Akce ke dni dětí začala už v osm ráno a děti s rodiči neodradil ani déšť. Většina stanovišť s úkoly byla pod střechou ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku ZZS Kraje Vysočina, takže špatné počasí tolik nevadilo. Navíc se během dne začala oblačnost protrhávat a děti si užily i venkovní aktivity.

Rodiče i děti si mohli vyzkoušet základy první pomoci a resuscitaci pod dohledem profesionálů, nechybělo ani stanoviště zdravotnického operačního střediska, na kterém operátorky předváděly, jak probíhá spuštění záchranného řetězce. A to od přijetí výzvy až po vyslání posádky na místo události.

Dětský den na ZZS Kraje Vysočina v roce 2022:

| Video: Youtube

Součástí byla také prohlídka sanitních vozidel nebo ukázka práce biohazard týmu, který je určen především pro péči o pacienty s vysoce infekčními nemocemi. Velkým tahákem se stala prohlídka simulátoru vrtulníku, jediného svého druhu v České republice, ve kterém se mohly děti svézt a zažít dobrodružství jako praví letečtí záchranáři.

Pro děti byla dále připravena lezecká stěna, biatlonová střelnice, policejní a hasičská technika či animační program s Milanem Řezníčkem.

Za splnění úkolů a aktivit si děti odnesly nejen spoustu odměn, dárků a sladkostí, ale taky kupu zážitků, úsměvů a zkušeností.

Aktivity zorganizal tým záchranářů společně s Policií ČR, krajskými hasiči, BESIPem, promotýmem Kraje Vysočina a Nadačním fondem Kryštůfek.

PETR JANÁČEK, ZZS KV

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jsou modré zóny bičem na řidiče?

Jihlavská MHD je cestujícími všech věkových skupin značně využívaná, ve všední dni je na náměstí hodně lidí a autobusy i trolejbusy jezdí často. | Video: Deník/Martin Singr