VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE KUBÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muž se svlékl a zachránil topícího se psa

Vysočina – Zamrzlé rybníky nepředstavují v zimě nebezpečí pouze pro bruslící děti, ale i pro jejich čtyřnohé kamarády. Vyprávět by o tom mohli krajští hasiči.

Opilého zloděje našli policisté v chatě na záchodě

Vysočina – Dát si něco dobrého k jídlu, zapít to pivem nebo slivovicí, vyspat se v čistých peřinách a poté si odnést vše, co se dá zpeněžit. S tímto úmyslem „navštěvuje“ většina zlodějů nejen v zimních měsících chaty v kraji. Výjimkou není ani letošní rok.

Značky jsou zbytečné, na silnicích ale zůstanou

Vysočina - Karel Hanzelka: Řidiči před úsekem označeným cedulí Měření rychlosti zpomalí, když jím však projedou, stejně znovu šlápnou na plyn.

S krajským ředitelstvím se objeví více policistů

Vysočina – Vysočina má nové krajské policejní ředitelství. Oficiálně začne fungovat od 1. ledna 2010. Už včera se ale v Horáckém divadle v Jihlavě uskutečnilo slavnostní setkání desítek policistů a politiků, jež se na jeho vzniku podíleli.

Na silnicích tragicky umírali chodci

Vysočina - Kromě osmi víkendových nehod na Pelhřimovsku, ke kterým výrazně přispěly namrzlé silnice, se stala v neděli na úseku dálnice D1 na 87. kilometru u Humpolce ve směru na Prahu tragická havárie. Při té zemřela jedna osoba.

Kynolog: Bax by nezaútočil, i kdyby se lekl

Vysočina - Člen myslivecké stráže František Med zastřelil u Stříteže na Jihlavsku speciálně vycvičeného psa za sto tisíc korun. Údajně se jen bránil.

OBRAZEM: Čerti naháněli strach i dospělým

Studénky – Rachot řetězů, povyk čertů a pláč malých dětí. I tak vypadal sobotní večer ve Studénkách na Jihlavsku. Jindy klidná vesnička ožila poté, co do tamních domácností zavítal Mikuláš s andělem a šesti rohatými pekelníky.

Šestiletá dívenka svůj boj o život prohrála

Dolní Cerekev - Šestiletá holčička, na kterou ve čtvrtek dopoledne spadla v Dolní Cerekvi na Jihlavsku házenkářská branka, zemřela v sobotu po půlnoci v brněnské nemocnici.

Advokát jihlavské nemocnice sedí za mřížemi

Jihlava - Advokát jihlavské nemocnice Petr Navrátil skončil ve vazbě. Minulý týden ho v kanceláři na Královském vršku zatkla protikorupční police spolu se dvěma klienty.

Veselý: Ocitnout se na ulici není žádná ostuda

Žďár nad Sázavou – Na ulici se může ocitnout každý z nás. Důvodů je několik. Ztráta zaměstnání, domova nebo rozvod. Vyprávět by o tom mohli klienti Azylové ubytovny pro muže ve Žďáře nad Sázavou.

Když unikne nafta: práce pro hasiče i dělníky

Vysočina - Během pondělí se na Pelhřimovsku staly dvě nehody, při nichž se z vozů na silnici a do země dostalo několik desítek litrů pohonných hmot.

Zraněný beran utíkal pro pomoc k farmáři

Ratibořice - Stádo Jiřího Kočára z Ratibořic na Třebíčsku opět napadli psi, kteří doslova roztrhali tři ovce. K podobnému útoku došlo už loni v lednu.

Narkomani si v dílně vyrábí i dárky na Vánoce

Jihlava – Na dvě stě lidí vyhledalo od začátku letošního roku pomoc v jihlavském Káčku. Centrum U Větrníku je v krajském městě už deset let nejen pro ty, kteří jsou drogově závislí, ale i pro jejich rodiny.

Heparinovému vrahovi může pomoci jen Štrasburk

Jihlava – Ústavní soud zamítl stížnost Petra Zelenky, který si ve vězení odpykává doživotní trest.

Soud s Kuřítkem se včera nekonal. Měl střevní potíže a byl pod prášky

Jihlava – „Jsem obětním beránkem“, tvrdil včera před zahájením hlavního líčení u Okresního soudu v Jihlavě David Kuřítko. Jednatřicetiletý muž se tam měl zpovídat z napadení rozhodčího René Trombíka, kterého dav fanoušků zbil při únorovém zápase hokejového play off mezi Jihlavou a Chomutovem. David Kuřítko se ale jako jediný z útočníků dostal až před soud.

K chovu hmyzu přivedla muže před lety malá ještěrka

Jihlava – Desítky hadů, pavouků, ještěrů, žab, motýlů, švábů, cvrčků a kudlanek zaplnily v sobotu dopoledne Dělnický dům v Jihlavě. Nešlo však o žádnou hororovou invazi, nýbrž o terarijní trhy Tera – Aqua – Flora.

Filmový festival v Jihlavě zná vítěze

Jihlava - Třináctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava zná své vítěze. Během včerejšího slavnostního ukončení bylo oceněno hned několik snímků.

Řidič havaroval a z místa utekl

Jihlava - K dopravní nehodě osobního vozu došlo v pátek před polednem v ulici Heroltická v Jihlavě.

Psovodi ztratili stopu po třech kilometrech. Pachatelé unikají

Jihlava - Aleš Orgoň byl jedním ze tří psovodů, kteří v noci z úterý na středu vyjížděli k hořícímu audi u obce Stonařov na Jihlavsku.

Stříleli po ujíždějícím voze, našli ho v plamenech

Jihlava – Střelbou skončila v úterý večer honička policistů a posádky tmavého automobilu Audi na silnici mezi Jihlavou a obcí Stonařov.

Hromadná nehoda: Desítky zraněných, jediný rozsudek

Jihlava - Je vinen, ale potrestán nebude. Tak zněl středeční verdikt jihlavského soudce Vladimíra Sovy nad Miroslavem Fialou z Ivančic na Brněnsku.

Po ledě jihlavského stadionu se proháněla i medvědice

Jihlava/FOTOGALERIE/ Světoznámý ruský ledový cirkus zavítal o víkendu do krajského města. Lidé tak mohli na ledové ploše Horáckého zimního stadionu spatřit například medvědici nebo opice na bruslích.

Na dno Borovinky se lidé podívali po dvaatřiceti letech

Jihlava - Po neuvěřitelných dvaatřiceti letech se v sobotu dopoledne uskutečnil výlov rybníku Borovinka v Červených domkách v Jihlavě.

Zastřelený policista měl pohřeb v Jihlavě

Jihlava - Policista, který zemřel v polovině září při přestřelce na pražském řeporyjském náměstí, měl v úterý odpoledne pohřeb v Jihlavě.

Policie varuje: Období vykrádání chat začíná

Vysočina - I když to tak venku zatím nevypadá, léto už je podle kalendáře za námi. Policisté proto znovu varují chataře, kteří po teplých měsících budou během podzimu opouštět své letní domky, aby je před zimou dobře zabezpečili před zloději.

Hasiči v centru Polné pomáhali zraněným

Polná - Polná v úterý zažila hasičské manévry. V samém centru pětitisícového města jednotky vystříhávaly zraněné lidi z nabouraných aut. Pro všechny přítomné šlo ale naštěstí pouze o osmý ročník soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozů.

Hasiči si už poradili třeba i s koněm v bazénu

Vysočina - Poletující rorejs v panelovém domě, kůň v zahradním bazénu, malé kačenky uvízlé v přepadu nebo pes topící se v rybníku. To je jen malý výčet případů záchrany zvířat, v nichž hlavní roli sehráli hasiči z Vysočiny.

Ženy naletěly podvodníkům

Vysočina - O své celoživotní úspory přišly během pátku na Vysočině další dvě důchodkyně.

Podvodníci připravili seniory už o téměř dva miliony korun

Vysočina - Na svoji důvěřivost doplácí na Vysočině stále více starých lidí. Drzí podvodníci je letos připravili už o téměř dva miliony korun.

Obžalovaný ze znásilnění muže a ženy, tvrdí, že je nevinný

Jihlava - Ze dvou znásilnění se ve středu před jihlavským soudem zpovídal osmapadesátiletý bezdomovec Jiří V. Podle obžaloby donutil v říjnu 2007 k pohlavnímu styku devatenáctiletého kolegu z práce a letos v červnu osmadvacetiletou známou.

Nebezpečná křižovatka prochází úpravami

Jihlavsko - Nebezpečná křižovatka v místech zvaných Kasárna na Jihlavsku prochází změnami. Na úseku, kde letos došlo už ke třem nehodám, při nichž zemřeli dva lidé, je ve směru od Třebíče, na vedlejší silnici I/23, hotov bezpečnostní zdrsněný povrch v červené barvě.

Nové sypače budou mít silničáři už v září

Vysočina - Už koncem září budou mít pracovníci Krajské správy a údržby silnic kraje Vysočina k dispozici dvacet osm nových sypačů značky Iveco.

Ozbrojení zloději přepadli v Brtnici spořitelnu

Brtnice - Dva maskovaní muži přepadli v úterý dopoledne spořitelnu v Brtnici na Jihlavsku.

Při požáru domu v Radkově byli zraněni dva lidé

Radkov - Požár rodinného domu v obci Radkov na Jihlavsku zaměstnal v pátek krátce po půlnoci devět požárních jednotek.

Řidička se vyhýbala autu a skončila v rybníce

Jihlava /FOTO/ - Nepříjemný zážitek má za sebou devětadvacetiletá řidička, která v pátek ráno skončila se svým vozem značky Peugeot v ulici Rantířovská v Jihlavě v rybníce.

Vlčák se zakousl tříletému chlapci do obličeje

Třešť - Teprve tříletého chlapce pokousal v Třešti na Jihlavsku vlčák. Pes, který patří rodině malého hocha, dítě napadl ve čtvrtek v odpoledních hodinách.

Mladá dívka přežila skok z mostu

Jihlava - Šestnáctiletá dívka přežila skok ze silničního mostu v Havlíčkově ulici v krajském městě. K pádu došlo v noci z úterý na středu.

Policisté dopadli gang, který vykrádal herny

Jihlava - Gang zlodějů, který přepadával jihlavské herny, je v rukou policistů. Kriminalistům se pět mužů a dvě ženy podařilo zadržet ve středu 2. září v krajském městě.

Muž podepsal půjčku za svoji ženu, a pak nesplácel

Jihlava - Na konci listopadu loňského roku podepsal muž za svoji ženu plnou moc na smlouvu o půjčce. Muž půjčku uzavřel, i když věděl, že částku není schopen splácet.

Pavel Š. u soudu: Tu holku jsem neznásilnil, ona to chtěla

Jihlava - Podle rodiny se dívka z Telče s událostí dodnes nevyrovnala, je uzavřená a stále se bojí.

Sto tisíc korun získala podvodnice na cizí občanský průkaz

Jihlavsko - Policisté odložili trestní stíhání třiatřicetileté ženy z Olomouce, která v době od března do června loňského roku za použití kradeného občanského průkazu získala od dvou jihlavských finančních společností sto tisíc korun.

Mladý zloděj kol už sedí za mřížemi

Jihlava - Do vazební věznice byl v pátek ráno eskortován dvacetiletý muž, který během srpna odcizil v krajském městě Vysočiny čtyři jízdní kola.

Vysočinou na silnicích bezpečně

Jihlava - Vysočinou na silnicích bezpečně. Tak zní název policejní akce, která se již po desáté uskuteční v krajském městě, a to v pondělí 7. září na parkovišti u obchodního domu Lidl v ulici Okružní.

Strážníci zachraňovali psa, uvízl na střeše domu

Jihlava - O pořádný rozruch se ve čtvrtek v centru Jihlavy postaral pes, který vylezl na střechu jednoho z domů v ulici Palackého a nemohl se dostat zpět dolů.

Bodavý hmyz letos alergiky zlobí více

Vysočina - Plné ruce práce mají kvůli přemnožení nebezpečného hmyzu krajští záchranáři. Podle primáře pro oblast Jihlavy Miroslava Havlíka letos markantně přibylo případů, kdy jsou lidé pobodáni včelami, vosami či sršni.

Řidiči jezdili v létě opilí a nedodržovali rychlost

Jihlava - Řidičům se nedodržování pravidel na silnicích v jihlavském okrese během dvouměsíčních prázdnin pořádně prodražilo.

Zoo plánuje investici za víc jak sto milionů

Jihlava - Zoo pěti kontinentů. Tak se jmenuje akce, která by se vpříštím roce měla začít realizovat vzoologické zahradě vJihlavě.

Hafani běhali i v dešti

Telč - Ve znamení deště byla první etapa VII. ročníku závodu tažných psů a jejich páníčků v Telči t

Lupiče s ukradeným vozem policie dopadla druhý den

Polná - Plzeňským policistům se podařilo dopadnout zloděje Audi A4, které v pátek 21. srpna odcizil v polenské ulici Tyršova na Jihlavsku.

Škody po povodních jsou sečteny, činí 50 milionů

Vysočina - Představitelé kraje předběžně vyčíslili škody po bleskových povodních, které během letošního června a července zasáhly padesát osm obcí na Vysočině.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT