Nejinak tomu bylo i tuto sobotu 13. června, kdy se opět sjela barevná a vytuněná autíčka ze všech koutů naší republiky. Letošní sraz byl ovšem jiný. Nejen že ukázal neskutečnou sounáležitost a spolupráci lidí, kteří dokázali během necelých čtrnáct dní vše připravit, ale dokázal také velkou přizpůsobivost současné situaci ohledně koronavirové pandemie, která zamíchala kartami a pravidelný květnový sraz broků, který se koná vždy ve Slavkově u Brna, přerušila.

Letošní, narychlo zorganizovaný sraz měl svůj počátek u skanzenu na Veselém kopci, kam dorazilo na pětačtyřicet brouků. Nejen majitelé sobě navzájem, ale i návštěvníci skanzenu Veselý kopec tak mohli obdivovat nablýskaný lak barevných autíček, jimž veselost a hravost je přirozená, nebo vtipné vyjádření vlastní image jejich majitele.

Shlédnout jste tak mohli New Beetla vetřelce, nebo New Beetla, který naopak zastupuje něžné pohlaví v barvách růžové. Ani jejich dědečkové nezůstávají pozadu a proto se za mohutného rachotu a staré vůně benzínu přiřítila stará, nablýskaná autíčka Beetle, z nichž jeden zavítal na Vysočinu až z Olomoucka.

Jak se vyhnout štípancům
Léto bez štípanců a žihadel? Komáři nesnášejí citronovou trávu, vosy a papričky

V poledne vyrazila kolona brouků směr Žďárské vrchy, kde cestou zdravila například obyvatele Hlinska, nebo Herálce a všichni si tento moment vychutnávali tak, jak se na hrdého majitele Beetla patří. Ovšem ani okresní město Žďár nad Sázavou nezůstalo o tuto podívanou ochuzeno. Po patnácté hodině zavítala kolona do Žďáru nad Sázavou, kde si broučkaři prohlédli hlavní skvosty tohoto města, jakým je Zámek Žďár nad Sázavou, nebo Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Co říci závěrem. Snad jen to, že je nutno poděkovat. Poděkovat všem, kteří se na organizaci srazu podíleli, přesto že příprava probíhala v krátkém čase a s nejistým výsledkem. První poděkování je zasláno obci Vysočina, která zajistila bezproblémové parkování plechových miláčků u skanzenu Veselý kopec. Dále patří poděkování Městské policii Hlinsko, která pomohla při řízení silničního provozu, aby kolona brouků mohla bez obtíží projet rizikovými úseky. Samozřejmě je nutno poděkovat Hotelu Medlov za vstřícný přístup v ubytování a péči o členy srazu. Poslední poděkování, avšak neméně důležité je adresováno společnosti Tokoz se sídlem ve Žďáru nad Sázavou, která poskytla své parkoviště k bezproblémovému parkování všech členů Beetle a New Beetle srazu.

Mimochodem, až budete na svých cestách míjet malé, veselé a hbité autíčko značky VW Beetle, nebo VW New Beetle, nezapomeňte na to, že v životě mnoho věcí nesmíte vnímat rozumem, ale srdcem.

Veronika Nani Honsová