Případem se již začala zabývat Inspekce ministra vnitra v Jihlavě.

„Mohu potvrdit, že trestní oznámení bylo na policistu podáno. Inspekce nyní čeká na vyhodnocení celého incidentu jihlavskou policií. Poté případ inspekce posoudí a rozhodne, jak s věcí dále naloží,“ informoval včera Deník mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Podle Jana P. šlo ze strany policisty o neadekvátní zásah, když na něj vystřílel celkem dvacet ran. Třináct z nich pak skončilo v jeho modré fabii. Jedna kulka se otřela i o horní sloupek zadních dveří.

 

Odmítl zastavit

Případem se zabývá také kontrolní oddělení stížností jihomoravské policejní správy. Podle ředitele jihlavské policie Josefa Bačkovského bylo použití střelné zbraně jeho podřízeného oprávněné.

„Každý má ale právo se hájit. Případ je podrobně zadokumentovaný se všemi prvotními výpověďmi,“ řekl Bačkovský.

Jan P. se dostal do problémů poté, co odmítl zastavit policejní hlídce, která ho chtěla zastavit kvůli podezření, že řídí pod vlivem alkoholu. Policii ujížděl z Jihlavy a během jízdy údajně ohrožoval nebezpečnou jízdou ostatní řidiče.

Po varovném výstřelu prostřelil u fabie pneumatiku. Ve Větrném Jeníkově pak řidič nezvládl kvůli velké rychlosti řízení a narazil do obrubníku, přičemž si u auta poškodil přední nápravu.

Hlídka v policejním autě nestačila zastavit a zezadu do fabie narazila. Ke zranění osob tehdy nedošlo. Následná dechová zkouška u prchajícího řidiče potvrdila, že Jan P. řídil pod vlivem alkoholu. V dechu měl 0,45 promile.

Letos toho samého řidiče načapali policisté při řízení v opilosti ve Velkém Beranově na Jihlavsku.