VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠMERGL

Petr Šmergl

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Návštěvníci zoo si ve středu užili krmení žirafáků

Jihlava - Zoologickou zahradu v Jihlavě je zajímavé navštívit i v zimě. Ve středu 27. prosince během odpoledne mohli příchozí obdivovat, jak se nechávají žirafí samci krmit různými laskominami - jako třeba zeleninou či ovocem.

Nové jízdní řády trolejbusů jsou už na webu

Jihlava – Příští týden, od pátku prvního prosince, vyjedou trolejbusy do jihlavských ulic v nových trasách a podle nových jízdních řádů. Ty jsou nyní k dispozici také na webu Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ).

OBRAZEM: Výstavba nové trolejbusové trati v Jihlavě

Jihlava – Příští měsíc uplyne deset let od zprovoznění nového úseku Vrchlického ulice v Jihlavě. V pondělí 5. listopadu 2007 se v krajském městě Vysočiny poprvé nabídlo úplně nové spojení jihlavských částí Horní Kosov a Dolina se Špitálským předměstím, tehdy od Nemocnice Jihlava poprvé projela auta směrem na Horní Kosov.

Jihlavská filharmonie pořádá svůj další komorní koncert

Jihlava – Tuto neděli 24. září v sedm hodin večer začne další z řady komorních koncertů, které připravuje jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera. V letošním roce jde v pořadí o pátý komorní koncert.

OBRAZEM: Cestující se svezli historickými trolejbusy a autobusy

Jihlava – Tisícovky cestujících dnes svezl historický trolejbus typu Škoda 9 Tr a dva už historické kloubové autobusy typu Ikarus 280,49 a Karosa B 741.

Vysoká škola dostane od kraje sedmnáct milionů korun na rozvoj

Jihlava - Dlouhodobý rozvojový projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) podpoří Kraj Vysočina částkou téměř sedmnáct milionů korun. Žádost o dotaci v úterý 12. září schválilo krajské zastupitelstvo.

Jak přilákat řidiče trolejbusů? Především dobrým platem

Jihlava – S letošním obnovením praxe letních jízdních řádů na vybraných trolejbusových linkách v Jihlavě vyvstala i otázka početního stavu řidičů Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ). Řidiči si stěžují na to, že jich není dost a rovněž na nízké platy. Kvůli nim prý někteří jejich kolegové odcházejí k jiným zaměstnavatelům.

Nové jízdní řády mají platit jen dva měsíce. Ale...

Jihlava – Od pondělí pojedou trolejbusy v Jihlavě méně často. Odboráři varují, že by to mohlo trvat i po létě. To ale vyvrací náměstkyně primátora pro dopravu

Z Doliny k Domu zdraví trolejbusem bez přestupování? Letos, od prosince

Jihlava – Od prosince by se mohli obyvatelé jihlavských sídlišť Dolina a Horní Kosov dostat pohodlně trolejbusem bez přestupování třeba k Domu zdraví, největší poliklinice v Jihlavě. Doposud cestující v tomto úseku mohou jezdit jen autobusy linky 6.

Cestujte po Vysočině a vyhrajte pobyt na Haškově Lipnici

Vysočina – Ten, kdo rád cestuje a poznává nová místa, má od tohoto měsíce ještě další motivaci. Může se zúčastnit soutěže a získat výhru v podobě pobytu v Haškově Lipnici na Havlíčkobrodsku.

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

Program rodičů: Hlavně zajistit hlídání potomků

Štoky – Prázdniny znamenají pro Veroniku Hájkovou především nutnost naplánovat program na jednotlivé dny. Bydlí s manželem a dvěma dcerami ve Štokách, které leží na cestě mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Děvčata chodí do první a čtvrté třídy.

Na silnicích v kraji umírá stále zbytečně mnoho lidí

Jihlava – Za poslední dny se statistika nehod s tragickými následky podstatně rozšířila. Tyto události, při nichž na silnicích na Vysočině přišlo o život několik osob, však do policejních statistik teprve přibudou.

Kraj ladí systém zvaný Veřejná doprava Vysočiny

Jihlava – Vysočinští radní včera projednali dokument, jehož existenci vyžaduje zákon. Jde o zajištění veřejné dopravy pro období let 2017 až 2021, dokument nese označení Plán dopravní obslužnosti Kraje Vysočina.

Města: Naši MHD propojíme s dopravou na celé Vysočině

Vysočina – Přípravy na komplexní dopravní systém, nazvaný Veřejná doprava Vysočiny (VDV), jsou podle Krajského úřadu Kraje Vysočina ve druhé polovině. VDV by mělo v celém regionu provázat železniční dopravu s regionálními autobusovými linkami a také 
s provozy městské hromadné dopravy (MHD).

Žít v Thajsku? To je naprosto něco jiného než tam pobýt jako turista

Jihlava – Jaký je život 
v Thajsku, když tam člověk není jen jako turista, ale opravu tam bydlí? Nejen 
o tom Deník mluvil s Martinem Doležalem z Chotěboře na Havlíčkobrodsku, když byl doma na Vysočině v době školních prázdnin, které mají v Thajsku na jaře. Martin Doležal v Thajsku totiž působí jako učitel.

Řidič kamionu nepředložil kartu řidiče. Zaplatil kauci

Jihlava – Více než jeden a půl milionu korun od začátku roku do uplynulého pátku zaplatili řidiči na kaucích, když je na Vysočině policie přistihla při porušování dopravních předpisů.

Iráčtí uprchlíci: Řidiči jsou obviněni z převaděčství

Praha, Jihlava – Skupinu pětadvaceti křesťanských uprchlíků z Iráku, která dříve pobývala v Okrouhlíku u Jihlavy, ale první dubnovou sobotu se pokusila odjet do Německa, čeká po návratu z Německa do Česka zadržení na dva dny.

Trolejbusy už od zítřka pojedou v jiných časech

Jihlava – Všechny jihlavské trolejbusové linky začnou zítra jezdit podle nových jízdních řádů.

Regionální značka podnikatelům pomáhá. Ale ne všem, tvrdí někteří

Vysočina – Značka Vysočina regionální produkt má zákazníky upozornit na výrobky, které pocházejí přímo z Vysočiny.

Letošní rok bude v dopravě změnami nabitý

Jihlava - Dubnovými změnami letošní rozsáhlé inovace v jihlavské městské hromadné dopravě (MHD) neskončí. Už na podzim se počítá se zprovozněním trolejbusové trati ve Vrchlického ulici od nemocnice až do Horního Kosova.

Trolejbusy pojedou častěji. Jízdní řád si každý zapamatuje

Jihlava – Zkrácení jízdní doby trolejbusů a autobusů, změna trasování některých linek a nově koncipovaný noční provoz ve městě. To je jen několik zásadních změn, kterými v tomto roce projde jihlavská městská hromadná doprava (MHD).

Při honu postřelil myslivec jiného myslivce do nohy

Radňoves - Tragédií mohl skončit sobotní lov na Žďársku. Bylo to takříkajíc štěstí v neštěstí, když postřelený myslivec vyvázl pouze s poraněnou nohou, nikoliv třeba s průstřelem břicha.

Vymazal: Parkoviště nelze donekonečna rozšiřovat

Jihlava – V předchozím volebním období byl občanský demokrat Jaroslav Vymazal primátorem Jihlavy. Nyní zastává funkci náměstka primátora pro oblast dopravy. Pod pojmem městská mobilita se rozumí tři módy, a to pěší doprava, cyklodoprava a rovněž městská hromadná doprava, říká Vymazal.

Zloději si otevřou během pár minut. Odradit je mohou například kamery

Jihlava - Spolehlivě ochránit svůj majetek a současně i bezpečí. To se sice bere za samozřejmost, ale mnozí přesto nahrávají zejména zlodějům.

Peníze od města? To je důvěrné, říká dopravce

Vysočina – Osm. Tolik je na Vysočině měst, kde se lidé mohou svézt městskou hromadnou dopravou (MHD).

Co je komfort v MHD? Třeba i dost míst k sezení a pravidelné odjezdy spojů

Jihlava – Podívat se za hranice státu a vidět, jak funguje městská doprava jinde, není nikdy na škodu. Výborným příkladem, jak přilákat co nejvíce cestujících do trolejbusů, tramvají či autobusů, je Švýcarsko. Snaží se tam vytvořit maximální pohodlí.

Jihlavský radní Vymazal: Musíme změnit myšlení lidí

Jihlava – Přestože podle vlastních slov paradoxně městskou hromadnou dopravu (MHD) nevyužívá, musí se jí zabývat. Po posledních komunálních volbách se totiž bývalý primátor stal náměstkem primátora, který má ve své gesci oblast dopravy, a to obnáší i zásadní starost a zodpovědnost za fungování MHD ve městě. „Musíme hlavně změnit myšlení lidí, jejich přístup k mobilitě, aby MHD využívalo třeba ještě více cestujících," říká v rozhovoru pro Deník náměstek jihlavského primátora Jaroslav Vymazal (ODS).

Jak rozvíjet MHD v Jihlavě? Co si myslí politici

Jihlava – Redakce Deníku dala možnost všem politickým subjektům zastoupeným v Zastupitelstvu města Jihlavy, aby se vyslovily k vizím rozvoje hromadné dopravy ve městě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT