VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA MUSILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidič měl téměř dvě promile

Rybné - Podnapilého řidiče za volantem přistihla policejní hlídka v sobotu 10. listopadu v obci Rybné na Jihlavsku.

Sedmnáct mužů z Vilímče připomíná nový pomník

Dolní Vilímeč - Muže z Dolní Vilímče, kteří se nevrátili z první světové války, od neděle 11. listopadu připomíná nový pomník. Slavnostního pietního aktu se v Den válečných veteránů zúčastnilo téměř dvě stě obyvatel vesnice a hostů.

Na D1 bouraly kamiony a osobák. Jeden těžce zraněný

Vysočina - K vážné dopravní nehodě dvou nákladních a jednoho osobního auta došlo v pondělí ráno na 99. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Hvězdné nebe uvidíte od úterý v Kavárně Muzeum

Jihlava - Hvězdné nebe nad námi. Tak se jmenuje nová výstava k patnáctiletému výročí Jihlavské astronomické společnosti, která bude od 13. listopadu k vidění v Kavárně Muzeum. Zájemci si ji budou moci prohlédnout až do 6. ledna příštího roku.

Lidé přispívali do kasičky na zámku

Telč - 7 132. Přesně tolik darovali lidé do sbírkové kasičky Sdílení, která byla celou letní sezonu umístěna na zámku v Telči.

Archeologický výzkum na Rokštejně přinesl nejedno překvapení

Panská Lhota – Na první pohled by se mohlo zdát, že během těch téměř čtyř desítek let už muselo být všechno objeveno. Ale archeologický výzkum na zřícenině hradu Rokštejna nedaleko Brtnice na Jihlavsku letos opět vědcům připravil mnohá překvapení.

Změna pro Kostelec. V čele obce je nová starostka

Kostelec – V Kostelci chtěli lidé změnu, a jejich přání se vyplnilo do slova a do písmene. Volby tam totiž vyhrálo uskupení ZMĚNA PRO KOSTELEC v čele s Romanou Třískovou. Ta je nyní novou starostkou, což potvrdilo i pondělní ustavující zasedání zastupitelstva. Změna pro Kostelec má také dva místostarosty – Jana Strejčka a Milana Nikodýma, ti ovšem nejsou ze svých funkcí uvolněni.

Nastávající rodiče se podívají na porodní sál

Jihlava - Jihlavská nemocnice připravila akci nejen pro nastávající maminky. Všichni zájemci se můžou v pondělí 12. listopadu podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. Porodní konference se koná dvakrát ročně a vždy se setkává s velkým zájmem těch, kteří očekávají příchod miminka.

Na kole se cyklista z Jihlavy už neprojede

Jihlava - Kolo za osm tisíc korun zmizelo z balkonu paneláku v Polní ulici v Jihlavě. Krádež se stala v době od večerních hodin 7. listopadu do ranních hodin 8. listopadu.

OBRAZEM: Jihlava oslavila Den válečných veteránů

Jihlava - K oslavě Dne válečných veteránů se včera připojila také Jihlava. Připomněla si tak ukončení bojů první světové války na západní frontě dne 11. listopadu 1918 v 11.11 hodin, kdy bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem.

Volby v Jeníkově platí. Soud stížnosti zamítl

Větrný Jeníkov – Krajský soud v Brně tento týden zamítl obě stížnosti na komunální volby ve Větrném Jeníkově. První stížnost dorazila k soudu 18. října.

Starosta v Radkově zůstal, změnil se místostarosta

Radkov - Jedinou změnu zaznamenali po volbách v Radkově nedaleko Telče. Zatímco starostou je i nadále Miroslav Mareček, místostarostkou je nově Michaela Svobodová.

Noclehárna pro bezdomovce bude v Jihlavě i letos. Jako jediná na Vysočině

Vysočina – V Jihlavě se také letos v zimě počítá se zřízením noclehárny pro bezdomovce v lokalitě Havaj. Fungovat bude od začátku prosince do konce dubna. Zázemí poskytuje zejména v době, kdy uhodí velké mrazy.

Svatý Martin přijede do Třeště a Brtnice

Jihlavsko - Nejen v Jihlavě můžete v neděli vyrazit na tradiční svatomartinský průvod, chystá se také na dalších místech. Například v Třešti a v Brtnici. Svatomartinská jízda městem se uskuteční od 16.30 hodin od fary kostela svatého Martina v Třešti.

U Větrného Jeníkova zase zemřel řidič

Větrný Jeníkov - Další lidský život vyhasl u Větrného Jeníkova. U městyse mají bouračky fatální následky dost často. Dopravní nehoda se stala v pátek 9. listopadu před třináctou hodinou na silnici II/523.

Jezuité, betlémy, letecké odznaky. Přednášky v Telči mají zajímavá témata

Telč - Čtyři přednášky, každou z jiného soudku, si na listopad a prosince připravili telčští památkáři v rámci cyklu Rodinné stříbro - Památky kolem nás. První z nich se uskuteční ve středu 14. listopadu v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a má název Letecké odznaky 1918–2018. Začátek je v 18 hodin.

Insolvence PSJ: Lidé odcházejí jinam a firmě hrozí konkurz

Jihlava - Pokles počtu zaměstnanců, hrozící konkurz a obrovská nejistota. Takto negativně se už projevila insolvence společnosti PSJ, která se s problémy potýká od léta. Pomoci by měla nová insolvence, kterou firma v pondělí už podruhé podala sama na sebe.

Beton už nenamíchají. Z pozemku v Jihlavě zmizela míchačka

Jihlava - Škodu za deset tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který ukradl míchačku z volné přístupného pozemku u domu v Jihlavě.

Kdo chce vystavovat v centru Jihlavy, může se teď hlásit

Jihlava - Kdo chce vystavovat v galerii pod širým nebem v Lazebnické ulici u Masarykova náměstí, má teď velkou šanci. Město hledá umělce, kteří by svými díly prostory zaplnili. Své návrhy mohou umělci zasílat na odbor školství, kultury a tělovýchovy města Jihlavy do 15. prosince.

Radkov bude rozdělený do poloviny prosince

Vysočina - Ještě do poloviny prosince si obyvatelé Radkova nedaleko Telče počkají, než budou zase jezdit po silnici v centru obce. Ta je už od jara překopaná kvůli stavbě mostku přes potok, kterou stavební firma nedokázala dotáhnout do konce, protože zkrachovala. Zakázku nakonec po novém výběrovém řízení dostala jiná firma a práce se po měsících čekání rozjely naplno.

V Řásné se nic nemění. Starostou je dál Miroslav Tomíšek

Řásná - Starostou Řásné bude dál Miroslav Tomíšek (SNK OBCE ŘÁSNÁ), nic se nemění ani na postu místostarosty, kde zůstává Josef Křepela (SNK OBCE ŘÁSNÁ). Shodli se na tom zastupitelé na ustavujícím zasedání, které proběhlo na konci října.

V Jihlavě oslaví Den válečných vetaránů

Jihlava - K oslavě Dne válečných veteránů se v pátek 9. listopadu připojí také Jihlava. Pietní akt se uskuteční symbolicky od 11.11 hodin u památníku padlých na ústředním hřbitově v Jihlavě.

Popíjel, a pak vyrazil autem do třešťských ulic

Třešť - Opilého řidiče načapali policisté v úterý navečer v Třešti, když jel zrovna po ulici Dr. Richtra.

Zraněný muž měl skoro 3,5 promile. Skončil na záchytce

Jihlava - Jihlavská záchytka měla v úterý 6. listopadu nocležníka s 3,47 promile. Jednalo se o zraněného třicetiletého muže, který ležel v Palackého ulici v Polné.

OBRAZEM: Kostky jsou pryč a na Telečské už to nedrncá

Jihlava - Na Telečské ulici v Jihlavě už to nedrncá, od října auta jezdí po nově vyasfaltované silnici. Cesta do jihlavských částí Pístov, Vysoká a Popice je tak mnohem pohodlnější, než když byl tento úsek vydlážděn kostkami. Někteří motoristé tuto bývalou výpadovku z Jihlavy na Telč stále využívají pro cesty i vzdálenějších Salavic nebo Třeště.

Zavoní indický chléb a cestovatel povypráví o Himaláji

Polná - Zdolali horské treky u Annapuren i Everestu, projeli Indii od severu k jihu stopem i vlakem, zahráli si v bollywoodském filmu, navštívili mnoho škol a především pronikli do jedinečných tajů jógy a meditace. To je v kostce desetiměsíční dobrodružné putování cestovatelů Karla Štěpánka a jeho argentinské přítelkyně Natalie Aversy, které v úterý 20. listopadu přijedou představit do Polné.

Tragická nehoda na D1: Žena svým zraněním podlehla

Vysočina - Tragická nehoda se ve středu stala na dálnici D1 na Vysočině. K bouračce došlo na 116. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno po šesté hodině ranní.

V Řásné je teď Pařezák tématem číslo jedna

Řásná – O ničem jiném se teď v Řásné nemluví. Hlavním tématem je totiž vypouštění nedalekého Velkého Pařezitého rybníku a oprava jeho hráze. A všechny místní zajímají dopady, jaké tahle akce bude pro obec i okolí mít. Téma přišlo na přetřes například i na konci října na ustavujícím zasedání zastupitelstva.

Muž si chtěl ublížit. Skončil na záchytce

Jihlava - Drama, kdy opilý muž vyhrožoval sebevraždou, se odehrálo v neděli 4. listopadu v Jihlavě. Naštěstí vše dobře dopadlo, a to i díky včasnému zásahu policie. Opilý muž skončil na záchytce.

Bahno, málo vody a desítky lidí. Vypouštění Pařezáku je teď velkou atrakcí

Řásná – Připadám si jako v nějakém postapokalyptickém filmu. Tak na mě v sychravém nedělním odpoledni působí vypuštěný Velký Pařezitý rybník s bahnitými břehy, kalnou vodou a trčícími pahýly pařezů. Takhle teď vypadá oblíbená destinace milovníků koupání kousek pod Javořicí, která se letos na prahu zimy stala zajímavou atrakcí.

Muž sedl za volant i přes zákaz

Jihlava - Pořádně si zavařil čtyřiapadesátiletý řidič, který i přes zákaz sedl za volant. Policisté ho načapali v sobotu 3. listopadu kolem páté hodiny odpolední. Jel zrovna po ulici Romana Havelky v Jihlavě.

Svatý Martin přijede do Jihlavy. Rozdá třicet tisíc zlaťáků

Jihlava – Třicet tisíc zlaťáků, osmnáct set rohlíčků, přes dvě stě účinkujících, nezbytný doprovod v podobě andílků a samozřejmě světec na koni. Takový bude tradiční svatomartinský průvod v Jihlavě v neděli 11. listopadu. Kromě průvodu je připravený také další program, potrvá do večerních hodin.

Nic nového. Třešťským starostou zůstává Vladislav Hynk

Třešť – Starostou Třeště zůstává Vladislav Hynk (KDU-ČSL), místostarostkou je i nadále Eva Požárová (Nestraníci). Pondělní ustavující zastupitelstvo tak potvrdilo to, co se očekávalo. Totiž že volba starosty a místostarosty proběhne jasně a bez zádrhelu.

Dvě promile alkoholu řidičům v jízdě nezabránily

Jihlava - Chce se říct, že už je to takový místní folklor, kdy za volantem úřaduje alkohol. O víkendu totiž jezdili po Jihlavě dva silně opilí řidiči, měli přes dvě promile. Střízlivěli na záchytce.

Přes tři promile už jeho nohy neunesly. Skončil na záchytce

Jihlava - Na jihlavské záchytce v pátek 2. listopadu v dopoledních hodinách skončil silně opilý muž, který měl přes tři promile alkoholu. Ležel na chodníku před budovou jednoho z obchodních řetězců.

Jeníkov stále čeká na výrok soudu

Větrný Jeníkov – Na vyjádření soudu ohledně stížností na říjnové komunální volby stále čekají ve Větrném Jeníkově.

V Dolní Cerekvi vyměnili starostu. Po 24 letech

Dolní Cerekev – Zdeněk Dvořák střídá Zdeňka Jirsu. V Dolní Cerekvi mají od pátečního ustavujícího zasedání zastupitelstva nového starostu. Ke změně v městysi došlo po čtyřiadvaceti letech. Místostarostové budou dva, a to Alena Houčková a Lubomír Dratnál. Všichni tři, starosta i místostarostové, jsou ze sdružení Pro Cerekev, které v jedenáctičlenném zastupitelstvu získalo většinu, celkem šest míst.

Drogy a alkohol u řidičů jsou v Jihlavě na denním pořádku

Jihlava - Další řidiči pod vlivem drog a alkoholu se pohybovali po Jihlavě, jde už o několikátý případ během tohoto týdne.

Každý z nás má doma v šatníku něco cenného

Jihlava /ROZHOVOR/ - Dvě kamarádky Andrea Čapková a Klára Korešová z Jihlavy již od dětství vymýšlely všelijaké projekty. Když na trhu s dámskými módními doplňky nenašly, co hledaly, začaly je samy vytvářet. Pro sebe, pro kamarádky, pro lidi z okolí. Nakonec se dopracovaly až k vlastní značce Xiss a e-shopu a své kabelky, minimalistické šperky nebo pytle na záda v současné době prodávají na českém a slovenském trhu.

Násilníka policisté z bytu vykázali

Jihlava - Policisté vykázali ze společného obydlí muže, který fyzicky napadl svoji přítelkyni.

V Třešti vzpomínali na slavného plukovníka Švece

Třešť – V den stého výročí vzniku samostatného Československa se v Třešti sešli u hrobu plukovníka Josefa Jiřího Švece, aby si připomněli příběh jeho osobní oběti a statečnosti, který vešel do dějin. Bylo to také na den přesně po sto letech od Švecova pohřbu v ruském Čeljabinsku.

Drogy za volantem: Řidiči si dali marihuanu a kokain

Jihlava - Dva řidiče pod vlivem drog načapali policisté v Jihlavě ve středu 31. října. Ze spáchání několika přestupků je podezřelý třiadvacetiletý cizinec, které ho zastavili v ulici Úvoz před devátou hodinou večer.

OBRAZEM: Betlémy opět v hlavní roli. V Třešti se chystají na další sezonu

Třešť – Pořádně rušno je v těchto dnech ve stálé expozici betlémů v Schumpeterově domě v Třešti. Místní betlémáři totiž začali s přípravami na další sezonu, kdy budou oni i jejich poklady v hlavní roli. Po celý listopad budou přestavovat betlémy a připravovat vše tak, aby na Mikuláše mohli tyto prostory opět otevřít a přivítat první návštěvníky.

Zloděj si chtěl odnést rybí prsty, cukrovinky a pečivo

Jihlava - Rybí prsty, cukrovinky a pečivo si v úterý 30. října vyhlédl v prodejně na Žižkově ulici třiatřicetiletý zloděj z Jihlavy. Zboží schoval do kapes bundy a chtěl odejít bez placení.

Nic nového. Starostou Telče je opět Roman Fabeš

Telč – Žádné překvapení se nekoná. Starostou je dál Roman Fabeš (SNK ED). Na stejné pozici ve vedení města jako doposud pokračuje také místostarosta Pavel Komín (KDU-ČSL) a koalice se obejde bez uskupení Společně pro Telč – Piráti a Zelení, které v komunálních volbách skončilo druhé hned za starostovou stranou a získalo skoro čtvrtinu hlasů. Takto dopadlo středeční ustavující zasedání zastupitelstva v Telči.

V rybníku u Dobré Vody našli ruční granát

Jihlavsko - Ruční granát F1 ve středu našli v rybníku u Dobré Vody na Jihlavsku. Na místo museli být přivoláni policejní pyrotechnici.

Pervitin prodával na jihlavském náměstí, teď skončil v policejní cele

Jihlava - Kriminalisté dopadli muže, který distribuoval v Jihlavě pervitin.

Starostka Miroslava Švaříčková zůstává, místostarostou je nově Jan Přibyl

Brtnice - Starostkou zůstává Miroslava Švaříčková, místostarostou je nově Jan Přibyl. To je nejdůležitější zpráva z ustavujícího zasedání zastupitelstva v Brtnici, které se konalo v úterý 30. října.

Týden vědy a techniky oslaví i v jihlavském muzeu

Jihlava - Muzeum Vysočiny Jihlava se připojuje k Týdnu vědy a techniky. V týdnu od 5. do 9. listopadu si připravilo vědecké kavárny s různými tématy.

Po krádeži se muž snažil utéct

Jihlava - Při krádeži byl v pondělí 29. října přistižen dvacetiletý recidivista z Olomoucka, kterému není nic svaté. V minulosti byl totiž za majetkovou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do konce letošního roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT