VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA BURDOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jihlavský VOR pomáhá lidem. Už dvacet let

Jihlava – Dvě desítky let v krajském městě funguje jihlavská organizace VOR. Je útočištěm pro duševně nemocné lidi. Na úterý 26. června vedení sdružení naplánovalo pro veřejnost společnou oslavu letošního kulatého výročí.

Jihlava bude mít další bus pruh, povede na náměstí

Jihlava – Jihlava bude mít zatím nejdelší jihlavský bus pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy povede ve směru od jihlavské křižovatky Kosovská – Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. 

Festivalu dokumentů bude rezonovat téma paměti

Jihlava - Do začátku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů zbývá 124 dní. Za čtyři měsíce krajské město ožije už 22. ročníkem. Ředitel festivalu Marek Hovorka 22. června odtajnil téma a plakát.

Policie ukončila vyšetřování vraždy. Pachatel totiž nežije

Jihlava – Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili v červnu prověřování vraždy ženy v Jihlavě, k níž došlo v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny ve Slavíčkově ulici.

Policie hledá muže. Může objasnit krádež peněženky

Jihlava – O finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu s peněženkou přišla začátkem května zaměstnankyně jednoho jihlavského obchodu, který sídlí v Komenské ulici. Kamery v době krádeže zachytily muže, který může policii pomoct případ objasnit. Policie po něm teď pátrá.

Oprava Brněnského mostu jde podle plánu

Jihlava – Rekonstrukce Brněnského mostu v centru Jihlavy je zhruba za svou třetinou. Most v majetku Kraje Vysočiny by měl být opraven do konce letošního října.

V rybníku Sykovec stále platí zákaz koupání kvůli sinicím

Vysočina – Ve čtvrtek začalo astronomické léto. V některých vodních plochách na Vysočině se už ale lidé kvůli zhoršené kvalitě vody nevykoupají. Hygienici z Krajské hygienické stanice Vysočiny ve čtvrtek zveřejnili mimořádné výsledky měření vody v nejhorších rybnících na Vysočině.

Dechovka v neděli rozezní Batelov

Batelov – O nadcházející neděli 24. června se v Batelově na Jihlavsku uskuteční už jedenáctý ročník minifestivalu dechovek.

OBRAZEM: Pomalými kroky vrací zámku ztracenou krásu

Větrný Jeníkov - Do konce července musí dělníci stihnout vyměnit střechu nad reprezentativní částí zámku ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Pracují tam od poloviny letošního května.

Jeníkovský zámek bude i dál sloužit pro tamní obyvatele

Větrný Jeníkov – Pouze originální stropy v reprezentativním křídle a dvoje původní kamna se do dnešní doby zachovaly v zámku ve Větrném Jeníkově. Ostatní vybavení bylo nájemníky zničeno. Velký trojkřídlý původně barokní zámek totiž v průběhu času střídalo hodně majitelů, a navíc původně sloužil k hospodářským účelům.

Havíři v neděli poutí oslaví svátek patrona Jihlavy

Jihlava – Poutí, mší a celodenním programem plným divadel, muziky a tance opět po roce jihlavští havíři připomenou veřejnosti svátek Jana Křtitele, patrona krajského města. O nadcházející neděli 24. června tak Jihlavou projde průvod krojovaných havířů ke kostelu svatého Jana Křtitele.

Písničkář Pokáč prozradil, jaká jména vybral pro tygří mláďata

Jihlava – V zoo se narodily tygřátka, ach ten život, to je pohádka. O březnovém narození tygrů sumaterských Zoo Jihlava se díky nové písni Hořkosladká komedie českého písničkáře Pokáče v květnu dozvěděli deseti tisíce lidí. O nadcházející neděli tento mladý hudebník přijede mláďata pokřtít. Redakci Deníku prozradil, jaká jména pro dvě kočičí slečny vybral.

V jihlavské zoo oslaví den žiraf

Jihlava – Žirafí hry, výtvarné tvoření a komentované krmení žiraf. Tak bude vypadat čtvrteční oslava Mezinárodního dne žiraf v jihlavské zoologické zahradě. Pro návštěvníky vedení zoo navíc nachystalo i speciální večerní žirafí prohlídku.

V lesích Čeřínku budou skákat cyklisté. Vznikne tam nový bike park

Čeřínek – Jízda v těžkém terénu na nezpevněných lesních cestách. Cyklisté se na nich musí vypořádat nejen s kameny, ale i s kořeny stromů, bahnem a s dalšími překážkami. Tak vypadá olympijská disciplína cross country pro horská kola. Během letošního léta jedna taková trať začne vznikat i v lesích Čeřínku na Jihlavsku. Skládat se bude z těžších i lehčích pasáží.

Stavbou roku Kraje Vysočina je jihlavská vila

Vysočina – Secesní jihlavská vila Marie Karas se tento týden stala Stavbou Vysočiny roku 2017. Odborná komise současně udělila i dva tituly Stavba roku. Dohromady hodnotila devět nominovaných budov.

Opět po roce budou společně kosit loučku u Lhotky

Lhotka – Už po sedmé se v sobotu 23. června budou moct zájemci zapojit do kosení rašelinné loučky u rybníka Horní Mrzatec nedaleko Lhotky.

Nákladní vůz srazil v Třešti cyklistu na elektrokole

Třešť – V neděli 17. června po čtvrté hodině odpolední se v Třešti na křižovatce ulic Malé náměstí a Na Hrázi stala vážná dopravní nehoda.

V Telči přednáškou zavzpomínají na Expo 1958

Telč – O bruselské světové výstavě Expo 1958 bude ve středu 6. června v telčském Univerzitním centru Masarykovy univerzity na náměstí Zachariáše z Hradce hovořit Daniela Kramerová. Tato historička umění se na přípravě bruselské výstavy osobně podílela.

Židovské oběti budou v Třešti připomínat kameny

Třešť – Na náměstí Svobody v Třešti budou ve středu 6. června odpoledne slavnostně položeny kameny zmizelých třešťských občanů, kteří byli během druhé světové války nacisty deportováni a poté zavražděni v koncentračních táborech. Součástí náměstí před domem číslo 455 budou kameny nesoucí jména členů rodiny Grünberger a Meissner.

Taneční festival zahájí na náměstí vzdušná akrobacie

Jihlava – Začátkem června se opět po roce do krajského města vrátí největší taneční festival Tanec Praha. První představení se bude nově odehrávat pod širým nebem.

Jihlavské vlakové nádraží se stalo výstavní síní

Jihlava - Nevyužitá nákladní část jihlavského městského vlakového nádraží ožila festivalem výtvarného umění Nultá generace. Tři nákladní haly tam zaplnilo šedesát uměleckých děl dvanácti výtvarných umělců pod třicet let.

V Jihlavě nemocní vysází slunečnice, květy naděje

Jihlava – I letos se krajské město připojí k celorepublikové akci, která upozorňuje na potíže pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Výsledkem bude záhon plný slunečnic.

Policisté v kuklách uzavřeli ulici v centru krajského města

Jihlava – První červnový den dopoledne ozbrojení policisté zatarasili průchod Smetanovou ulicí v centru Jihlavy. Zasahovali tam v jednom domě.

Nehoda dvou aut zastavila za Třeští provoz

Jihlavsko – Na silnici mezi Třeští a Stonařovem byl poslední květnový den odpoledne omezen provoz. Čelně se tam totiž srazila dvě osobní auta.

Cyklisté v Jihlavě pošlapou kousek nad vodou

Jihlava – Krajské město bude mít unikátní cyklostezku. Část totiž povede v korytě řeky Jihlavy. Minulý rok o tom jihlavská radnice jen diskutovala, teď už je ale zřejmé, že tomu tak opravdu bude. Nic už projektu nestojí v cestě.

OBRAZEM: Sezona zahájena. První koupání pod širým nebem

Jihlava - Díky teplému počasí posledních dnů se otevřel venkovní areál aquaparku Vodní ráj Jihlava.

OBRAZEM: Senioři si s deváťáky poměřili své kuchařské dovednosti

Telč - Ve cvičné jídelně telčské Základní školy Masarykova bylo v úterý 29. května dopoledne rušno. Dva týmy deváťáků a jeden tým telčských seniorů se tam utkaly ve vaření.

Seniorka: Bylo by smutné, kdybychom vyhráli my

Telč – Vynikající těstoviny se špenátovou omáčkou a s krůtím masem, nadýchané lívanečky s ovocem a se zakysanou smetanou a také slabounké palačinky jako od babičky. Úterní dopoledne bylo zážitkem nejen pro hodnotící komisi, ale i pro tři telčské seniory.

Letnění se podařilo, na Jihlavsku je nový žabník

Jersín – Tisíce pulců a stovka dospělých žab plave v současné době v rybníku V seči u Jersína na Jihlavsku. Po roce se do rybníku vrátila nejen voda, ale i život.

Andrej Babiš a vláda dorazili do Jihlavy

Jihlava – Po desáté hodině dopolední dorazil autobus s premiérem Andrejem Babišem a dalšími členy vlády do krajského města. První jejich zastávkou bylo jihlavské letiště Henčov, kde se už několik let snaží vedení Kraje Vysočina ve spolupráci s jihlavskou radnicí vybudovat zpevněnou dráhu.

Příští týden začnou kamery měřit rychlost na dálnici u Jihlavy

Jihlava – Radarové měření rychlosti v opravovaném úseku dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem mělo být spuštěno už minulý rok v červnu. Nakonec k tomu dochází o rok později.

Jihlavská zoo by se mohla rozrůst o nový prostor

Jihlava – Do areálu oděvní firmy Modeta v těsné blízkosti jihlavské zoologické zahrady by se v budoucnu mohla nastěhovat zvířata. Místo by tam našli nejen vodní živočichové, ale také například drápkaté opičky.

V Krahulčí u Telče roste pětice stromů svobody

Krahulčí – Děti ze základní školy v Krahulčí se zapojily do celostátního projektu Stromy svobody. V rámci něj měly za úkol pátrat v jejich obci po lípách, které byly v minulosti vysázeny v rámci oslav svobody a demokracie.

Archeologové našli v Jihlavě hornické stopy ze středověku

Jihlava – Už druhým měsícem v krajském městě bádá tým archeologů. Za cíl mají do června prozkoumat území v ulici Na Dolech, kde potom vyroste nová mateřská školka. Našli už například zahloubený suterén hornického obydlí ze 13. století.

Děti na telčském náměstí ukážou zájmové kroužky

Telč – Na telčském náměstí Zachariáše z Hradce se v sobotu 26. května odpoledne představí děti z tamního domu dětí a mládeže (DDM). Na velkém jevišti před budovou školy budou nejen tančit, ale i cvičit.

I přes zákaz usedl za volant

Jihlava – V polovině tohoto týdne policisté zastavili během kontroly nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na okraji krajského města devětačtyřicetiletého řidiče. Za volant muž usedl nejen v podnapilém stavu, ale navíc i bez řidičáku.

Hrad Roštejn se otevře veřejnosti. Ukáže i nepřístupná místa

Doupě – Nově zrekonstruovaná kaple svatého Eustacha hradu Roštejn na Jihlavsku se v pátek 25. května poprvé otevře veřejnosti při příležitosti Noci kostelů. Navíc druhý den dopoledne si zájemci budou moct po dlouhé době hrad prohlédnout. Průvodce je zavede do míst, kam veřejnost běžně nesmí.

Část Brněnského mostu visí ve vzduchu

Jihlava - Jihlavský Brněnský most má už za sebou více než měsíc intenzivní modernizace. V současné době stavba vypadá tak, že nad základnou vozovky již několikátým dnem visí ve vzduchu prostřední mostní pole, které váží 705 tun.

Nejdéle existující český sbor zazpívá v Třešti

Třešť – Skladby Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany a současného skladatele Zdeňka Pololáníka zazní v sobotu 26. května od 19 hodin v kostele svaté Kateřiny v Třešti. Zazpívá je tam Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská.

Jihlavu a Telč navštívili ukrajinští vysokoškoláci

Jihlavsko – V polovině května do krajského města přijeli vysokoškoláci z Užhorodské národní univerzity. Spolu s jihlavskými studenty v rámci workshopů hledali společné rysy a odlišnosti Vysočiny a Zakarpatské Ukrajiny.

Jihlavskou nemocnici budou dělníci opravovat až do října

Jihlava – Rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava jde do finále. Dělníci se přesouvají do suterénu a přízemí, které čeká kompletní modernizace. S ní bude spojený i komplikovaný průchod mezi domem zdraví a rentgeny a zbytkem nemocnice.

Malí umělci oživí uměním města na Vysočině

Vysočina – Opět po roce se i žáci vysočinských základních uměleckých škol (ZUŠ) budou veřejnosti prezentovat své umělecké dovednosti v rámci celostátního projektu ZUŠ Open. Letos se do druhého ročníku tohoto projektu zapojilo sedmnáct uměleckých škol z Vysočiny. Své nadání mladí umělci předvedou na netradičních místech, ale i v budovách škol. To všechno už tento čtvrtek.

Darovaná kola pomohou školákům získat vzdělání

Jihlava – Do Afriky poputuje téměř dvě stě kol, která se podařilo vybrat v Jihlavě.

Parkování na telčském náměstí brzy skončí. Čekejte kontroly

Telč – Se začátkem června se opět po roce na tři měsíce přechodně změní režim parkování v centru Telče. Letos ale jeho dodržování bude mnohem více kontrolováno.

OBRAZEM: Orchestr dětí rozezněl jihlavský park

Jihlava - Početný dechový orchestr Tutti z jihlavské Základní umělecké školy v pátek 18. května odpoledne koncertoval pod širým nebem u pomníku v jihlavském parku Gustava Mahlera. Hudení vystoupení se tam konalo v rámci doprovodného programu festivalu Hudba tisíců - Mahler 2018.

Jihlava se rozrůstá o další nákupní zónu a plánuje se i obchodní dům

Jihlava - V následujících letech se v krajském městě znásobí nejen počet nákupních zón, ale také by v jedné jihlavské ulici mohlo vyrůst nové v pořadí už druhé obchodní centrum. Jeho možnou vizualizaci již vidělo vedení jihlavské radnice.

Na křižovatce nedal přednost

Jihlava – Na křižovatce jihlavských ulic Fritzova a Jiráskova se v pondělí 14. května večer stala dopravní nehoda. Jeden z řidičů tam totiž nerespektoval dopravní značku.

Jihlavští kulturisté si z Bohumína dovezli medaile

Jihlava – Začátkem května se v Bohumíně u Ostravy konalo mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice dorostů a juniorů. Do soutěže se přihlásilo 171 závodníků a závodnic. Výrazného úspěchu tam dosáhl Václav Abrahám z Jihlavy. Stal se absolutním vítězem.

Z jihlavského náměstí se na den stane sportoviště

Jihlava – Jihlavské Masarykovo náměstí se po roce promění ve sportoviště. V rámci třetího ročníku pohybových aktivit se tam opět budou jihlavští vysokoškoláci snažit rozhýbat veřejnost.

OBRAZEM: Jihlavští učni instalatéři patří k nejlepším v republice

Jihlava – Druhé místo v celorepublikové soutěži Učeň instalatér vybojoval koncem dubna v Brně Jan Smejkal ze Střední školy stavební Jihlava. Kraj Vysočina v celostátním finále na brněnském výstavišti reprezentoval ještě Pavel Mrkvička z jihlavské stavebky, který byl nejlepší v teoretické části soutěže.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT