Na její stranu se postavili i její dva synové, kteří se svému otci postavili tváří v tvář v soudní síni a podali svědectví o tom, jak jejich matku trýznil.

„Brali jsme se v roce 1981 na radnici v Havlíčkově Brodě. Od začátku nešlo o harmonické manželství, ale posledních pár let to bylo horší a horší,“ začala vyprávět Jaroslava Špiglová, která pracuje jako vyšetřovatelka na policejním ředitelství v Jihlavě. Od února je ale v pracovní neschopnosti, kvůli psychickým problémům.

V době, kdy jí její manžel vyhrožoval smrtí, měla doma policejní ochranku.

„Ani doma jsem se ale necítila bezpečně. Pořád jsem si kryla záda a každé maličkosti jsem se lekla,“ popisuje Špiglová. Psychický teror, který musela od svého muže snášet, omlouvala tím, že musí manželství zachránit kvůli dětem. Ale i těm nakonec musela říci hroznou pravdu o jejich otci.

„Několikrát mě zbil a vyhrožoval, že mě podřeže, až ze mě bude stříkat krev. Věřím, že by své výhružky jednou splnil. Jednou jsme byli spolu u psychiatra v Jihlavě, kterému řekl, že to udělá klidně na náměstí v Jihlavě,“ vzpomíná na nejhorší dny svého života Jaroslava Špiglová.

A jaký trest by přála svému bývalému muži? „Trest není řešení. Přála bych si, aby to všechno byl jenom, strašně černý sen, z kterého se brzy probudím,“ řekla.

Jaroslava Špiglová má v plánu udělat za dosavadním životem velkou tlustou čáru. Najít si novou práci a začít žít úplně někde jinde.