Zastupitelstvo města udělilo cenu Automotoklubu Telč za znovuobnovení provozu areálu Dyjické mosty a pořádání motokrosových závodů s mezinárodní účastí. Swingovému zpěváku Janu Smigmatorovi, který vyrůstal v Telči, ji radnice dala za úspěšnou uměleckou činnost a za propagaci a reprezentaci Telče.

Jana Smigmatora čekalo dojemné překvapení. Cenu mu za zpěvu písničky V tej Telči je zahrádečka přišly předat děti z folklórního souboru Kvíteček, ve kterém Jan v dětství také zpíval.

V Sedlejově připravili tradiční výlov s dobrotami.
Tipy na víkend na Jihlavsku. Dušičky postraší v Polné, v Sedlejově bude výlov

Součástí ceremoniálu bylo tradičně předání Uznání města Telče žákům a studentům telčských škol a školských zařízení. Získala ho Tereza Soukupová za dlouhodobou vynikající reprezentaci základní umělecké školy ve hře na klavír, sólovém a komorním zpěvu a Jan Brtník za dlouhodobou vynikající reprezentaci stejné školy ve hře na klavír a klarinet.

Studentka sekundy z místního gymnázia Alžběta Burianová si uznání zasloužila za úspěšnou reprezentaci školy ve školních soutěžích a olympiádách a za vynikající studijní výsledky a Danutsa Zmereha ze Základní školy Masarykova za vzornou sportovní reprezentaci školy a za příkladnou pomoc při začleňování ukrajinských žáků do školy.

Strašidelný dům v Telči přitahuje pozornost. Chodí se sem bát děti i dospělí.
Strašidelný dům v Telči nahání hrůzu. Kostlivci po setmění tančí valčík

Cena města Telče je ocenění udělované za výraznou a mimořádnou činnost ve všech oborech lidské činnosti uskutečněné v uplynulém kalendářním roce, která přesahuje svým významem hranice města či přispívá k jeho rozvoji a propagaci. Cenu města Telče vyhlašuje a uděluje město Telč od roku 1997 u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu 28. října.

Eva Janoušková, vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Telč