VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA BURDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Jihlavská radnice hledá nového šéfa zoo a SMJ

Jihlava – Radní města Jihlavy nedávno oficiálně přijali rezignaci ředitelky jihlavské zoologické zahrady Elišky Kubíkové a také rezignaci současného jednatele Služeb města Jihlavy Jindřicha Klegy. Na webových stránkách Jihlavy už jsou na obě pozice vypsaná výběrová řízení.

V hasičské zbrojnici si volby krátí četbou

Jihlava – Základní a mateřské školy nebo také jihlavská Psychiatrická nemocnice či Dopravní podnik. Toto jsou jen některá volební místa v krajském městě. V jihlavské okrajové části Heroltice lidé volí v malé Hasičské zbrojnici uprostřed vesnice.

Youtubeři a francouzský prezident. To budou výjimečné filmy letošního festivalu

Jihlava – Obnovit město zpustošené přírodní katastrofou. Popovídat si se známými blogerkami A cup of style či skrze dokument blíže poznat současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. A především projekce filmů od rána až do večera. Nejen to všechno čeká na návštěvníky Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) už příští týden v Jihlavě.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

Zamčené kolo v lese ukradl neznámý zloděj

Horní Dubenky – Nejspíše to byl houbař, který jel do lesa na svém černém elektrokole. Přivázal ho lanem ke stromu a odešel do lesa. Když se ale k němu vrátil, tak už tam nebylo.

Na jihlavské radnici vrcholí přípravy blížících se voleb

Jihlava - Už zítra (20. října) začínají volby do Poslanecké sněmovny, dolní komory Parlamentu ČR. Hlasovat se začne od 14 hodin a voliči budou moct přijít až do desáté hodiny večerní. V sobotu je pak možné vhodit svůj hlas pro preferované kandidáty od osmi hodin ráno do dvou hodin odpoledne.

Kino má rád, ale už ho v Polné nechce provozovat

Polná – S prvním říjnovým dnem podal výpověď provozovatel polenského kina Jakub Skočdopole. O chod kina a jeho kulturní program se staral dva roky. Zájmem města, kterému kino patří, je aby fungovalo dál.

Hrál si na podnikatele a nabízel lidem kotle

Jihlavsko – Jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka se tvářil jako podnikatel a nabízel lidem dodání plynového kotle. Nový kotel si od něj objednal i jeden muž z Jihlavska. Dal mu zálohu, ale svého kotle se nedočkal. Podvodníkovi teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože se trestné činnosti nedopustil poprvé.

Lékaři protestují. Uzavřeli své ordinace

Jihlavsko – K dnešnímu celostátnímu protestu praktickcých lékařů se připojí také doktoři na Jihlavsku. I jim vadí podfinancování provozu ordinací a rostoucí administrativa. Navíc od ledna příštího roku budou muset začít vystavovat recepty elektronicky a od března se budou muset zapojit do systému EET.

Lidé se složili na opravu megadresu Dukly

Jihlava – HCD oléé, Nikdy bílá do Dukly anebo od Ellinky. To jsou zprávy některých přispěvatelů, kteří darovali peníze na opravu poničeného megadresu hokejové Dukly. Veřejnou sbírku vyhlásil spolek fanoušků jihlavské Dukly na konci letošního srpna. Lidé mohli přispět libovolnou částkou, nakonec poslali více, než bylo potřeba.

Žena napadla ve škole učitelku

Jihlava – Během prvního měsíce nového školního roku museli na jedné jihlavské základní škole zasahovat policisté. Žena z Jihlavy a zároveň matka jednoho z žáků tam totiž na chodbě napadla učitelku, která skončila v nemocnici.

Cestující brzy přestanou mást linky B a B1

Jihlava - Předčasný vánoční dárek: V prosinci se změní vedení tras části jihlavských trolejbusových linek.

Dlouho hledaná dívka může být v Jihlavě

Jihlavsko – Už osm měsíců hledají policisté sedmnáctiletou dívku z Teplicka, která v únoru letošního roku utekla z výchovného ústavu v Janštejně. Policisté teď mají podezření, že by se mohla nacházet v Jihlavě.

Veřejnost provedou jihlavskou porodnicí

Jihlava – Nejenom nastávající maminky se můžou letos v říjnu podívat do zákulisí jihlavské porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky.

O školku v Krahulčí je stále zájem. Slaví už čtyřicáté výročí

Krahulčí – V sobotu 14. října odpoledne se malá obec Krahulčí u Telče vrátila v čase o čtyřicet let nazpátek.

Helmou mlátil do autobusu

Jihlava – Na jihlavském autobusovém nádraží bylo ve čtvrtek 12. října hodně rušno. Agresivní cizinec tam odpoledne ničil reklamní poutače a dokonce svou motorkářskou helmou zničil i světlo autobusu.

Radnice se dohodla s ministerstvem o letišti

Jihlava – V polovině příštího roku získá jihlavská radnice pozemky, které brzdily modernizaci jihlavského letiště v Henčově. Dva roky se je vedení jihlavské radnice snažilo získat od státu. Nakonec v situaci blokaci pozemku pomohlo Ministerstvo obrany. Nová zpevněná vzletová a přistávací dráha na okraji krajského města se ale stane i záložním letištěm pro českou armádu.

Vypátrali pohřešované děti

Jihlava – Policisté našli v krajském městě nezletilého chlapce a dívku, po nichž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Děti utekly z dětského domova.

Výstava v sadu přiblížila banánové plantáže

Jihlava – Ještě v pátek bylo možné si naposled prohlédnout v jihlavských Smetanových sadech výstavu pod širým nebem věnující se příběhům lidí, kteří za velmi špatných podmínek pracují na banánových plantážích. Akci v krajském městě organizovalo vedení jihlavské Scioškoly sídlící v Havlíčkově ulici ve spolupráci s brněnskou neziskovou organizací NaZemi.

Povrch dálnice měl vydržet mnoho let, ale už ho museli opravovat

Jihlava – Šestikilometrový dálniční úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem ještě není dokončený a už se řeší reklamace. Hrozí, že by tam jeden jízdní pruh mohl být dokonce znovu rozkopán kvůli špatně položenému povrchu. Oprava by ale mohla zpozdit modernizaci Brněnského mostu.

Opila se a lehla si na zem u autobusového nádraží

Jihlava - Čtyřiapadesátiletá žena se ve středu 11. října opila natolik, že si ustlala na zemi u jihlavského autobusového nádraží.

Měsíc bydlel v cizí chatce

Jihlava – Jedna zahradní chatka v Jihlavě se asi zalíbila pětačtyřicetiletému muži z Pardubicka. Ten se totiž do ní nejen vloupal, ale nanosil si dovnitř i své věci. Nerušeně v ní bydlel necelý měsíc.

Je konec přetíženým kamionům v Jihlavě

Jihlava – Na točně v Pávovské ulici na okraji krajského města začnou od pátku 13. října policisté vážit kamiony. Vedení města Jihlavy totiž došla trpělivost s řidiči kamionů, kteří řídí přetížené kamiony a ničí jimi silnice v krajském městě. Vážení kamionů začne však později, než jihlavská radnice předpokládala.

Výpadovka je stále staveništěm. Na vyšší rychlost si řidiči musí ještě počkat

Jihlava – Frekventovaná jihlavská výpadovka na Pelhřimov je stále staveništěm, ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat. Nový povrch silnice je tam položený a na zemi jsou už namalované i jízdní pruhy. Mnozí řidiči tam ale nedodržují předepsanou rychlost. Dopravní omezení tam skončí až za tři týdny.

Jihlavská knihovna uspěla v celostátní soutěži

Jihlava – Čestné uznání, deskové hry, nové publikace. To všechno získala Městská knihovna Jihlava pro své čtenáře. Vyhrála totiž první místo v soutěži Městská knihovna roku 2017. Zvítězila v kategorii měst nad čtyřicet tisíc obyvatel.

Zákroky strážníků a jednání občanů nahrávají nové minikamery

Jihlava – Od pondělí nosí jihlavští městští strážníci na klopách svých uniform nové osobní minikamery. Ty mají nejen větší rozlišení než ty staré, ale lépe dokážou zaznamenat zvuk a bezproblémově fungují i v noci. Důvodem jejich zakoupení je stoupající agresivita občanů vůči městským strážníkům.

Posilnil se alkoholem a ukradl gelové kapsle a sýr

Jihlava - Třiatřicetiletý muž se v neděli 8. října večer posilnil alkoholem a šel krást do jihlavského obchodního domu v Kollárově ulici.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení