Mladá, asi šestnáctiletá dívka, přecházela s kamarádkami po přechodu poblíž křižovatky ulic Masarykova a Sídliště Pražská. „Ráno jsme se vydaly na snídani, ale už jsme na ni nedošly,“ vysvětlovala kolegyně poražené dívky. Jednalo se o házenkářky, které přijely z brněnských Bohunic na Handball Help.

„Jen jsme viděly, jak se k nám blíží dvě auta, ale to už jsme byly na přechodu,“ pokračovala.

První auto před přechodem zastavilo, druhé ve vedlejším pruhu však už zabrzdit nedokázalo. Porazilo dívku, která šla několik kroků před kamarádkami. „Jel jsem v pravém pruhu, ale přes auto, které před přechodem zabrzdilo na poslední chvíli, jsem děvčata vůbec neviděl. Už jsem nestihl zareagovat,“ řekl otřesený řidič, který působil řadu let jako primář brodské chirurgie. Jeho pacienti na něj vzpomínají jako na velkou kapacitu.

Házenkářky potvrdily, že řidič nejel rychle, zřejmě dodržel i předepsanou čtyřicítku. „Jana by asi jinak dopadla mnohem hůř,“ řekla její spoluhráčka. Zranění dívky nevypadalo podle ní vážně, do sanitky odešla po svých, byla však zřejmě v lehkém šoku a odmítala komunikovat.

„Rozbité přední sklo ať vezme čert, hlavně aby bylo děvče v pořádku,“ přál si bývalý primář, který seděl za volantem.

Před rokem a půl přišel na Masarykově ulici o život jen několik desítek metrů výš na přechodu třináctiletý školák. Matka dvou dětí téměř přesně před dvěma lety zemřela pod koly opilého řidiče.