Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ JÍRA

Jiří Jíra / Jihlavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nezaměstnaných ubylo, srpnová stagnace je minulostí

Vysočina – Nezaměstnanost na Vysočině klesla ze srpnových 3,6 procenta v září na 3,5 procenta. K 30. září bylo v evidenci Úřadu práce na Vysočině 11 831 uchazečů o zaměstnání, což je o 606 méně než na konci srpna.

U středoškoláků vyhrála Česká pirátská strana, tradiční levice propadla

Vysočina – Podle středoškoláků by měl příští vládní koalici sestavovat předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. Ve Studentských volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky získala Česká pirátská strany v celostátním součtu 24,52 procenta hlasů a stejná strana vyhrála i u studentů na Vysočině.

Za sedm měsíců na silnicích Vysočiny zahynulo devatenáct lidí

Jihlava – Za prvních sedm měsíců letošního roku zemřelo na silnicích Vysočiny při dopravních nehodách o osm lidí víc než před rokem. Celkem mají letošní dopravní nehody na kontě devatenáct lidských životů.

Žně brzdilo počasí s deštěm, teď se práce rozběhnou naplno

Jihlava – Deštivé počasí v minulém týdnu zbrzdilo postup žňových prací na Vysočině. V rámci kraje se tak zatím nepodařilo dokončit sklizeň ozimého ječmene. V minulém týdnu nejvýrazněji pokročila sklizeň řepky olejné. Po ozimé pšenici a jarním ječmeni, které někde začali pěstitelé sklízet už před týdnem, přibyly v některých okresech na seznam sklízeného obilí také oves a triticale.

V rybnících jsou už první sinice

Jihlava – Už při první kontrole vod určených ke koupání ve volné přírodě a sledovaných Krajskou hygienickou stanicí Kraje Vysočina se na dvou místech sledovaných místech objevily sinice. Vyplývá to z výsledků analýz, které ve čtvrtek 15. června zveřejnili hygienici na svých webových stránkách.

Více než devadesát procent žen v kraji souhlasí s očkováním

Jihlava - Podle aktuálního průzkumu je více než devadesát procent žen z Kraje Vysočina zastáncem povinného, ale i vybraného nepovinného očkování. Průzkum byl uskutečněn s využitím platformy Ipsos Instant Research v dubnu a dále ukázal, že problematiku očkování řeší v rodinách především ženy.

V celostátním výzkumu skončila Jihlava třetí

Vysočina – Spokojenost zavládla na Vysočině po vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Výsledky totiž naprosto identicky kopírovaly týden staré výsledky krajského kola.

Návrhy jízdních řádů vypadají slibně, ale jsou v nich i chyby

Jihlava – Příští jízdní řády, podle nichž budou cestovat lidé napříč Vysočinou od letošního prosince, by mohly vypadat lépe než ty aktuální. Definitivní podobu získají sice jízdní řády teprve v nadcházejících měsících, ale rodící se podoba regionální veřejné dopravy vypadá slibně.

Chřipková sezona je u konce, byla však nezvykle dlouhá

Jihlava – Dlouhá letošní chřipková epidemie odeznívá. Právě tak charakterizovalo současné stadium sezony chřipek a dalších virových onemocnění Ministerstvo zdravotnictví.

Chřipka zabila už třináct lidí. Zdá se však, že ztrácí na síle

Vysočina – Přestože minulý týden dále pokračoval ústup chřipkové epidemie, vyžádaly si letošní chřipky na Vysočině další lidský život.

Chřipka: Zemřeli další dva lidé

Jihlava – Další dva lidé zemřeli na Vysočině na chřipku.

Na chřipku zemřeli další dva lidé, nemoc má už osm obětí

Jihlava, Pelhřimov – Už osm lidí letos na Vysočině zemřelo v přímé souvislosti s onemocněním chřipkou. V uplynulém kalendářním týdnu rozšířily zmíněnou smutnou statistiku další dva případy – v Jihlavě podlehli nemoci osmaosmdesátiletý muž a o rok mladší žena.

Přijel prezident. Pokřtil knihu 
a mluvil o brexitu i o platech

Vysočina – Opět je tu prezident. Miloš Zeman zahájil třídenní cestu po Vysočině ve středu dopoledne v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina.

O víkendu přijedou 
do Pelhřimova filmaři

Pelhřimov – Do Pelhřimova míří filmaři, navíc z hodně exotických končin.

Domov důchodců v Proseči u Pošné vyhlásí zákaz návštěv

Proseč u Pošné, Jihlava - Kvůli postupující vlně chřipkových onemocnění zůstane od pozítří uzavřen návštěvám Domov důchodců v Proseči u Pošné na Pelhřimovsku.

Vleky jezdí jen někde

Vysočina - I přes teplé počasí a oblevu vyrazily svahy, které leží na Vysočině, stovky lidí. Některá střediska, která přerušila provoz zkraje týdne kvůli dešti a nízkému zájmu lyžařů, před víkendem znovu otevřela.

Pelhřimovské muzeum lidem přiblíží proměnu čtyř knih ze 16. století

Pelhřimov - Zájemci dnes budou moci spatřit na vlastní oči důkaz úspěšné práce restaurátorů. Tři bible a jednu postilu měly v rukou studentky.

GLOSA: Konvoj a hrozba vyhozených peněz

Tak zavítal i k nám na Vysočinu! Konvoj, který mířil ze severovýchodu na jihozápad, tedy z Estonska do Bavorska, si to u nás namířil po legendární dé jedničce z jihovýchodu na severozápad.

Zlatá stuha zatím visela vysoko. Je čas to změnit letos

Jihlavsko – Soutěž Vesnice roku 2015 startuje. Duben napoví, jaké šance mají obce z Jihlavska.

Opadávající omítka a odpad přiměly inspektory zavřít bar

Jihlava – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zavřela provozovnu Herna-bar U7 v jihlavské Palackého ulici. Podnik měl nedostatky, kam se inspektoři podívali.

V pivovaru stočí letošní první Velikonoční krasličák

Jihlava – Na tohle zasyčení pípy se milovníci pivních speciálů těší už několikátý rok v řadě. Ve středu v šestnáct hodin se v Pivovaru Jihlava uskuteční první stáčení oblíbeného Velikonočního krasličáku.

Lidé z neziskovek snahu o oddělení zrna od plev vítají

Jihlava – Značka Spolehlivá veřejně prospěšná organizace pomůže i těm, kteří dávají peníze.

Vlek jezdí už jen na Šacberku, možná vydrží až do Velikonoc

Jihlava – I když končící sezona je o něco lepší než ta loňská, o výrazně nadprůměrnou nepůjde.

Pivovarské čtvrtky v Jihlavě letos nebudou, rock musí mlčet

Jihlava – Organizátoři koncertů už museli říkat muzikantům, že si letos v zahradě nezahrají.

Plesalo se s Kolářem, Jandovou i Jawou 21

Jihlavsko – Tradiční reprezentační ples jihlavské společnosti Bosch Diesel byl ozdobou plesů, které se v rámci letošní plesové sezony uskutečnily o uplynulém víkendu.

JID 20-15 ovládl nováček Ušní mázek

Jihlava – Čtrnáctý ročník regionální přehlídky studentského divadla JID 20-15, který skončil po třech dnech v sobotu v Jihlavě, ovládl soubor Ušní mázek z Nového Města na Moravě. 

Hasiči jsou pro malou obec nesmírně důležití, podporu si zaslouží

Hojkov – Dvaadvacet let starý DAF nahradil už roky přesluhující liazku.

Jihlavský Soul se přeměnil na království

Jihlava – Vyprodaný jihlavský klub Soul, kam se vejdou čtyři stovky lidí, nadšeně poslouchal až do pokročilé páteční noci hity legendární domácí punkrockové kapely Visací zámek, která je v současnosti na turné Punkový království tour 2015.

Pojďte uklidit břehy, svolává správce řek dobrovolníky

Jihlava – Povodí organizuje akci My pro vodu voda pro nás již podruhé, v Jihlavě 28. března.

Vlna chřipek dále ustupuje

Jihlava – Sezona chřipkových onemocnění končí. V uplynulém kalendářním týdnu sice přibylo nemocných na Žďársku, ale celkově na Vysočině je aktuálně 1 174 akutních respiračních infekcí na sto tisíc obyvatel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení