„Před čtyřmi lety jsme přemýšleli, co s oblečením, které nemůžeme unosit, a napadlo nás, že by mohlo někomu pomoci,“ popisuje prvotní myšlenku na uspořádání dobročinného bazaru MOCI POMOCI Pavla Dvořáková, která letos se svými přáteli uspořádala jeho 4. ročník.

Zatímco v minulých letech mířila pomoc do Domácího hospice Vysočina nebo do organizace Sdílení Telč, kde pomáhají starým nebo vážně nemocným, letos lidé podpořili zvířata ve Stanici Pavlov. „Moc nás potěšilo, že si děvčata vzpomněla právě na nás, respektive naše svěřence. Bazar jsem navštívil a atmosféra byla přátelská, lidé báječní, ani se mi nechtělo odjíždět,“ svěřil se ředitel záchranné stanice Zbyšek Karafiát.

Gotická síň jihlavské radnice ožívá adventními koncerty. Přijel I Petr Malásek s šansoniérkou Janou Musilovou.
Advent v Jihlavě. Přijel klavírista Malásek, ale i operní pěvkyně Kalivodová

Vybraná částka ze zapečetěné pokladničky půjde Stanici Pavlov přes oficiální veřejnou sbírku Zvíře v nouzi, kam je možné přispět na jednotlivé záchranné stanice po celé České republice. „Z vybraných příspěvků platíme krmivo pro zvířata, pořizujeme nejrůznější potřeby jako misky nebo třeba stříkačky a další část připadá na samotnou péči o zvířata,“ informoval Zbyšek Karafiát a zároveň připomněl, že v záchranné stanici každoročně přijmou přes tisícovku zraněných, nemocných nebo hendikepovaných zvířat a mláďat a přes polovinu z nich se jim podaří zachránit.

„Moc děkujeme všem, kteří se bazaru, ať už jako prodávající nebo kupující, zúčastnili. Bez nich by to totiž nemělo smysl. Navíc bylo skvělé poslouchat, jak se jim práce lidí v Pavlově líbí a že má smysl. Třeba se nám podobnou akci podaří zopakovat, anebo vymyslíme jiný typ spolupráce se zvířátky z Pavlova,“ zapřemýšlela na závěr Hela Dvořáková, jedna z organizátorek bazaru MOCI POMOCI.

Krampus Vysočina přivezla svou show na jihlavské Březinky. Tam také před lety skupina začínala.
Krampusáci ovládli jihlavské Březinky. Zpestřením byly nečekané pekelné zásnuby