Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Velkého Meziříčí a Jihlavy a dobrovolní hasiči z Měřína a nedalekých Luk nad Jihlavou.

„Příčinou vzniku ohně byla technická závada v motorovém prostoru. Odtud se plameny rozšířily na tahač, návěs a náklad,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) kraje Vysočina Petra Musilová.

Jednotky bojovaly s ohněm téměř do páté hodiny ranní. „Plameny zničily celý kamion a napáchaly škodu za dva miliony korun,“ doplnila mluvčí HZS.
Hasiči po zlikvidování plamenů kamion postupně rozebrali. „Nakonec provedli ještě dohašení,“ podotkl operační důstojník krajských hasičů Tomáš Pešl.

Problém s průjezdností

Dálnice byla od okamžiku vzniku požáru až do páté hodiny ve směru na Prahu zcela neprůjezdná. „Tvořily se kolony, které mohly dosahovat asi tří kilometrů. Opravdu nebyly nijak dlouhé. Bylo to dáno tím, že k požáru došlo v noci, kdy provoz na dálnici není tak hustý jako přes den,“ uvedl operační důstojník dálniční policie ve Velkém Beranově na Jihlavsku.

Po páté hodině mohli řidiči využívat jeden jízdní pruh a po sedmé byl hlavní tah z Prahy do Brna zcela bez komplikací. Při požáru kamionu a jeho nákladu nebyl podle mluvčí krajských hasičů Petry Musilové nikdo zraněn.