VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN SINGR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hrad Roštejn se brzy uzavře

Doupě – Posledních pár dní má před sebou Hrad Roštejn, než se pro letošní rok jeho brány uzavřou.

Ochutnají oceněné biopotraviny ze Sasova. Při dni otevřených vrat

Jihlava - To nejlepší z biopotravin k ochutnání i zakoupení. Nejen to nabízí Biozemědělský den - Den otevřených vrat na Biofarmě Sasov, který se koná v sobotu 22. září od jedenácti hodin do pěti odpoledne na kraji Jihlavy.

Opilý muž z Polné vstoupil do cizího bytu

Polná – Podezření ze spáchání trestného činu bylo oznámeno jedenatřicetiletému muži z Polné.

Zámek v Brtnici se otevře veřejnosti, nabídne Středověký jarmark

Brtnice – Renesanční zámek v Brtnici se v sobotu 22. září otevře veřejnosti, proběhne tam Den otevřených dveří s bohatým programem.

Kraj Vysočina vyslechne připomínky veřejnosti

Vysočina – Letos na podzim opět budou mít občané Vysočiny možnost říct, jaké jsou podle nich největší bolístky Vysočiny.

Motorkáři na cyklostezce u Luk nad Jihlavou ohrožují cyklisty

Luka nad Jihlavou – Pohodový rodinný výlet na kolech se může změnit v otřesnou zkušenost. To když se po cyklostezce u Luk nad Jihlavou zrovna prohání terénní motorky.

Jihlavané ochutnají veganská jídla a vymění si recepty

Jihlava – V pátek 21. září od tří do pěti hodin odpoledne se v parku Gustava Mahlera uskuteční již pátý ročník Veganských hodů.

Nehoda na přechodu. V Jihlavě srazil trolejbus chodce

Jihlava – Trolejbus s chodcem se střetl ve čtvrtek 20. září po půl deváté dopoledne. Nehoda se stala přímo před jihlavským sídlem Policie ČR ve Vrchlického ulici.

Dopravní terminál se bude řešit postupně

Jihlava – Jelikož se do výběrového řízení na projektaci Centrálního dopravního terminálu (CDT) v krajském městě nikdo nepřihlásil, radnice mírně změní podmínky. Vše udělá postupně a začne územním řízením.

Výhra v desetiboji seniorů zůstala doma

Telč – Do tradičního Telčský desetiboje se letos kromě seniorů z domovů na Vysočině zapojili také účastníci z rakouského města Raabs an der Thaya. Vítězství však zůstalo doma.

Muž se opil za bílého dne

Jihlava – V úterý před šestou hodinou odpolední zasahovali policisté u opilého muže v jihlavské Benešově ulici.

Středeční ráno bylo na dálnici kritické

Vysočina – Tragická středa. Tak by se dal označit včerejší den. Jen mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní zemřeli dva lidé na dálnici.

Na náměstí se rozdávaly medaile

Jihlava - Zájem dětí o odpolední akci S Bílým kruhem do bezpečí byl značný. Soutěžilo se v rámci Jihlavského dne zdraví v úterý 18. září odpoledne.

Blíží se nejdůležitější volby, ví i kandidáti v krajském městě

Jihlava – Již první říjnový víkend budou lidé po celé republice vybírat, kdo v dalších čtyřech letech povede obce. V krajském městě si mohou lidé vybrat z deseti kandidátek.

Poškodil cizí auto, hrozí mu rok vězení

Třešť – Policie prověřuje případ poškození osobního auta, ke kterému došlo v Barvířské ulici v Třešti.

Jihlavská nemocnice má novou terapeutickou plošinu

Jihlava – Rehabilitační oddělení Nemocnice Jihlava má k dispozici novou terapeutickou plošinu za téměř tři sta tisíc. Slouží k procvičení celého těla.

Prior bude dominantou náměstí i nadále

Jihlava – Nesedí tam, ale nezmizí. Prior by ve středu města po plánované revitalizaci zůstat nemusel, tato varianta však není podle představitelů města příliš pravděpodobná.

Zimní stadion je v pořádku, letní opravy stály přes čtyři miliony

Jihlava – Vedení města investovalo v létě miliony do oprav Horáckého zimního stadionu, ten je nyní připraven na zimu.

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

Nezaměstnanost? Téměř beze změn. Na Vysočině je nižší než republikový průměr

Vysočina – Nezaměstnanost se na Vysočině během druhého prázdninového měsíce příliš neměnila. Zůstává na hodnotě 2,8 procenta, o tři desetiny nižší než průměr Česka.

V Jihlavě vrcholí sklizeň konopí, pracuje se ručně

Jihlava – Na kraji Jihlavy jsou rozsáhlé plochy konopí. Vzniká z něj čaj i další potraviny, je ale třeba ho ručně sklidit. Brigádníků přitom není tolik, kolik by bylo potřeba.

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

Zima může začít, silničáři jsou připraveni

Vysočina – Sklady soli jsou plné, inertního materiálu je dostatek a vozy jsou připravené. Ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV) Jan Míka potvrdil, že silničáři jsou na zimu připraveni.

V ukradeném batohu byly věci za 170 tisíc

Jihlavsko – Jihlavští kriminalisté objasnili krádež, při které byla způsobena škoda 170 tisíc korun.

Velká diskuze kolem jihlavské MHD zdarma: Bude? Zřejmě ne

Jihlava – Lídři všech deseti politických stran se sešli s jihlavskými seniory, aby jim představili své vize pro nadcházející komunální volby. Velká diskuze se strhla kolem MHD zdarma.

V bytovém domě v noci hořelo

Jihlava – Dramaticky začal den pro obyvatele jednoho z bytových domů v jihlavské ulici S. K. Neumanna.

V Jihlavě se chystá velkolepá oslava sta let republiky

Jihlava – Už zítra vypuknou v krajském městě velkolepé oslavy sta let republiky. V rámci akce s názvem Proletí 100letí se Masarykovo náměstí vrátí o sto let zpátky.

V krajském městě budou vyšetřovat plíce

Jihlava – Den otevřených dveří v ambulancích má pomoci včas odhalit zrádnou idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Zájemce s dechovými potížemi ve čtvrtek 13. září vyšetří i v Nemocnici Jihlava.

Recidivista z Jihlavska skončil ve vazbě

Jihlava – Kriminalisté z krajského města objasnili závažný případ násilné trestné činnosti. Dvaapadesátiletý recidivista z Jihlavska může skončit až na deset let za mřížemi.

Lidovci přestavili volební priority, hlavní je získat vodu pro město

Jihlava – Jihlavská KDU-ČSL představila své priority pro podzimní komunální volby. Vedle dořešení sporů o vodu chce lídr kandidátky Jaromír Kalina najít dialog s velkými zaměstnavateli.

Na hejtmanství je k vidění výstava fotografií přírody

Jihlava – V sídle Kraje Vysočina je do konce září k vidění výstava unikátních fotografií. Zachycují krásu přírody ukrytou v detailu a pořídili je jihlavští studenti.

Senior spáchal dva trestné činy během několika vteřin

Jihlavsko – Podezření z přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody čelí senior z Jihlavska.

Jihlavská speciální škola připravuje žáky s postižením na samostatný život

Jihlava – Pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami funguje v krajském městě Základní škola speciální a Praktická škola Jihlava.

Představenstvo PSJ podalo návrh na vlastní insolvenci

Jihlava – Stavební holding PSJ nemůže najít cestu z finančních problémů, ve kterých se poslední měsíce zmítá. Ke slovu přišel návrh na vlastní insolvenci.

Obezita trápí i děti, každý s ní bojuje po svém

Vysočina – Ačkoliv je obezita nemoc, lidé hledají pomoc ve zdravotnických zařízeních a často i mimo ně.

DIOD zahájí osmou sezónu, je na co se těšit

Jihlava – Divadlo otevřených dveří (DIOD) v krajském městě vstupuje po prázdninové pauze do své osmé sezóny.

Jihlava bude mít dalších téměř dvě stě LED svítidel

Jihlava – Krajské město pokračuje v nahrazování starých výbojek moderními a úspornými LED diodami. Vymění dalších téměř dvě stě světel.

Neznámý pachatel poškodil zaparkované auto

Jihlava – Policisté pátrají po pachateli, který o víkendu v krajském městě poškodil zaparkované vozidlo.

Najedou o desítky kilometrů víc. Kvůli stavbě dopravního terminálu v Brtnici

Brtnice – Od pondělí 10.září až do konce letošního října bude z důvodů výstavby dopravního terminálu uzavřena silnice II/405 v ulici 5. května v Brtnici.

Dřív nakloněná silnice a díry. Úprkova ulice má být po rekonstrukci bezpečnější

Jihlava – Město před pár dny dokončilo rekonstrukci Úprkovy ulice. Práce v této lokalitě začaly už letos v dubnu a vyšly na dva a půl milionu korun.

Centrem Jihlavy běželi vytrvalci. Na Bakusův čas se uzavíraly i sázky

Jihlava - Řada vytrvalců si nenechala ujít Jihlavský půlmaraton, který se v neděli konal již popáté. Za krásného slunečného dne si někteří zaběhli přes jedenadvacet kilometrů, jiní se účastnili ve štafetách.

Geopark Vysočina podpoří krajská dotace

Telč – Dotace dvě stě tisíc korun od Kraje Vysočina by měla pomoci rozvoji Geoparku Vysočina nedaleko Telče. Kraj v něm vidí velký potenciál posílení turistického ruchu v regionu.

Traktory i ručně poháněný dětský kolotoč. Jihlavské náměstí obsadili zemědělci

Jihlava - Zemdědělská technika, netradiční regionální potraviny i živé včely. To vše bylo k vidění v sobotu na Masarykově náměstí v krajském městě. Konal se totiž Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina, jinými slovy Dožínky. 

Nad lidmi drony létat nesmí, zároveň je ale nelze sestřelit

Jihlavsko – „O víkendu jsem pracoval na zahradě a nad hlavou mi přitom létal dron. Možná mě i natáče. Opakuje se to už delší dobu. Koupil jsem si prak a příště ho nejspíš sestřelím,“ uvedl rozzlobeně jeden z čtenářů Deníku. „I když nevím, jestli se to smí,“ dodal opatrně.

Vlaky RegioSpider na Vysočině mají nově Wi-Fi

Vysočina – Cestující na Vysočině mohou v motorových vozech RegioSpider nově využívat připojení k internetu prostřednictvím palubní Wi-Fi sítě.

Autoři petice proti opravě hráze se ještě nevzdávají

Řásná – Autoři petice, která nesouhlasí s vypouštěním vody a chystanou opravou hráze rybníka Velký Pařezitý, ještě neřekli poslední slovo. Přestože se měla na začátku září začít vypouštět voda, je na neděli 9. září svolán happening.

Svobodní a Realisté chtějí prosadit MHD zdarma

Jihlava – Svobodní a Realisté jdou do podzimních komunálních voleb pod názvem Společně pro Jihlavu. Na začátku září představili kandidátku a body programu pro krajské město.

V Polné se policii a hasičům podařilo zachránit seniorku

Polná – Policisté v Polné pomohli ve čtvrtek dopoledne seniorce, která se nacházela v uzamčeném bytu.

ODS představila svůj program i kandidáta na senátora

Vysočina – ODS Vysočina v krajském městě prozradila hlavní body svého volebního programu a představila svého kandidáta pro senátní volby. Je jím brodský starosta Jan Tecl.

Dopravní podnik reklamuje software nových autobusů

Jihlava – Nové autobusy Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ), které poprvé vyjely prvního září, měly špatný software. Řeší se proto reklamace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT