Jihlavský Dům kultury a odborů opět ožil nejen tancem, ale i přátelskou atmosférou, která celé odpoledne v DKO panovala. Mnoho diváků se těšilo, až budou moci opět podpořit tanečníky nejen z Vysočiny. Sál byl plně zaplněn. Přišlo více jak 500 diváků.

Do poroty přijali naše pozvání ředitelka Oblastní charity Jihlava Ing. Hana Fexová, člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Bc. Daniel Škarka, za oddělení Náhradní rodinné péče Bc. Dana Živnůstková, trenérka z tanečního spolku Hotch Potch Veronika Bílková a Ondra Cina, bývalý účastník taneční soutěže Amen Khelas.

Dýňobraní v Plandrech se vydařilo. Přišlo hodně návštěvníků.
Plandry se zahalily do oranžové. Na dýňobraní lidé dlabali a bavili se

Dana Živnůstková, jedna z porotkyň, na konci soutěže uvedla: „Jsem velmi potěšena, že jsem dnes mohla být součástí této soutěže a měla jsem možnost vidět klienty v jiném světle, než jak se s nimi setkávám běžně. Současně jsem ráda, že jsou služby, které podporují děti a mládež v jejích talentu.“

Pětičlenná porota vybírala tanečníky ze dvou věkových skupin a z různých tanečních stylů – od romských, přes latinské až po moderní. V mladší kategorii zvítězila taneční skupina s názvem Pirošky mladší z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Drom Brno a ve starší kategorii bylo stejně úspěšné NZDM Drom Brno s taneční skupinou Pirošky starší. Tanečníci předvedli úžasný romský tanec a první místo si právem zasloužili.

V Sedlejově připravili tradiční výlov s dobrotami.
Kapří škvarky, pstruh nebo rybí klobása. V Sedlejově si mlaskali na výlovu

Odměnou všem zúčastněným bylo profesionální vystoupení v zastoupení taneční skupiny Street Busters Jihlava. „Děkujeme těm, kteří tuto taneční soutěž finančně podpořili. Jsou to Kraj Vysočina a město Jihlava. Dále bychom chtěli poděkovat za trpělivost všem, kteří dětem a mládeži pomáhali a všem zařízením, která se taneční soutěže zúčastnila. Velké díky patří i spravedlivé porotě, celému realizačnímu týmu DKO, naší dlouholeté moderátorce Hele Dvořákové za úžasné moderování a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali akci připravit“, vyjádřila svůj vděk Irena Miklóšová, hlavní organizátorka taneční soutěže.

„Nyní, kdy už máme letošní ročník zdárně za sebou, přemýšlíme nad tím, co bychom mohli na příští rok zlepšit. Těší nás, že přichází klienti našeho nízkoprahového zařízení a domlouvají si termíny tanečních zkoušek. A jejich ambice jsou veliké, neboť příští rok se chtějí opět zúčastnit, a hlavně chtějí být ještě lepší,“ dodala závěrem Irena Miklóšová.

Období drakiád začalo. V Cejli už ji mají za sebou.
Sezona draků odstartovala. V Cejli dokonce uletěl do dalekých polí

Samotná soutěž minulý týden nebyla poslední tečkou projektu. Pořadatelé Amen Khelas nabízí ještě doplňující program v podobě výstavy fotografií letošního tanečního zápolení. Zároveň budou na výstavě k vidění i fotografie dokumentující činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava. Výstava fotografií proběhne v termínu od 2. – do 28. listopadu v městské jihlavské knihovně. Vstupné je zdarma.

Marek Mašát, propagace Oblastní charita Jihlava

Velký Pařezitý rybník zahalený v babím létě 2022.
Pařezáku pod Javořicí barvy podzimu sluší. Podívejte se na tu nádheru