Koledníci navštívili domácnosti například v Lukách nad Jihlavou, v Třešti, Telči, Hodicích, Růžené a na dalších místech. Už v pondělí 9. ledna začíná v půl třetí odpoledne na Masarykově náměstí v Jihlavě oblíbený tříkrálový svařák. Lidé ho tu za příspěvek dostanou až do páté večerní.

OCHJ sbírku organizuje v působnosti od Jihlavy až po Dačicko. V každé obci připravuje skupinky koordinátor. Lidé mohou peníze vhazovat do zapečetěné pokladničky, dle svého uvážení. Za odměnu dostanou symbolický cukrt a na dveře si mohou nechat napsat požehnání ve zkratce K+M+B 2023.

Klášter v Nové Říši.
Kalvárie, klášter a příroda kolem Nové Říše. Podívejte se na úžasné snímky

Pokud Tři krále doma někdo nepotká, může přispět do online kasičky na webu www.trikralovasbirka.cz. „Postup je jednoduchý. Stačí zvolit příslušnou částku a v druhém kroku nezapomenout uvést lokalitu Jihlava nebo příslušnou charitu, tzn. Oblastní charitu Jihlava,“ uvedl Roman Mezlík, hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky za jihlavskou Charitu.

Příspěvek lze zaslat i přímo na účet: 66008822/0800 s variabilním symbolem 777966500 nebo využít platbu pomocí QR kódu. Pokladničky zájemci najdou také v sídle Oblastní charity Jihlava na Jakubském náměstí 2 v Jihlavě, v pekařství Veselo v Husově 46, v provozovnách Lapek na Jiráskově 8 nebo Komenského 8, v Dřevocentru Petr Vaněk na Polenské 3, Natur Styl restaurace ve Škrétově ulici nebo v prodejně pečiva u paní Marešové na Masarykově náměstí 6.

Poslední dílnička v Oblastní galerii Vysočina byla věnovaná výstavě Pavla Čecha.
Novoroční kolední proutek? Děti ho vyráběly na dílničce v galerii

Tříkrálová sbírka podpoří rekonstrukci budovy a zahrady Centra sociálních služeb Mahenova 16 v Jihlavě dle potřeb odlehčovací služby Adapta a také prostor pro tým služeb s lékaři, zdravotními sestrami, pečovatelkami a jinými. Část půjde na úhradu provozních nákladů služby Charitní záchranné sítě, která je určená pro lidi v nouzi. Zajistí se také materiály a provozní náklady střediska Dobrovolnického centra, dále na zajištění materiální pomoci a potravin pro lidi v nouzi a také udržení dostupnosti a kvality služeb, které jsou ovlivněny rostoucími cenami (energií a PHM).

Přelom roku lákal na výlety. Jarní počasí panovalo i v Telči.
Novoroční procházka Telčí. V jeden moment zapadá slunce a vychází měsíc