Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZLATA PTÁČKOVÁ

Zlata Ptáčková / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dárců krve je zatím dost. Ale stárnou, a budou třeba mladí

Vysočina – Více než deset tisíc lidí na Vysočině daruje krev nebo krevní plazmu. V některých nemocnicích mají dárců přebytek, jinde je jich málo.

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

Lyžařské areály: Teď už zavíráme

Vysočina – Nadcházející víkend udělá pomyslnou tečku za lyžařskou sezonou i na sjezdovkách na Žďársku, které dosud fungují. Například také hojně navštěvovaná sjezdovka na Křemešníku na Pelhřimovsku už provoz ukončila první březnový víkend.

Nájemné v městských bytech kryje náklady

Vysočina – Několik vln privatizace bytového fondu už má za sebou Žďár nad Sázavou. Z původních zhruba tří tisíc bytů v majetku města jich nyní zůstalo bezmála sedm stovek.

Výživné dluží 
stále více rodičů

Vysočina – Rodičů, kteří neplatí na své potomky výživné v Kraji Vysočina, přibývá. Zatímco v roce 2010 neplnilo podle dostupných policejních statistik svoji vyživovací povinnost na 444 osob, v loňském roce o 88 lidí více. Tedy 532 osob.

Blesk ve Velkém Meziříčí zničil počítače za statisíce

Velké Meziříčí – Velkomeziříčtí radní nechají překontrolovat ochranu komunikační sítě proti přepětí i stávající elektroinstalaci v budovách radnice. Podle slov starosty Radovana Necida se zaměří také na vytvoření pružnějšího modelu informování obyvatel o možném nebezpečí.

Záchranu kočky ze stromu si zaplaťte, navrhují hasiči

Vysočina - Už se vám to stalo? Zabouchli jste si dveře od bytu, přivolali hasiče, ti vám je otevřeli a zase odjeli. Podobný scénář, při kterém nešlo o bezprostřední ohrožení života osob, by mohl mít napříště jeden úkon navíc. Provedenou práci uhradíte.

Meteorologové varují před sněhovými jazyky

Vysočina – Český hydrometeorologický ústav vydal včera výstražnou informaci kvůli očekávanému silnému větru. Varování se týká i Kraje Vysočina a trvá do dnešní patnácté hodiny.

Věci veřejné volily krajskou radu. Předsedou je Svoboda

Třebíč - Křeslo předsedy krajské rady politické strany Věci veřejné na Vysočině je obsazeno. Důvěru získal současný předseda třebíčských „véčkařů“ Martin Svoboda.

Žďárská firma Tokoz vyváží nejen zámky

Žďár nad Sázavou – Především na západ od České republiky, hlavně do Německa, ale také například na tuzemský trh či na Slovensko putují výrobky české strojírenské firmy Tokoz se sídlem ve Žďáře nad Sázavou.

Rád vymýšlím nové věci, říká výrobce čokoládového medu

Radešínská Svratka – Včelařství se věnuje aktivně dvanáct let, od roku 1998 je členem novoměstské organizace včelařů a od roku 2005 jejím předsedou.

Kdo nosí vánoční dárky? To ví ve Tvrzi

Žďár nad Sázavou – Do domácností v Česku přišel stejně jako každý rok na Štědrý den Ježíšek, ovšem kdo přináší dárky dětem a dospělým v cizině?

Ve svrateckém muzeu si lidé mohou připomenout i Vánoce v roce 1900

Svratka – Čím si zdobili vánoční stromečky naši předkové a jakými dárky si na Štědrý den dělali navzájem radost? Odpovědi na tyto, ale i další otázky dá návštěvníkům tradiční vánoční výstava s názvem Vánoce v běhu minulého století, jejíž otevření se konalo na Štěpána v prostorách Městského muzea a galerie ve Svratce na Žďársku.

Zvěřinu si nechávají. Kvůli výkupním cenám

Vysočina -Maso je dodáváno nejčastěji do supermarketů nebo putuje za hranice České republiky.

Prioritou DELu je vzdělávání zaměstnanců

Žďár nad Sázavou – Za patnáct let své činnosti na trhu získala neocenitelné zkušenosti zejména v dodávkách technologických linek, individuálních strojů, automatizace výrobních linek, strojů pro různá průmyslová odvětví včetně automobilového. Řeč je o firmě DEL ve Žďáře nad Sázavou.

Vlekaři na Vysočině vylepšují lyžařská centra, jízdné však letos dražší nebude

Vysočina -Na Karasíně se rozjede dětská lanovka. Lepší parkování nabídnou areály v Jimramově, Lukách nad Jihlavou i Křemešníku.

Bára Hrzánová přiveze do Žďáru nad Sázavou Hrdého Budžese

Žďár nad Sázavou –Tragikomické představení nabídne pohled osmileté školačky na léta normalizace.

Za úspěchem stojí nápad, nasazení a kreativita

Zvole -Návštěvnost westernového městečka rok od roku stoupá. A souběžně s ní i nabídka aktivit a poskytovaných služeb.

Placení pokut se lze vyhnout. Stačí zdržovat

Žďársko – Řeší se váš dopravní přestupek na městském úřadě ve správním řízení? Pak zdržujte. Můžete mít štěstí a právě váš případ bude promlčen. Stačí k tomu 365 dní.

Podnikatelka má zaplatit 1,5 milionu za telefon

Velké Meziříčí – Provozovatelka menšího hotelu ve Velkém Meziříčí neuspěla u Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) s reklamací nesmyslného telefonního účtu. Podle ČTÚ tak musí zaplatit jeden a půl milionu korun, a to i přesto, že účet navýšili počítačoví piráti.

Čistírna a kanalizace spolyká 426 milionů

Žďársko - Největší investiční akce v novodobé historii města.

Vladyka a Holub se předvedou v šíleném koncertu pro dva herce

Velké Meziříčí – Dva irští burani okomentují svět americké kinematografie. Již tuto středu ve Velkém Meziříčí.

Jestli chcete lyžařské stopy až k hospodě, plaťte

Novoměstsko – Na zkvalitnění běžeckých tras se mohou podílet i vlastníci ubytovacích a stravovacích zařízení. Dělají to ale sporadicky.

Krajský živnostník roku 2008 vsadil na internet

Žďársko – Majitel biofarmy v Netíně na Žďársku František Němec se nově přibližuje zákazníkům prostřednictvím internetového obchodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení