Deník včera informoval o tom, že Ivo Hrbáček se velmi dobře zná s lékařem Janem Kozákem z třebíčské nemocnice, který je z úniku osobních údajů podezřelý. Chodili totiž spolu hrát volejbal.

„Pan Hrbáček nás o možné podjatosti informoval již dříve. Není to pro nás nová informace. Případ dostane na starosti jiný státní zástupce. Není ani vyloučeno, že celou kauzu začne dozorovat úplně jiné státní zastupitelství,“ řekl včera Deníku mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.

Jan Kozák je podezřelý, že vynesl údaje z chorobopisu dětského pacienta. Případ již řeší třebíčská policie.

„Je to ve stádiu prověřování, zatím nebyl nikdo obviněn,“ informoval Karel Neumann z třebíčské policie.

Trestní oznámení v té samé záležitosti podal včera také krajský úřad, který na základě vlastního šetření zjistil, že by se mohlo jednat o trestný čin. „Trestní oznámení bylo odesláno,“ potvrdila vedoucí krajského odboru zdravotnictví Věra Švarcová.

Jan Kozák se včera nechtěl o kauze bavit. „Nezlobte se, ale spěchám. Děkuji, nashledanou,“ řekl Kozák do telefonu.

Nemocnice v tiskové zprávě na webových stránkách píše, že v případě prokázání pochybení či naplnění skutkové podstaty trestného činu bude nemocnice postupovat dle standardních zvyklostí, tedy v souladu se zákony a pracovněprávními předpisy.

Ředitele nemocnice se nám nepodařilo včera kontaktovat. V tiskové zprávě z minulého pátku je ale uvedeno, že nemocnice ani její vedení nemůže během vyšetřování podezření na neoprávněné nakládání s osobními údaji komentovat dílčí údaje vyšetřování před jeho uzavřením, a podporovat tak možné spekulace.