Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ ŠVÁRA

Ondřej Švára / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opilec vrávoral na dálnici D1

Velký Beranov - Na krajnici dálnice D1 vrávoral v sobotu odpoledne opilý chodec. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově za ním vyjeli na 146. kilometr ve směru na Prahu.

Řidič nelegálně používal magnet na tachografu

Vysočina – Klamat policii se snažil řidič slovenského kamionu. Používal magnet na tachografu svého tahače Volvo, a díky tomu mohl vykazovat povinné přestávky v jízdě, aniž by je skutečně prováděl. Policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově to zjistili při pondělní kontrole na 111. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu.

Muž nepřežil pád z mostu v Jihlavě

Jihlava - Vstříc smrti skočil v neděli odpoledne neznámý muž z Brněnského mostu v Jihlavě. Zda tím spáchal sebevraždu, prověřuje policie.

AKTUALIZOVÁNO

Kolony se po nehodě na D1 u Jihlavy pomalu rozjíždějí

Vysočina - Po nehodě tří dodávek na 118. km dálnice D1 ve směru na Prahu se podařilo obnovit provoz v levém jízdním pruhu.

Po dálnici kličkoval opilý řidič, pak utíkal policistům

Vysočina - Několik řidičů v neděli upozornilo policii na kličkující vozidlo na dálnici D1 na Vysočině. Když policisté auto zastavili, za volantem našli opilého muže.

KOMENTÁŘ: Budoucnost sundá ruce z volantu

Na Vysočině se opět po zimní přestávce začala rekonstruovat dálnice D1.

Oblíbený český sport: slalom mezi dírami

Aktuální obleva znovu odhalila pravý stav našich silnic. A nejen těch na Vysočině.

Biatlonisty hnalo sto tisíc lidí

Nové Město na Moravě – Návštěvnost světového poháru v Novém Městě překonala německou konkurenci. Atmosféra strhla i závodníky.

Na Vysočině přibývá lidí s pozitivním testem na HIV

Vysočina – V kraji letos rekordně přibylo pacientů s virem HIV. Za prvních deset měsíců testy odhalily nákazu u sedmi lidí. Více jich lékaři registrovali už pouze v dlouhodobě problémových oblastech, jako je Moravskoslezský, Středočeský nebo Ústecký kraj.

POZNÁMKA: Vánoce v obchodě

Víte, co v Americe znamená Černý pátek? Překvapivě ani smůlu ani tragédii. Naopak, hlavně obchodníci ho přímo milují.

POZNÁMKA: I při bourání se kdysi myslelo politicky

Nedávno se mi před oči dostal zajímavý dokument o Žižkovu. Ano, o té pražské čtvrti s nepřeberným množstvím hrabalovských hospod, s první československou samoobsluhou a husitskými názvy ulic, které kupodivu nevadily ani nacistům.

POZNÁMKA: Itálie je divná, bohudík

Zdá, že v České republice řešíme problémy, které jiné národy buď vůbec nemají, anebo je jakýmsi záhadným způsobem řešit nemusejí.

POZNÁMKA: Pro rohlíky chodím do mrazáku

Nová vyhláška o povinném označování rozpékaného pečiva trend nezabrzdila. Hlad po zmrazcích trvá. Momentálně mají až třetinu na trhu a tradiční pekaři musí o svoji pozici bojovat.

Další bouřky zasáhly nejvíce Pelhřimovsko a Žďársko

Vysočina - Další silné bouřky zasáhly ve čtvrtek Vysočinu. Tentokrát řádily nejvíce na Pelhřimovsku, kde museli hasiči zasahovat celkem jedenatřicetkrát. Celkově vyjížděli na Vysočině kvůli počasí víc než šedesátkrát. Nejčastěji odstraňovali stromy, které bránily dopravě na silnicích.

POZNÁMKA: I politické herce mají Britové lepší

Britové milují svoji královskou rodinu, neboť věří, že díky ní a nezlomné šlechtické tradici koluje i v jejich žilách nějaké to deci modré krve.

KOMENTÁŘ: Dálničním mýtem proti hlouposti

Cestujete-li z Vysočiny do Německa, potřebujete dálniční známku, ačkoliv snad každý řidič ví, že u sousedů se mýto neplatí. Vybere se v poplatcích za pohonné hmoty.

GLOSA: Dobrou řetězcovou chuť!

Takzvaná železná opona, jež kdysi rozdělovala zdivočelou východní Evropu od té západní civilizované, stojí dodnes. Jen změnila složení a konzistenci.

KOMENTÁŘ: Zacyklený chtíč po zbytečných věcech

Kam s elektroodpadem? Do kontejneru přece. Člověk ani neuvažuje, proč mu jeho mobil vypověděl službu. Oprava by byla dražší než nákup nového, tak tedy sbohem.

Finiš Megauploadu, další kolo pro piráty

Kauza se zastavením činnosti datového úložiště Megaupload je veřejností sledována podobně pečlivě jako život samotného Kima Dotcoma, výstředního majitele Megauploadu, v jehož obrovské vile by se ztratili i orientační běžci.

POZNÁMKA: A už je tu čtyřicetikilový věšák na prádlo, potlesk!

Samá ruka, samá noha a slabou představu o životních hodnotách bezpečně nuluje nesnesitelná bolest noh. Právě takhle může znít charakteristicka živého objektu kamer a fotoaparátů na běžné modelingové soutěži, třeba na nedávno skončené Elite Model Look 2011.

POZNÁMKA: Projímavá italská odysea

„Vítejte v zemi vajglů a odřených aut.“ Takové billboardy by klidně mohly stát blízko italských hranic na všech příjezdových cestách, které jak víme, vždycky vedou do Říma.

GLOSA: Norská pohádka o tom, jak vychovat zločince

Musela by to být nadmíru absurdní pohádka, kdyby se v ní čert dostal do nebe. Jenže Evropa teď jednu takovou možná skutečně hraje.

KOMENTÁŘ: Tour de pád, aneb sejmi si svého cyklistu

Přes třicet stehů má na nohou holandský cyklista Johnny Hoogerland poté, co ho automobil a další cyklista vystřelili do příkopu vstříc ostnatému drátu.

GLOSA: Vylij přehradu, posílíš rivalitu nového světa

Když hunský hrdina Attila v pátém století plenil krajinu Západořímské říše, pamatoval svět založený na dvou kontrastech. Na vítězství a porážce.

POZNÁMKA: Dobrý den u opomíjeného tématu, dnes bude hravé

Doba se změnila. Především je pryč ta, která řadila počítačové hry významově někam mezi východoněmecké porno a výkup kazové řepy.

GLOSA: Spotřební život na odplivnutí

Internetový nákup je jako turistická cesta bez turistických značek. Nikdy nevíte, co vás potká. Zvlášť v české právní džungli.

KOMENTÁŘ: Zdaníme stará auta, aneb rychlý motoprachy

Česká republika prý výrazně ztrácí na zbytek Evropy co se stáří, respektive mládí vozového parku týče.

GLOSA: Nové Město pod palbou

Nové Město žije biatlonem, ale na každém kroku ve stopě u lesa Ochozy je cítit, pod jakým tlakem místní organizátoři musejí pracovat.

KOMENTÁŘ: Kultura kriplů na televizní obrazovce

Českou televizi obvykle vnímám jako jediné tuzemské vysílání se stravitelnou porcí zpravodajství. Bulvární chilli chody přenechává konkurenci a snaží se o vyváženost a objektivitu. Zároveň si však stále častěji uvědomuji, jak i ona umí být nebezpečná.

GLOSA: Martine, v Norsku už nasedni na koně

Sledujete ty výsledky? Čtyřicátá, padesátá i horší umístění si zatím letos vozí ze světových pohárů běžec na lyžích Martin Koukal.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení