Zadání pro umělou inteligenci (AI) znělo: Vytvoř zemi jako superhrdinu v marwelovském stylu. S nápadem přišel umělec, který svá díla zveřejňuje na YouTubovém kanále pod profilem @A.I.ObservatorY.

Na svém kanále vytváří zajímavá a velmi kreativní videa. „Můžete si užít fiktivní svět vytvořený umělou inteligencí. Všechna videa jsou původně mnou vytvořená, vytvářím obrázky, animace, montáž, upravuji hudební pozadí. Nejsem firma, dělám to sám,“ vysvětluje umělec.

Podívejte se, jak podle AI vypadají evropské státy jako superhrdinové:

| Video: Youtube

„Rád tvořím imaginární, zajímavá, vtipná, inspirativní a motivační videa,“ píše a dodává, že jeho tvorba chce peníze, čas a úsilí, a proto je rád za podporu sledujících.

Zatímco Českou republiku si AI představuje trošku podivně a nečiší z toho žádný konkrétní nápad, Řecko naopak nápaditostí oplývá - stojí jako namakaný borec před starověkými sloupy. A poněkud překvapivě jako silák a supersvalovec vypadá také Slovensko. 

Asi nejvtipnější je, že i umělou inteligenci zmátlo anglické slovo pro Turecko - Turkey, které je stejné jako výraz pro krocana - turkey. S velkým a malým písmenem si asi AI hlavu příliš nelámala, a tak má Turecko jako superhrdina prostě hlavu připomínající krocana. 


Nahrává se anketa ...

„Lotyšský superhrdina je opravdu pěkný! Ale vybírám Turecko!“ odpovídá v komentářích pod videem jeden ze sledujících na dotaz autora videa, kterou zemi lidé považují za nejlépe vyobrazeného superhrdinu.