Za smrt novorozence porodníci nemohou
JIHLAVA - Jihlavští kriminalisté odložili trestní oznámení ohledně smrti novorozence, ke které došlo loni v březnu v jihlavské nemocnici.
„Na základě soudně znaleckých posudků z oboru gynekologie a porodnictví bylo zjištěno, že miminko nezemřelo cizím zaviněním. Nedošlo tedy ke spáchání trestného činu,“ informovala Deník jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.
Miminko se narodilo rodině z Velkého Beranova na Jihlavsku loni 17. března. Tehdy třiačtyřicetiletá Alena porodila holčičku, která jí ale téměř v náručí krátce po porodu zemřela.
„Byl jsem u toho. Jsem přesvědčený, že za smrt našeho dítěte mohou lékaři,“ řekl tehdy Deníku otec, který tři dny po tragické události podal na jihlavskou nemocnici trestní oznámení.
V té době byl v nemocnici ředitelem Jiří Madar. Podle něj došlo k úmrtí novorozence z důvodu závažné a velmi vzácné porodnické komplikace – dystonie ramének.