Ve tři hodin odpoledne zazněla na přivítanou orchestrální skladba Vysočanky a poté moderátor a průvodce pořadu, bubeník Vysočanky, Vladimír Špejtek, přivítal všechny přítomné, hosty a účinkující a seznámil je s programem. Poděkoval také za pomoc Města a sponzorů a také mediálním partnerům za spolupráci.

Zdroj: Karel Novotný

Vysočanka pokračovala ve své produkci, tentokrát s trojicí zpěváků, Terezou Štěpánkovou, Marcelou Láníkovou a Josefem Smolíkem. Došlo také na poděkování členům kapely a předání dárků letošním narozeninovým jubilantům, Josefu Smolíkovi a Jiřímu Vorlíčkovi st. Nutno také dodat, že v kapele hraje na trumpetu třetí z generace Vorlíčků, syn současného kapelníka, Jan Vorlíček.

Kapela Vysočanka a brtnické mažoretky

Zdroj: Karel Novotný

Vysočanka pak doprovodila pochodem počáteční vystoupení místních mažoretek Pomněnky, které připravili jejich vedoucí, Miloslava Jordánová a Aneta Vlčková. Celá produkce se líbila a zaplněná Klášterní zahrada to ocenila mohutným potleskem.

Hostující kapela Božejáci se zpěváky Lukášem Lajtnerem, Dagmar Šaškovou, Evou Svobodovou a Petrem Bloudkem předvedla svůj bohatý repertoár lidových ale i tanečních melodií a jejich vystoupení střídavě uváděl oba zpěváci. Nechyběli ani manželé Polcarovi z České Bělé. Kvalitní zvukový přenos zajišťovali Radek Vorlíček a Jiří Čáp. Poděkování patří též všem pořadatelům a obsluhujícím za perfektní práci.

Božejáci a manželé Polcarovi

Zdroj: Karel Novotný

Karel Novotný – propagátor lidové zábavy