Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARCEL MORŽOL

Marcel Moržol

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Polná viděla premiéru svérázného cestovatelského vyprávění Ladislava Zimbury

Polná – V dnešním uspěchaném světě se rozhodl Ladislav Zibura vyrazit do protisměru. Chodí zásadně pěšky a navíc většinou tam, kam by běžného turistu nikdy nenapadlo zamířit. Ojedinělou ukázkou jeho cestovatelské filozofie byla cesta skrze Nepál a Čínu, kterou podnikl letos a nyní o ní vypraví na svých proslulých cestovatelských besedách.

Senátor tvrdí: Na Vysočině zůstalo zachováno tradiční zemědělství

Jihlava – Jediným předsedou celorepublikové politické strany z Vysočiny je senátor Jan Veleba. Od roku 2014 stojí v čele Strany Práv Občanů (SPO). Strany, která měla v minulosti v názvu přímo jméno prezidenta Miloše Zemana, ale nikdy se ji nepodařilo v politice výrazněji prosadit. Jan Veleba je přesvědčen, že nyní se to může změnit.

Chuť piva Bernard si humpolecký rodák přivezl 
z Ostravy.

Humpolec – Jen pár kilometrů od humpoleckého pivovaru bydlí spolumajitel a vrchní sládek Rodinného pivovaru Bernard Josef Vávra.

ČSSD zůstává favoritem krajských voleb před ANO

Vysočina – Další z exkluzivních výzkumů společnosti SANEP pro Deník před krajskými volbami potvrdil dominanci vysočinské ČSSD.

Na Vysočině míří vodáci především na řeku Sázavu

Jihlava – Jediným místem na Vysočině, kde se lze nyní v létě s vodáky denně shledat, je úsek řeky Sázavy mezi Ledčí nad Sázavou 
a Chřenovicemi, kde tento tok opouští náš kraj.

Vysočinská ČSSD v průzkumech ztrácí. Naopak posilují menší strany

Jihlava – Již pátý předvolební průzkum společnosti SANEP, provedený exkluzivně pro Deník, určitě nepřináší dobré zprávy pro vysočinskou ČSSD.

Prezident Miloš Zeman přijede před prázdninami

Vysočina – V tradičním termínu na konci června zavítá také letos na Vysočinu český prezident Miloš Zeman. Deníku to potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Protikuřácký zákon podpořili jen čtyři poslanci z Vysočiny

Vysočina – Jen čtyři z jedenácti poslanců zvolených 
v Kraji Vysočina včera podpořili protikuřácký zákon.

Lidé z Vysočiny do fast foodů cestu nenašli

Vysočina – Fast foody, čínská bistra ani stánky 
s rychlým občerstvením nepatří k místům, kde se stravují lidé z Vysočiny často. Ze 427 dotázaných obyvatel kraje jich 308 odpovědělo, že měsíčně neutratí ani korunu v provozovnách rychlého občerstvení.

V předvolebních průzkumech stále vede ČSSD

Vysočina - Vítězem krajských voleb na Vysočině bude na podzim letošního roku ČSSD.

Do Polné se vrátili čápi. Stonařov čeká

Jihlavsko – Na Jihlavsko se vrací čápi. V minulých dnech přiletěli například do Polné. Ve Stonařově zatím páreček marně vyhlíží.

Proti extremistům protestovali v Polné

Polná - Hlasitý protest proti pochodu extremistů zažila v sobotu Polná.

Za lidovce kandiduje do Senátu historik Stehlík

Jihlavsko - Svého kandidáta do podzimního klání o místo v Senátu včera představila jihlavská KDU-ČSL. Za lidovce se bude o místo ucházet čtyřicetiletý historik Michal Stehlík.

Kauza sypače určitě ovlivní krajské volby na Vysočině

Vysočina - Za patnáct měsíců půjdou voliči k urnám, aby vybrali nové vedení Kraje Vysočina. Příští rok touto dobou pak bude finišovat sestavování kandidátek pro tyto volby.

Prezident za tři dny projede kraj

Vysočina - Prezident Miloš Zeman po roce zamíří znovu na oficiální cestu po Kraji Vysočina. Třídenní putování zahájí hlava státu ve středu 24. června v Jihlavě, kde se setká s představiteli kraje.

Lidé chtějí pomáhat, říká Alena Skovajsová

Jihlava - Ve středu 20. května bude jihlavský DIOD patřit kabelkovému veletrhu. Na něm si můžete koupit kabelku a pomoci tak potřebným.

Chleba z Jihlavy chutná lidem nejen na Vysočině

Jihlava - Pětadvacet aut vyráží každé ráno z brány jihlavských pekáren LAPEK. Rozvážejí chleba, pečivo a také výrobky místní studené kuchyně. Výrobky z Jihlavy přitom mají zákazníky nejen na Vysočině. Pochutnávají si na nich také lidé ve středních Čechách nebo ve Znojmě.

Vysočinské Deníky už sleduje na Facebooku pět tisíc lidí

Vysočina – Už více než pět tisíc fanoušků získaly facebookové profily všech pěti okresních mutací Deníku na Vysočině.

Fit s Deníkem: Jóga a chůze ideální k hubnutí

Vysočina – V tomto týdnu začne kalendářní jaro, které je podle patrona soutěže Fit s Deníkem Václava Krejčíka tím pravým časem pro změnu životního stylu.

Fit s Deníkem: Vysočinská soutěžící je na dobré cestě

Vysočina - Už do třetího týdne dnes vstupuje soutěž Fit s Deníkem. „Rozhodně nelituji, že jsem se zapojila," říká vysočinská soutěžící Iva Váňová ze Skrýšova u Pelhřimova. „Dodržuji doporučení a zatím mě to baví. Výsledky už mám, takže jsem na dobré cestě," popisuje své zkušenosti sympatická devětatřicetiletá blondýnka z Pelhřimovska.

Devět zastupitelů chtělo odvolat polenského místostarostu

Polná – Dluhy druhého muže na radnici Luboše Kousala řešili v Polné. I když jej podpořilo jen šest zastupitelů, ve funkci zůstává.

Vilémov a Ostrov nad Oslavou dostanou pomoc od kraje

Jihlava – Vilémovu a Ostrovu nad Oslavou, které se loni musely potýkat se mimořádnými událostmi, finančně vypomůže Kraj Vysočina.

SVAK a Jihlava vedou důvěrné rozhovory

Jihlava – Svaz vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko vede se Statutárním městem Jihlava uzavřená jednání o vodárenském majetku.

Kostel ve Stonařově rozezvučí v neděli adventní melodie

Stonařov – Nejen obyvatelé Stonařova mohou druhou adventní neděli vyrazit za výjimečným hudebním zážitkem. V neděli 7. prosince ve stonařovském kostele vystoupí jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie, dětský pěvecký sbor TELČísla a jejich hosté.

Na koleje se vracejí dva rychlíky

Jihlava – Železniční spojení Vysočiny s Brnem se zlepší. Od 14. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, bude z Havlíčkova Brodu odjíždět v 5.03 hodin rychlík do Brna. Na Vysočinu se vrací ve 20.20 z Brna.

Listopad 1989: prohlášení, plakáty a stávka

Vysočina – Na Vysočinu dorazil protest studentů se zpožděním. Vysokoškoláci stávkovali v Jihlavě a do dalších měst přijížděli z Prahy a Brna

Starosta Polné byl zvolen i popáté v řadě

Polná – V čele města zůstává Jindřich Skočdopole. Na radnici míří nový místostarosta.

Jourovou vystřídá nová poslankyně z Vysočiny

Praha – Budoucí česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) včera ve Sněmovně složila poslanecký mandát. Do Sněmovny by za ni měla nastoupit náhradnice z kandidátní listiny, pětapadesátiletá ekonomka a lektorka kurzů pro vzdělávání Zuzana Šánová (ANO) z Mělkovic na Žďársku.

ANO prošlo třetí zkouškou. Uspělo nakonec i na Vysočině

I velice opatrní politologové začínají začínají brát projekt politického uskupení ANO vážně. Komunální volby byly jeho třetí zkouškou. A i v ní uspělo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení