Muž se středně těžkým zraněním leží v nemocnici v Novém Městě . „Muž vylezl na rekuperátor, aby z něho vytáhl popruhy od jeřábu. Po jejich odstranění se ale součást klimatizace dala do pohybu a dělníka přimáčkla,“ popsal událost mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Kolegové zraněného dělníka se k celé věci vyjadřovat nechtěli. „My jsme toho stejně moc neviděli. Stalo se to na střeše. O nehodě jsme se dozvěděli až po příjezdu sanitky. Ale víc vám k tomu tady nikdo neřekne, chlapi, kteří dělají vzduchotechniku a včera u neštěstí byli, na stavbě dneska nepracují,“ řekl včera jeden z dělníků.

Případ v současné době šetří kromě Policie České republiky i Oblastní inspektorát práce Jihlava. „Úraz byl způsoben nezajištěním břemene při jeho osazování na určené místo. Lidská chyba při tom sehrála svoji roli. Nyní zjišťujeme v jaké míře,“ uvedl inspektor Jaroslav Kos.

Život muže není podle primáře oblasti Jihlava Miroslava Havlíka v ohrožení. „Alespoň to vyplývá ze zprávy lékaře, kterou jsem si přečetl. Dělník utrpěl otřes mozku a poranění obličeje. Na místo přijela rychlá lékařská pomoc z Nového Města na Moravě, která ho převezla do nemocnice,“ sdělil Miroslav Havlík.

Obchodní centrum Kaufland by mělo být dokončeno v září. Celková zastavěná plocha je sedm tisíc metrů čtverečních.