Jde o veselou a poučnou inscenaci o sebedůvěře, která je inspirována knihou Daniela Rušara Datel a Slabihoudek s ilustracemi Kristýny Šťastné.

Že nevíte, kdo nebo co je Slabihoudek? Možná jste o něm slyšeli a možná ještě ne, ale osobně už jste se s ním potkali. Lépe řečeno, už jste ho, jsme ho, všichni slyšeli.

Ocenění dobrovolníků v jihlavském divadle DIOD 2023. Osmnáct nejlepších dobrovolníků.
Nejlepší dobrovolníci za rok 2023. Známe jména oceněných na Jihlavsku

Je známý nám všem bez ohledu na věk, i když o něm možná všichni nemluví. Nezvaný host, se kterým jsme se setkali osobně, i když ne tváří v tvář. Je to náš vlastní hlas pochybností, který se ozývá, kdykoliv jsme postaveni před úkol, který si přejeme nebo musíme splnit – ať už v mateřské školce, během školních let, nebo v profesním životě.

„Děj příběhu se odehrává v lese, a tak jsem se rozhodl, při pomyšlení, jak naše lesy v současnosti vypadají, že pohádku o bezmocném datlovi obohatím o ekologický rozměr. Většinu scény a loutek jsem vyrobil z biologicky-rozložitelných materiálů, z nářadí, které se dá opět použít nebo ze starých věcí, které jsem doma našel. Nechci naši krásnou planetu zatěžovat zbytečným odpadem“, popisuje inscenaci režisér a herec Martin Kollár. Vše, co je využito v inscenaci se rozloží v přírodě nebo použije znovu.

Takto divadlo zahajovalo divadelní sezonu

Zdroj: Youtube

Inscenace Datel a Slabihoudek (tak jako kniha) rodičům a hlavně dětem nabízí možnosti a řešení, co s takovým pochybovačným hlasem udělat. A jak vypadá váš Slabihoudek? Přijďte se podívat na toho našeho. Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.

Další představení Datel a Slabihoudek je na programu v pátek 15. března v 9.00 a v 10.30.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT. Upadala, teď se vrací na výsluní. Modeta.

Zdroj: Deník/Martin Singr