„Proč vystavuji právě tady v Třešti?“ Touto otázkou zahájil malíř výstavu a zároveň si odpověděl: „My jsme z Čáslavi, ale z Třeště pochází moje maminka, která v loňském roce umřela. Do této školy chodila jako malá holka, a tak jsme se vzpomínkově rozhodli, že uděláme výstavu právě tady.“

Vraťme se k těm slibovaným překvapením. Tím prvním je informace, že obrazy jsou zlaté, a to doslova! Na obrazech se prohánějí nejrůznější ryby, želvy, rejnoci a další mořské „příšerky“, které jsou opravdu zlaté. Malíř totiž při své tvorbě používá plíšky z pravého zlata. Zakomponovat do obrazů osmikarátové zlato rozhodně není běžný postup. Při vytváření svých obrazů používá zlaté plíšky o rozměrech šestnáct krát šestnáct centimetrů. A některé ve dvou či dokonce třech vrstvách.

Zdroj: Youtube

Dalším překvapením byly obrázky šestiletého nadaného vnuka Tomáška Čtveráčka. Přesvědčil návštěvníky výstavy o tom, že „jablko nepadlo daleko od stromu“. Ostatně, nebyla to jeho první výstava a rozhodně ne poslední. Víťova maminka a Tomášova babička by jistě měla radost.

Originální modrozlaté obrazy tohoto typu a rozměru neuvidíte u žádného malíře. Pocit podmořského života je umocněn širokoúhlým formátem, vynikne tak jedinečnost malířovy tvorby. Dechberoucí výjevy z podmořského života Víta Šneberga, roztomilé obrázky Tomáška Čtveráčka a překrásné město Třešť. To je ideální návod na oddychový a pohodový výlet.

Obraz čáslavského malíře Víta Šneberga v restauraci U Dvou přátel pod Novou scénou Dusíkova divadla v Čáslavi.
Na obrazech čáslavského malíře Víta Šneberga se prohánějí ryby z pravého zlata