Takový obrázek se naskytl policistům, kteří na místě zasahovali několik minut po vloupání.

„Muselo se jednat o skupinku lidí. Vloupání bylo ohlášeno okamžitě bezpečnostním systémem a policie tu byla do čtyř minut. Sám by to nemohl nikdo zvládnout,“ kroutil hlavou nad spouští majitel prodejny Miloš Jankovský.

Neznámí pachatelé zacouvali autem do prosklených dveří. Následně začali rozbíjet výlohy a nakládat zboží. Tak zatím vypadá podle pelhřimovské policie pravděpodobný scénář loupeže.

„V obchodě nemáme kamerový systém, tak ani nevím, jak se to skutečně stalo. Zůstala tu akorát dvě kladiva, kterými asi lupiči rozbíjeli výlohy,“ řekl s pokleslým výrazem majitel Jankovský.

Jak informovala tisková mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková, zatím se neví, zda zanechali pachatelé na místě činu nějaké otisky prstů. „Zveřejníme výzvu obyvatelům, jestli se nenajde nějaký svědek, který by mohl s případem pomoci,“ dodala Kotková.

Kvůli vloupání prováděli včera zaměstnanci téměř po celý den mimořádnou inventuru. Z obchodu zmizelo zboží za téměř 200 tisíc korun. „Sebrali hlavně notebooky, foťáky a kamery,“ konstatoval Miloš Jankovský. „Celková částka ještě není zdaleka vyčíslena. Výrazně ji však zvýší oprava rozbitých výloh a dveří,“ zdůraznil majitel.

Po celé dopoledne a i několik hodin po poledni postávali včera zákazníci před zavřenými dveřmi. Ty se otevřely až v podvečerních hodinách.