teprve v nadcházejících měsících, ale rodící se podoba regionální veřejné dopravy vypadá slibně.

Chřipková sezona je u konce, byla však nezvykle dlouhá

Jihlava – Dlouhá letošní chřipková epidemie odeznívá. Právě tak charakterizovalo současné stadium sezony chřipek a dalších virových onemocnění Ministerstvo zdravotnictví.

Chřipka zabila už třináct lidí. Zdá se však, že ztrácí na síle

Vysočina – Přestože minulý týden dále pokračoval ústup chřipkové epidemie, vyžádaly si letošní chřipky na Vysočině další lidský život.

Chřipka: Zemřeli další dva lidé

Jihlava – Další dva lidé zemřeli na Vysočině na chřipku.

Na chřipku zemřeli další dva lidé, nemoc má už osm obětí

Jihlava, Pelhřimov – Už osm lidí letos na Vysočině zemřelo v přímé souvislosti s onemocněním chřipkou. V uplynulém kalendářním týdnu rozšířily zmíněnou smutnou statistiku další dva případy – v Jihlavě podlehli nemoci osmaosmdesátiletý muž a o rok mladší žena.

Přijel prezident. Pokřtil knihu 
a mluvil o brexitu i o platech

Vysočina – Opět je tu prezident. Miloš Zeman zahájil třídenní cestu po Vysočině ve středu dopoledne v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina.

O víkendu přijedou 
do Pelhřimova filmaři

Pelhřimov – Do Pelhřimova míří filmaři, navíc z hodně exotických končin.

Domov důchodců v Proseči u Pošné vyhlásí zákaz návštěv

Proseč u Pošné, Jihlava - Kvůli postupující vlně chřipkových onemocnění zůstane od pozítří uzavřen návštěvám Domov důchodců v Proseči u Pošné na Pelhřimovsku.

Vleky jezdí jen někde

Vysočina - I přes teplé počasí a oblevu vyrazily svahy, které leží na Vysočině, stovky lidí. Některá střediska, která přerušila provoz zkraje týdne kvůli dešti a nízkému zájmu lyžařů, před víkendem znovu otevřela.

Pelhřimovské muzeum lidem přiblíží proměnu čtyř knih ze 16. století

Pelhřimov - Zájemci dnes budou moci spatřit na vlastní oči důkaz úspěšné práce restaurátorů. Tři bible a jednu postilu měly v rukou studentky.

GLOSA: Konvoj a hrozba vyhozených peněz

Tak zavítal i k nám na Vysočinu! Konvoj, který mířil ze severovýchodu na jihozápad, tedy z Estonska do Bavorska, si to u nás namířil po legendární dé jedničce z jihovýchodu na severozápad.

Zlatá stuha zatím visela vysoko. Je čas to změnit letos

Jihlavsko – Soutěž Vesnice roku 2015 startuje. Duben napoví, jaké šance mají obce z Jihlavska.

Opadávající omítka a odpad přiměly inspektory zavřít bar

Jihlava – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zavřela provozovnu Herna-bar U7 v jihlavské Palackého ulici. Podnik měl nedostatky, kam se inspektoři podívali.

V pivovaru stočí letošní první Velikonoční krasličák

Jihlava – Na tohle zasyčení pípy se milovníci pivních speciálů těší už několikátý rok v řadě. Ve středu v šestnáct hodin se v Pivovaru Jihlava uskuteční první stáčení oblíbeného Velikonočního krasličáku.

Lidé z neziskovek snahu o oddělení zrna od plev vítají

Jihlava – Značka Spolehlivá veřejně prospěšná organizace pomůže i těm, kteří dávají peníze.

Vlek jezdí už jen na Šacberku, možná vydrží až do Velikonoc

Jihlava – I když končící sezona je o něco lepší než ta loňská, o výrazně nadprůměrnou nepůjde.

Pivovarské čtvrtky v Jihlavě letos nebudou, rock musí mlčet

Jihlava – Organizátoři koncertů už museli říkat muzikantům, že si letos v zahradě nezahrají.

Plesalo se s Kolářem, Jandovou i Jawou 21

Jihlavsko – Tradiční reprezentační ples jihlavské společnosti Bosch Diesel byl ozdobou plesů, které se v rámci letošní plesové sezony uskutečnily o uplynulém víkendu.

JID 20-15 ovládl nováček Ušní mázek

Jihlava – Čtrnáctý ročník regionální přehlídky studentského divadla JID 20-15, který skončil po třech dnech v sobotu v Jihlavě, ovládl soubor Ušní mázek z Nového Města na Moravě. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT