VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN SINGR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nemilé překvapení: Konstrukce mostu u Dvorců je ve špatném stavu

Dvorce – Z dvojky rovnou do pětky. Při pravidelné kontrole Kraj Vysočina zjistil, že se stav mostu u obce Dvorce na Jihlavsku výrazně zhoršil. O rekonstrukci se ještě bude rozhodovat, peníze na ní je však třeba vyčlenit v rozpočtu již nyní.

Největším problémem Vysočiny je voda

Vysočina – Po dvou letech se opět Kraj Vysočina zabýval největšími problémy z celokrajského pohledu. V rámci letošního Fóra Zdravého Kraje Vysočina o nich rozhodla zhruba stovka účastníků z řad široké i odborné veřejnosti.

Armáda má zájem o maturanty z Vysočiny

Vysočina – Bojovat na zemi i ve vzduchu nebo pomáhat bránit vlast z kanceláře. Takovou budoucnost nabízí Univerzita obrany pro své studenty cestou rekrutačního pracoviště Armády ČR také v Jihlavě.

Vedení Kamenice se nemění

Kamenice – Vedení Kamenice se po komunálních volbách příliš nemění, v čele obce zůstávají nezávislí kandidáti, starostka Eva Jelenová a místostarosta Miloš Duba. Ve volbách získali nejvíc hlasů. Ustavující zastupitelstvo dále jednomyslně zvolilo jako radní Pavla Javůrka, Dagmar Nevosadovou a Jiřího Solaře.

Do průmyslové zóny budou jezdit nové linky MHD

Jihlava – Jihlavský dopravní podnik zavede dvě nové autobusové linky, které zlepší obslužnost městské části Hruškové Dvory.

Kraj stále chystá výstavbu nové budovy

Vysočina – Kraj Vysočina pokračuje v přípravách výstavby administrativní budovy E, nyní byla zahájena projektová příprava.

V Herolticích opraví kanalizaci

Jihlava – V jihlavské místní části Heroltice se dočkají nové kanalizace a čistírny odpadních vod.

Kraj podpoří film o hrdinovi srpna 68

Vysočina – Kraj Vysočina podpoří statisícovou dotací vznik filmu Muž, který stál v cestě. Snímek o životě a činech Františka Kriegla v roce 1968 bude natočen podle skutečných událostí.

Vysočina požádá o stovky milionů pro silnice

Vysočina – Kraj Vysočina bude žádat o stovky milionů, které by chtěl využít na výstavbu nebo modernizaci krajských silnic.

Díky sběru baterek bude podpořena charita

Vysočina – Dvacítka měst z Vysočiny se letos zapojila do Baterkománie a společně vybraly přes devět a půl tisíce kilogramů baterií. Díky tomu půjde na charitu přes sto tisíc korun.

Kraj pomůže jihlavskému Dětskému centru

Jihlava – Dětí z rodin v krizových situacích je letos méně a tak Dětské centrum Jihlava bude ve ztrátě. Chybějící částku přes milion korun poskytne hejtmanství ve formě příspěvku na provoz.

Nemocnice budou mít jednotný informační systém

Vysočina – Konečně. Po téměř roce příprav a dvou letech složitého soutěžení Rada Kraje Vysočina v úterý rozhodla o výběru dodavatele nemocničního informačního systému.

OBRAZEM: V Lukách nad Jihlavou přilákal příjezd svatého Martina stovky lidí

Luka nad Jihlavou – V Lukách nad Jihlavou vítal v sobotu večer svatého Martina početný dav, tradiční slavnost letos oživila ohnivá show – ohně Karibiku.

Nezaměstnanost opět mírně klesla

Vysočina – Daří se. Hned dva z pěti okresů Vysočiny zaznamenaly v minulém měsíci pozoruhodný pokles nezaměstnanosti. Na Pelhřimovsku se tato hodnota snížila o dvanáct procent, což je nejvýraznější pokles v republice, na čtvrtém místě pak je Havlíčkův Brod, kde klesla o sedm a půl procenta.

Studenti nedávají budoucnosti Prioru velké šance

Jihlava – Své nápady na přeměnu jihlavského špalíčku prezentovali už také studenti. Ačkoliv byli některé návrhy až příliš futuristické, přinesla mladá generace nový pohled.

Křižovatka u Luk se příští rok změní

Luka nad Jihlavou - Kraj Vysočina vypsal veřejnou zakázku na úpravu křižovatky silnice z Luk nad Jihlavou do Kozlova se silnicí II/602. Práce by měly proběhnout příští rok.

Dva studenty čeká stáž v Bruselu

Vysočina – Další dva vysokoškoláci z Kraje Vysočina se v příštím roce vydají do Bruselu, kde se jim naskytne jedinečná možnost. Budou totiž na stáži v Kanceláři Kraje Vysočina.

Policisté budou častěji kontrolovat chaty

Vysočina – Množství rekreačních oblastí a venkovský ráz, to je pro Kraj Vysočina charakteristické. Policisté se tak více než kde jinde zaměřují na kontrolu chatových oblastí.

Kraj Vysočina odmítl dát další dotaci

Vysočina – Kraj Vysočina zamítl přidělení dotace dvě stě tisíc korun pro spolek Jimedis, který se zaměřuje na problematiku rozvodu nabízí poradenství rodičům a dětem.

Miliony korun nechceme, řekli Beranovští

Velký Beranov – Mohli dostat šest milionů na ruku a další stovky tisíc korun rok co rok. Ale řekli ne. Obyvatelé Velkého Beranova u Jihlavy v referendu odmítli logistické centrum obchodního řetězce Penny Market.

V Jihlavě se chystá kreativní výstava

Jihlava – O druhém listopadovém víkendu se v krajském městě uskuteční již sedmý ročník kreativní výstavy. Téměř padesátka vystavovatelů představí patchwork i další tvořivé disciplíny, například pedig, šustí, fimo, šperky, papírovou krajku, decoupage, ručně vyráběné svíčky, bílou výšivku, výrobky z rybích šupinek, drátování, látkové hračky a podobě.

Luka nad Jihlavou pokračují ve starých kolejích

Luka nad Jihlavou – V Lukách nad Jihlavou zasedalo nové zastupitelstvo, které schvalovalo jména radních. Chybí mezi nimi zástupci lidovců, tedy strany, která získala ve volbách nejvíce hlasů.

Primátorkou je Koubová, kritiku opozice ustála

Jihlava – Přesně dle očekávání byla zvolena historicky první žena do funkce primátorky Jihlavy. Karolína Koubová z Fóra Jihlava ustála i kritiku opozice, která její počínání v nové roli bedlivě sledovala.

Jihlava se stará o stovky hrobů

Jihlava – Jenom na centrálním hřbitově v Jihlavě je deset tisíc hrobů. Zhruba desetina z nich je v zanedbaném stavu a není v silách města se o všechny postarat. Alespoň tedy kontroluje jejich technický stav a zajišťuje, aby byly pro okolí bezpečné.

Po Brněnském mostě v Jihlavě už se jezdí

Jihlava - Poprvé od letošního března se tisíce řidičů projely po Brněnském mostě.

Blíží se mrazy, kašny na náměstí jsou zakryty

Jihlava – V první listopadový den byly zakryty kašny na jihlavském Masarykově náměstí dřevěnou konstrukcí, byla z nich také vypuštěna voda.

OBRAZEM: V Pístově simulovali radioaktivní útok na školu

Pístov - Očekávaný útok. V objektu bývalých vojenských kasáren v Pístově na Jihlavsku ve středu zasahovali hasiči, záchranáři, policisté i strážníci. Byl tam totiž simulován radioaktivní útok na základní školu.

Jihlavané dýchají podle ekologické organizace špinavý vzduch

Jihlava, Vysočina – Jihlavská pobočka Kronospanu patřila v roce 2017 mezi největší znečišťovatele ovzduší v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila ekologická nezisková organizace Arnika. Dle firmy není důvod se znepokojovat.

Nové vedení Jihlavy podepsalo koaliční smlouvu

Jihlava – V poslední říjnový den se v jihlavském Pirátském centru sešli zástupci čtyř koaličních uskupení, aby svými podpisy stvrdili platnost koaliční smlouvy.

Kraj prodal bývalou budovu školy

Jihlava – Kraj Vysočina prodal nemovitost v jihlavské Havlíčkově ulici. Dostal za ní téměř šestnáct milionů.

Vysočinou se prohnala vichřice

Vysočina - Téměř na den přesně se po roce se Vysočinou prohnala další vichřice. Hasiči se během noci z pondělí na úterý v podstatě nezastavili.

Brněnský most se prvního listopadu otevře

Jihlava – Hotovo. Již prvního listopadu se řidiči poprvé od března projedou po Brněnském mostě. Otevře se na den přesně podle harmonogramu.

Kraj finančně podpoří hledání nových lékařů

Vysočina – Nejen Kraj Vysočina trápí vysoký věkový průměr doktorů, kteří často odchází do důchodu a tím se jejich počty snižují. Proto se krajští radní rozhodli podpořit budoucí praktické lékaře tisícikorunami měsíčně.

Koaliční smlouva bude podepsána

Jihlava – Ve středu 31. října od deseti hodin dopoledne dojde v Jihlavském pirátském centru k podpisu koaliční smlouvy.

Pneuservisy mají plno, připraveni jsou i silničáři

Jihlava – Pracovníci pneuservisů se v těchto dnech nezastaví. Ranní teploty totiž klesají stále níže a zodpovědní motoristé nechtějí s přezutím aut čekat na první sněhovou nadílku.

Jihlava se stala rájem pro milovníky dokumentů

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Dvaadvacátý ročník jihlavského Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) si navzdory typicky podzimnímu počasí nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Přichází podzim, na silnicích jde o rizikové období

Vysočina – Zpomalte. S příchodem podzimu apelují policisté na řidiče, aby přizpůsobili rychlost jízdy nepříznivému počasí. Zodpovědně se ale musí chovat i chodci a cyklisté.

Rada města Jihlavy udělila své ceny, odměnila i spolek

Jihlava – Rada města Jihlavy ocenila dvě osobnosti a jeden spolek. Ceny budou předány před adventním koncertem třetího prosince v šest hodin večer v Gotickém sále jihlavské radnice.

Jihlava chtěla být před sto lety součástí Rakouska

Jihlava – Jihlava coby město s výrazně převažujícím počtem obyvatelstva hlásícího se k německé řeči byla v období po 28. říjnu 1918 poněkud rozpolcená. Nicméně předání vlády novým pánům na radnici nakonec proběhlo v klidu, byť se událo až v prosinci.

Víme první: Koaliční strany v Jihlavě se domluvily, primátorkou bude Koubová

Jihlava – Je rozhodnuto. V pátek 26. října ve večerních hodinách skončila poslední schůzka koaličních stran, které se nakonec domluvily. Vládu nad městem tak převezmou uskupení Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou a KDU-ČSL.

V depozitáři muzea se našly vzácné portréty

Jihlavsko – Soubor osmnácti obrazů nejvyšších představitelů jezuitského řádu Tovaryšstva Ježíšova je podle všeho ojedinělý v celorepublikovém měřítku. „Soubor obrazů prezentuje všech osmnáct generálů od vzniku řádu Tovaryšstva Ježíšova v šestnáctém století až do roku 1773, kdy byl tento řád zrušen,“ vysvětlila Anna Hamrlová z NPÚ Telč.

V pátek se rozhodne, jaké bude vedení krajského města

Jihlava – Buď, a nebo. Memorandum o spolupráci hovoří o tom, že by se nejpozději v pátek 26. října měla uzavřít koaliční smlouva na následující čtyři roky. V pátek večer tak bude jasno.

Kraj Vysočina podpoří sport i kulturu

Vysočina – Krajští radní schvalovali podporu kulturních, sportovních a společenských akcí v příštím roce. V rozpočtu má pro tyto účely nachystáno přes pět milionů korun.

Obyvatelé Helenína mají novou adresu, musí na úřad

Jihlava – Jihlavští zastupitelé rozhodli o zřízení části města Helenín. Ačkoliv se zdánlivě nic nezměnilo, tímto krokem se mění adresy a lidé si proto musí vyměnit občanské průkazy.

Branný závod prověřil školáky

Jihlava – Nultý ročník Branného závodu pro žáky základních škol se v úterý 23. října konal v jihlavském parku Heulos.

Řidiči kamionů za své prohřešky zaplatili miliony

Vysočina – Jen do poloviny letošního října už uložili policisté v Kraji Vysočina kauce za čtyři a půl milionu korun. Loni a předloni to bylo okolo sedmi milionů za celý rok.

Opil se a pak vytáhl nůž

Polná – V pondělí po osmé hodině večer ohrožoval opilý muž v Polné jinou osobu nožem.

Hasiči varují před silným větrem

Jihlavsko – Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle které hrozí na Vysočině od úterý 23. října silný vítr. Zatím je varování na čtyřiadvacect hodin od třetí hodiny odpolední.

Hlavní vchod do nemocnice dostal nový vzhled

Jihlava – Budova Nemocnice Jihlava prochází kompletní rekonstrukcí, včera byla po čtyřech měsících dokončena oprava hlavního vchodu. Ten má nyní modernější zrcadlový vzhled.

Ve Stonařově vzniká moderní přírodní učebna

Stonařov – Ve Stonařově před několika dny začala výstavba přírodní učebny a školní zahrady v prostorách vedle staré školní budovy, hotovo má být za necelý rok. Finance získal městys jako dotaci z Státního fondu životního prostředí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT