JIHLAVSKO

Stezka odvahy s Čerty z Rakouska
Kdy: neděle 12. listopadu od 14.00 do 18.00
Kde: Jihlava, Skiareál Šacberk
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Stezka odvahy na Šacberku se koná v neděli v areálu Šacberk. Bojovka pro nejmenší obnáší mírné strašení, ale především se jedná o focení s Čerty z Rakouska. Délka trasy je 700 metrů, je potřeba se nahlásit u registračního stánku. Pouštět budou ve skupinkách od tří do osmi osob v časovém intervalu dvě minuty. Více ZDE

Zdroj: Youtube

Lampionový průvod
Kdy: neděle 12. listopadu od 17.00
Kde: Hodice, obecní dům
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Zajímavý lampionový průvod s překvapením čeká na účastníky v Hodicích na Jihlavsku. Průvod vychází v neděli od pěti hodin večer po setmění, organizátoři ze spolku HRAD Hodice připomínají, že si každý má vzít s sebou vlastní lampiony. Teplé občerstvení zajištěno, nejenom pro děti. Od půl sedmé bude na vlakovém nádraží připravené překvapení.

Visací zámek v Jihlavě
Kdy: sobota 11. listopadu od 19.00
Kde: Jihlava, D club
Za kolik: vstupné na místě 400 korun
Proč přijít: Legendární punková kapela Visací zámek slaví čtyřicet let na scéně. Kapela hraje stále v původní sestavě a na svátek Martina přijede zahrát fanouškům do jihlavského D clubu. Kdo by neznal jejich Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je to známka punku. Zazní hity jako Uniformy nebo Dopravní značky. Hostem večera bude další kapela Znouzectnost.

Svatomartinský průvod v Jihlavě 2022.
Svatomartinské tipy. Jarmark, víno a jízda v Jihlavě. Otužilci obsadí Stonařov

Lukáš Pavlásek v Polné
Kdy: pátek 10. listopadu od 19.30
Kde: Polná, kino
Za kolik: vstupné 420 korun na místě
Proč přijít: Známý český komik, který bavil lidi také v populárním pořadu Stardance, přijede potěšit diváky do Polné. Lukáš Pavlásek dorazí se svou stand-up komedií Kdo nepláče, není Čech. Jde o show jednoho muže. Vstupné bude slosovatelné.

Ilustrační video:

Zdroj: Čerti z Rakouska

PELHŘIMOVSKO

Dýňová záhada v Pelhřimově
kdy: sobota 11. listopadu od 17.00 do 20.00
Kde: Pelhřimov, Hodina H, Hrnčířská 111
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Pelhřimovská Hodina H připravila pro zájemce akci s názvem Dýňová záhada aneb Rozsviťme Pelhřimov. Celá rodina se může zúčastnit akce, která se skládá z plnění úkolů na stanovištích rozmístěných po Pelhřimově. Úkolem bude vysvobodit zakleté dýně. Poté bude připravený lampionový průvod masek po strašidelné stezce.

Strašidelná stezka v Řečici
Kdy: sobota 11. listopadu od 16.30
Kde: Červená Řečice, fotbalové hřiště
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Odvážlivci z Červené Řečice a okolí se sejdou v sobotu v půl šesté na místním fotbalovém hřišti. Startuje tu totiž strašidelná stezka odvahy. Start je od půl šesté do sedmi hodin večer. Trasa bude měřit zhruba dva a půl kilometrů, na cestě odvážlivci potkají nejrůznější strašidla a budou plnit úkoly. S sebou je nutné si vzít baterku, tužku a pevnou obuv. V cíli organizátoři zajistili špekáčky a čaj. Účastníci budou na trasu vypouštěni postupně, při nepřízni počasí se akce ruší.

Ilustrační video:

Zdroj: Videokoláž: Deník/Jana Kodysová, foto: Olga Lhotská

HAVLÍČKOBRODSKO

Svatební veletrh Vysočina 2023
Kdy: pátek 10. listopadu od 14.00 do 18.00 a sobota od 10.00 do 17.00
Kde: Havlíčkův Brod, kulturní dům Ostrov
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Třetí ročník Svatebního veletrhu Vysočina se koná v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov v pátek a v sobotu. Návštěvníci budou mít možnost omrknout nejen svatební a společenské šaty, prsteny, květiny, dorty, cukroví, ale i hudbu, svatební místa, restaurace a vše další, co se svatbami souvisí. Speciálním lákadlem pro snoubence bude soutěž o svatební cestu v hodnotě 25 tisíc korun.

Stezka odvahy ve Studenci
Kdy: sobota 11. listopadu od 17.00
Kde: Horní Studenec, část Ždírce nad Doubravou
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Dobrovolní hasiči v Horním Studenci, místní části Ždírce nad Doubravou, zvou všechny děti na stezku odvahy. Ti, kteří se nebojí, mohou vyrazit od pěti hodin večer ze sportovního areálu Nový Studenec – Zátiší. Tady je start i cíl. Pro všechny statečné děti organizátoři připravili odměny, občerstvení bude zajištěno.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

TŘEBÍČSKO

Košt vín s cimbálovkou
Kdy: sobota 11. listopadu od 17.00
Kde: Náměšť nad Oslavou, sokolovna
Za kolik: vstupné pouze na místě 100 korun
Proč přijít: Oblíbený košt vín s cimbálovkou čeká na zájemce v sokolovně v Náměšti nad Oslavou na svátek Martina od pěti hodin odpoledne. Lidé se mohou těšit na kvalitní vína z Vinařství přátelé Pavlova. Zahraje cimbálová muzika Čagan, občerstvení obstará kavárna Pohodička.

Dětská Tlapková Párty
Kdy: neděle 12. listopadu od 15.30
Kde: Moravské Budějovice, Městské kulturní středisko Beseda
Za kolik: vstupné 200 korun, děti do dvou let zdarma
Proč přijít: Oblíbená dětská tlapková párty míří poprvé do Moravských Budějovic. Nedělní odpoledne bude patřit dětem, které milují Tlapkovou patrolu a vše, co k tomu patří. Zájemci se mohou těšit na taneční program, hudbu z pohádek, malování na obličej a hned několik pohádkových postaviček. Budou se s nimi moci i vyfotit. Prostor se otvírá ve tři hodiny odpoledne a končí v půl šesté večer.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

ŽĎÁRSKO

Sobota plná her a soutěží
Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00 do 17.00
Kde: Nové Město na Moravě, městské lázně
Z kolik: v rámci běžného vstupného
Proč přijít: Městské lázně v Novém Městě na Moravě slaví osmé narozeniny. Proto si pro své návštěvníky připravily celou řadu akcí. V sobotu od deseti dopoledne do pěti večer si mohou lidé užít narozeninovou akci v bazénové hale. Bude to sobota plná her a zábavy. Připravené budou nafukovací hračky pro děti a míčky v divoké řece. Lázně slaví osmé narozeniny.

Martinice slaví pouť
Kdy: neděle 12. listopadu od 10.30
Kde: Martinice, různá místa
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: V Martinicích u Velkého Meziříčí budou v neděli slavit martinskou pouť. Zájemci se sejdou v půl jedenácté dopoledne u zvonice, o čtvrt hodiny později tu položí věnce u pomníku padlým v 1. světové válce. Průvod povede do kulturního domu, na jedenáctou hodinu je připravena mše svatá. V pravé poledne přijede družina se svatým Martinem.

Zdroj: Lázně NMNM