Odvolací soud tak potvrdil rozsudek brněnského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Ženu třiapadesátiletý muž zastřelil loni z bezprostřední blízkosti na dálnici D1. Tragická událost se odehrála ve chvíli, kdy jej jeho známá doprovázela na cestě do krizového centra.

Trest, který je uložen v polovině sazby za vraždu, je podle soudců poměrně přísný. Přihlédli však k okolnostem případu. „Nelze přehlédnout, že se jednalo o matku dvou dětí, z nichž jedno v době činu bylo nezletilé. Poškozená navíc nabídla obžalovanému pomoc, že jej doprovodí při cestě do krizového centra v Brně kvůli jeho psychickým problémům. On na ni vytasil náhle a překvapivě zbraň," řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Muž se u odvolacího soudu bránil tím, že šlo o nešťastnou náhodu. Podle něj ženě při cestě řekl, že již nechce dál žít a poškozená po těchto slovech vytáhla zbraň s tím, že ona sama poté také nemá důvod dál žít a zamířila na něj. Tvrzení Pertla, že k výstřelům došlo poté, co se o zbraň se svou známou přetahoval, však soud vyloučil.

„Svou obhajobu pouze znovu opakoval, stejným způsobem se bránil i před krajským soudem. Už u hlavního líčení krajského soudu bylo znaleckými posudky zcela vyloučeno, že by k tomu došlo tímto způsobem. Jeho obhajoba byla spolehlivě vyvrácena," doplnil mluvčí soudu. Podotkl, že jiný motiv k útoku obžalovaný neuvedl.

Útok se stal právě při cestě do brněnského krizového centra v květnu 2006 na dálnici D1 nedaleko jedné z čerpacích stanic u Brna. Podle soudců byl přitom útok poměrně razantní. Svou známou, která s ním seděla na zadním sedadle auta, jedním výstřelem ze své legálně držené zbraně zasáhl do hrudníku a druhým do hlavy. Žena na místě zemřela.