A jaký bude celodenní program? Mezi největší lákadla patří bumperball a nafukovací atrakce. Školní areál se otevře v devět hodin ráno. V půl desáté ráno akci zahájí fotbalový turnaj žákovských týmů na novém hřišti. Od 10 hodin začíná orientační běh v areálu pro všechny, kteří si ho chtějí vyzkoušet. Budou mít možnost až do pravého poledne.

V půl druhé se v lokalitě Pod Zámkem uskuteční slavnostní převzetí 25 nově zasíťovaných stavebních parcel, od dvou odpoledne bude požehnání nové hasičské cisterně a DA. Nové hřiště pokřtí svým vystoupením Nart Dance School a bude se tu hrát volejbalový turnaj přihlášených šestek.

Ve tři hodiny startuje čtyřkilometrový běžecký závod, o čtvrt hodiny později štafetový běh a v půl čtvrté zahraje RAF a Taksík pro malé i velké. V pět hodin udělá pro zájemce taneční workshop Nart Dance School. A v půl osmé večer se bude ve stanu nebo v tělocvičně promítat film Gump – pes, který naučil lidi žít.

Celý program je pro všechny věkové kategorie. Pro děti a zájemce je připraven skákací hrad, pétanque, lezecká stěna, opičí dráha, pingpong i lukostřelba. Eva Ondrová představí ve vernisáži obrazy Z Větrného Jeníkova a okolí. Bude možnost nahlédnout do nové školní kuchyně. K jídlu budou přichystané palačinky, vafle a další dobroty, které udělají žáci školy. Občerstvení po celý den zajištěno.

Zpracováno na základě zprávy z městyse