VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA DAVIDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čachtická paní se vrátila do Telče, tentokrát na plátně

Telč - Legendami opředená hraběnka Erzsébet Báthory se po dvou a půl letech vrátila do Telče. Zatímco předloňské natáčení osudu čachtické paní proběhlo bez většího publika, na hotový film Juraje Jakubiska dorazily v neděli večer do renesančního města davy diváků z blízkého i vzdáleného okolí.

Stavebníky kina Dukla potrápilo promítací zařízení. Chyběl dodavatel

Jihlava -Na hodně tvrdý oříšek narazila stavební firma Průmstav, která zajišťuje rekonstrukci jihlavského kina Dukla.

Dobrovolníci kosí trávu v přírodních rezervacích

Brodce - Je krátce po páté hodině ráno, na loukách leží rosa a ospalé ticho ruší jen bublání vody přeskakující kameny v potoce.„Pět peněz, pět peněz,“ ozve se náhle ostrá ptačí písnička z obilného lánu. To křepelka vítá skupinku dobrovolníků, kteří se s kosami v rukou vrhají do práce.

Jihlavu obchází dvojice podvodnic

Jihlava - Zlodějky se vydávaly za pracovnice pojišťovny. Stařenka přišla o 70 tisíc korun

Do Sedlejova se sjeli mistři požárního útoku

Sedlejov - Rovných sedmnáct vteřin. Za tak rychlý hasičský útok se na nedělní extraligové soutěži v Sedlejově rozdávaly nejcennější body.

Pavlovští otestovali nové hřiště

Pavlov - Ve znamení fotbalu, hudby a dobré zábavy se nesla sobota 19. července v Pavlově na Jihlavsku.

Katakomby vydaly další tajemství

Jihlava - Lovci záhad, archeologové i odborníci na vojenské stavby si již řadu tel lámou hlavu nad svítící chodbou v jihlavském podzemí. Zatím co se badatelé trápí nad nejasnými laboratorními rozbory, připravilo si tajemné jihlavské podzemí další překvapení – druhou zeleně světélkující chotbu.

GLOSA: Velkom tú ček republik!

Průzračně čisté moře, bar s živou hudbou přímo na pláži, hotel s klimatizací a snídaně formou švédských stolů. Takovým popisem mě nedávno lákal leták nabízející dovolenou v jednom ze známých chorvatských letovisek.

Mateřská centra dostanou peníze na provoz

Jihlava - Cvičení pro těhotné ženy, volnočasové aktivity pro rodiče, poradenství či speciální kurzy pro batolata. To vše nabízí svým klientům mateřská centra působící na Vysočině.

Stavebníci dokončují napojení jižního obchvatu na tunel

Jihlava - Pouhých patnáct dní zbývá do otevření jižního obchvatu Jihlavy, který spojí dálniční přivaděč s hlavním tahem na Znojmo a Vídeň, a uleví tak ulicím v centru města. Dokončení stavby podle zhotovitelů neohrozí ani deštivé počasí posledních týdnů.

Jihlavané uvažují o změně noční dopravy

Jihlava - Studenti navrhli, aby městský autobus zajížděl třeba i do okrajové části Sasov.

Středové ostrůvky mají zajistit bezpečí pro chodce

Jihlava - Čtyři rizikové jihlavské přechody se dočkají úprav zřejmě v příštím roce.

OBRAZEM: Otevření hospicového centra

Jihlava - Kdo si pod slovem hospic představí strohé pokoje s lůžky schovanými za plentou, vzlykot a prázdnotu, byl by při středečním otvírání Střediska hospicové péče v Jihlavě hodně překvapený.

Jihlava rozšíří útulek. Umístí tam pak krávy a koně

Jihlava - Město získalo od armády objekt skladu pod Pístovem, ten přebuduje na útulek.

Štursova Pieta zůstane u kostela Povýšení sv. Kříže

Jihlava -Socha Jana Štursy, Pieta, zobrazující pannu Marii s tělěm Jížíše Krista v náručí se od kostela Povýšení svatého Kříže stěhovat nebude.

Potvrzeno! Cesta trolejbusem bude od úterý dražší

Jihlava - Vysoké ceny pohonných hmot a energií nutí dopravní podnik zdražit předplacené jízdné.

OBRAZEM: Na jihlavském náměstí začala pouť

Jihlava - Atrakce na náměstí? Pro děti odměna za vysvědčení, pro obyvatele centra hluk do noci.

OBRAZEM: Školáci postavili bludiště z více než půl milionu víček od PET lahví

Jihlava - Originální obrazec zapíše agentura Dobrý den do knihy rekordů a kuriozit.

Jiří Zonyga: Plný stadion je pro mě víc než zlatý slavík

Jihlava - Vítěz prvního ročníku soutěže X Factor, Jiří Zonyga, jihlavské fanoušky nezklamal. Na návštěvu města dorazil na silné motorce, oblečený od hlavy až k patě v kůži. Rocker se v něm rozhodně nezapře.

In - line jízda slavila úspěch

Jihlava - Přes kilometr pěkného asfaltu, společnost hokejistů jihlavské Dukly a především silnice bez aut, takové lahůdky čekaly na návštěvníky historicky první in– line jízdy pořádané jihlavským magistrátem. VPávovské ulici, kde premiérová jízda proběhla, se vsobotu večer sjelo více než padesát milovníků kolečkových bruslí.

Šermíři a kaskadéři se předvedli v Jihlavě

Jihlava - Do krajského města Vysočiny zamířila v pátek večer jedna z nejuznávanějších šermířských skupin, skupina Merlet.

VÍKEND: Město ovládnou koně, barmani i bruslaři

Jihlava - Nepřeberné množství kulturních, hudebních i sportovních zážitků nabídne Jihlavanům nadcházející víkend.

Jihlavané se učili hledat práci

Jihlava -K poslednímu květnu letošního roku evidovaly úřady práce na Vysočině přes dva a půl tisíce nezaměstnaných. Volných pracovních míst je při tom k dispozici necelá polovina.

Na pozemku nachytal zloděje. Prostřelil mu hrudník a ruku

Vyskytná nad Jihlavou - Majitel skládky nedaleko Vyskytné postřelil na svém pozemku jedenačtyřicetiletého zloděje. Zaútočil nelegálně drženou pistolí

Ondra Ruml: Chci zpívat tak, aby to lidi bavilo

Jihlava -Těsně po skončení první řady X Factoru zavítal do Jihlavy druhý nejúspěšnější muž soutěže Ondřej Ruml.

Bruslaři otestují Pávovskou ulici

Jihlava - Sen nejednoho jihlavského bruslaře, projížďka po úplně prázdné ulici, se stane skutečností. Radní města rozhodli uspořádat po vzoru Opavy in – line jízdu městem.

Chovatel z Brzkova nechal pojít hlady přes 200 prasat

Jihlava - Otřesný případ týrání zvířat řeší jihlavští policisté a zástupci krajské veterinární správy kraje Vysočina. Veterináři se vydali do Brzkova u Polné na základě anonymního hlášení v úterý dopoledne. Na farmě našli v otřesných podmínkách přes tři stovky prasat.

OBRAZEM: Hasiči bojovali o vteřiny

Jihlava - Nejen odvahu a statečnost, ale také vynikající fyzickou kondici, potřebují při svém náročném povolání profesionální hasiči. Jednou z cest, jak svá těla udržují pružná, je požární sport.

Krajští záchranáři se představili hostům

Jihlava -Den otevřených dveří na stanici Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina nabídl jeden nevšední zážitek za druhým.

Dopravní konference cíl splnila

Jihlava - Týdenní práce studentů vysokých škol z Prahy, Vídně a Budapešti přinesla vytoužené ovoce. Budoucí dopravní a stavební inženýři přinesli celou řadu cenných nápadů, jak vyřešit problémy jihlavské dopravy.

Polenský zámek obsadili středověcí rytíři

Polná -Na potemnělé nádvoří přichází rytíř. Není to hrdina v nablýskané zbroji, spíš potulný psanec, který jen tak mimoděk začne tichým hlasem vyprávět. Ne lecjakou za uši přitaženou historku.

GLOSA: Všechny cesty vedou do Říma

Situaci v ulici Na Stoupách dobře znám. Měla jsem tu čest projít si i po dešti a musím přiznat – není o co stát. Chápu rozčarování obyvatel, kterým se po každém dešti na zahrady valí nánosy bláta, i maminky, které při boji s kočárkem na nezpevněné cestě okázale zaklejí…

Konec trablům: silnice opraví

Jihlava - Petr Jakvid bydlí v ulici Na Stoupách teprve dva roky. I tak si ale stihl užít víc než kdekterý starousedlík. To, že se ke svému domu dostane autem jen za příznivého počasí, pochopil velice záhy, s tím, že mu na pozemku po každém dešti přibude pár metrů bláta, se také smířil, když mu ale popeláři přestali kvůli nezpevněné cestě vyvážet odpad, propadal zoufalství.

Vstupné na památky podraží

Jihlava - Z důvodu rostoucích nákladů na údržbu i energie letos podraží většina vstupů na jihlavské památky. Změna ceníku se dotkne například brány Matky Boží či vyhlídky z věže kostelu svatého Jakuba.

Vodu ze studny se vyplatí prověřit

Jihlava - Průjmová onemocnění, žaludeční potíže nebo dokonce trvalé poškození některých vnitřních orgánů. Takové následky si mohou odnést majitelé studen, kteří podcení jarní kontrolu pitné vody.

OBRAZEM: Záchranáři bojovali o životy lidí z hořícího autobusu

Jihlava - Přesně o půl dvanácté se na dispečinku linky 112 rozdrnčel telefon. „Chci nahlásit nehodu na silnici z Jihlavy na Pelhřimov. U odbočky na dětský tábor ve Dvorcích havaroval autobus. Je tady spousta zraněných,“ sdělil roztřesený hlas na druhém konci telefonu.

Konference řeší situaci v dopravě

Jihlava - Týdenní seminář, zaměřený na dopravní obslužnost města Jihlavy, odstartoval v pondělí ráno v zasedací místnosti městského zastupitelstva. Hlavními tématy projektu, kterého se účastní pedagogové a studenti vysokých škol z Prahy, Vídně a Budapešti, jsou parkování, bezpečnost chodců, efektivnost linek městské hromadné dopravy a řešení vybraných problémových křižovatek.

Koně se utkali na parkuru

Jihlava - V areálu jezdeckého klubu Cheval v Jihlavě – Červeném Kříži bylo v sobotu rušno. Na zdejší kolbiště se sjelo přes padesát koní a poníků z celé Vysočiny aby poměřili své síly v parkurovém skákání.

Třešť se vrátila do středověku

Třešť - Rytíře, kejklíře i potulné herce a zpěváky měli možnost na vlastní oči spatřit návštěvníci středověké slavnosti v Třešti.

Červený kříž ocenil dárce krve

Jihlava - Přes osmdesát pravidelných dárců krve se sešlo v pátek odpoledne v prostorách Gotické síně jihlavského magistrátu

Pártlová: byla to hodně velká premiéra

Jihlava/ Soutěž X Factor je po nedělním vyřazování ryze pánskou záležitostí. Poslední ženská bojovnice o jeden milion korun a vstupenku do hudebního světa, Martina Pártlová, vypadla jako první pouze na základě diváckého hlasování. Deník se zeptal, jaká byla její cesta soutěží.

GLOSA: Nemusí pršet, hlavně, když kape

Nejsem milovnicí zatažené oblohy a dny, kdy nesvítí slunce považuji za méněcenné. Obtěžují mě kaluže, vadí mi zamlžená okna autobusů a doba, kdy mi gumáky přišly roztomilé je nenávratně pryč. Vlastně jsem typický lev.

Teplota klesla během týdne o 10 stupňů. Má to ale i výhody

Jihlava - Po deseti dnech nadprůměrných teplot a modré oblohy oblékli Jihlavané znovu zimní bundy. Přesto, že se bez deštníku nevyplácí vyjít z domu již čtvrtý den, někteří se ze změny počasí radují.

Řada dětí se i v letošním roce nedočká místa v mateřince

Jihlava - Jak již je v Jihlavě tradicí, skončily letošní dubnové zápisy dětí do mateřských škol převisem. Přesto, že se v září otevře pět nových tříd, nejméně stovka dětí se do mateřinky nedostane.

Jihlava bude mít vlastní středisko hospicové péče

Jihlava - Hospicové hnutí Vysočina, které se zabývá pomocí umírajícím lidem a jejich příbuzným, slaví další úspěch. Zejména díky osmisettisícové dotaci od ministerstva práce a sociálních věcí se mu podařilo zřídit v kraji Vysočina další středisko hospicové péče.

Ani při letošní mírné zimě silničáři mnoho neušetřili. Údržba stála 185 milionů korun

Jihlava - Krajská správa a údržba silnic Vysočiny vyčíslila náklady na letošní zimní údržbu na 185 milionů korun. To je o 40 milionů více než v předchozím roce.

Město připravuje informační materiály s tipy na cyklistické výlety po okolí

Jihlava - Rozvoj cyklodopravy je jedním z cílů současných představitelů města. I proto založil primátor Jaroslav Vymazal pracovní skupinu, která se bude tímto tématem intenzivně zabývat.

Koupaliště se chystají na sezonu. Většina podraží

Jihlava - Za necelých čtrnáct dní se otevře venkovní plocha nejnavštěvovanějšího plaveckého areálu na Jihlavsku, Vodního Ráje. Návštěvníky čeká nejen řada vodních atrakcí, stánky s občerstvením a půjčovna sportovního vybavení, ale bohužel také změna výše vstupného.

Prodám svoji ledvinu. Zn.: cena dohodou

Praha - Čtyřiadvacetiletý Jan z Jihlavy působí při našem prvním setkání na první pohled sympaticky. Na sobě má padnoucí oblek, chová se uvolněně, jako by šlo o banální schůzku dvou přátel.

OBRAZEM: Rekonstrukce kina Dukla by filmový festival ohrozit neměla

Jihlava - Pořadatelé Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě mohou být zase o něco klidnější. Středeční kontrolní den v rekonstruovaném kině Dukla potvrdil, že stavba probíhá podle harmonogramu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT