Na místo nehody okamžitě vzlétl vrtulník rychlé záchranné služby.

„Dívenka utrpěla otřes mozku a měli jsme podezření na nitrolební poranění,“ informoval včera ředitel krajské záchranné služby Lukáš Kettner.

 

Zasahoval vrtulník

Vrtulník těžce zraněnou dívku transportoval do Fakultní nemocnice v Brně – Černé Pole. „Mohu potvrdit, že dívka je v naší nemocnici hospitalizovaná. Utrpěla velmi vážná zranění, ale už je mimo bezprostřední ohrožení života,“ řekla Deníku mluvčí nemocnice Anna Nesvadbová.

Policie začala případ šetřit pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

„Zjišťujeme, kdo a proč umožnil dívce jízdu na motorce. Předmětem šetření bude i to, zda vůbec mohla tak mladá dívka na tento typ motorky usednout,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Rodina zraněné dívky se nechtěla k případu nijak vyjadřovat. „Nechci o tom mluvit,“ řekl otec. Podle informací Deníku ji měl na motorku bez přilby posadit jeho známý.

 

Pád z koně

Ve čtvrtek skončil v brněnské nemocnici také devítiletý chlapec, který v Hrbově na Žďársku spadl z koně. Utrpěl pohmoždění páteře a otřes mozku.

Podle Kettnera jde o letošních prázdninách o spíše výjimečná zranění: „Nemuseli jsme například vyjíždět k žádnému zraněnému skokanovi do vody. Letošní prázdniny bych z pohledu dětských úrazů hodnotil jako klidné.“