„V trezoru bylo sedmnáct druhů chemikálií včetně rtuti, kyseliny pikrové, kyanidu sodného a draselného nebo chloridu rtuťnatého,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Pachatel zatím policii, která včera na případu intenzivně pracovala, uniká. Případu je věnována ze strany bezpečnostních složek maximální pozornost i s ohledem na návštěvu amerického prezidenta George Bushe v Praze.

„Mohu pouze potvrdit, že spolupracujeme s pražskou kriminální policii,“ sdělila Slavíková.

Podle ředitele firmy Stanislava Štefánka vnikl zloděj do laboratoře oknem.

„Podle toho, že na místě činu přemisťoval zkumavky a další laboratorní náčiní, to může vypadat na nějakého narkomana,“ naznačil možný směr pátrání Štefánek.

K této verzi se kloní i policie. Zloděj si odnesl také varné sklo a dva kanystry. V okolí firmy se našly další věci a chemikálie z vykradené laboratoře.
Na případu spolupracují s policií i hasiči a městské policie.

„Chemikálie byly v laboratorních dózách a některé měly i litrový obsah,“ řekl včera Deníku ředitel krajských hasičů Drahoslav Ryba. Hasiči jsou připraveni zasáhnout v případě, že se látky najdou někde odhozené.

Případ se stal pravděpodobně v průběhu víkendu. Nebezpečné látky byly zamčené v trezoru o velikosti 30 krát 40 krát 50 centimetrů šedé barvy s petlicí a visacím zámkem. Policie žádá všechny občany, kteří najdou nějaké chemikálie či popsaný trezor, nebo si všimli něčeho podezřelého, ať to okamžitě nahlásí na tísňové linky 158 nebo 112.