Pro případ náhlého a nečekaného okénka - v nejhorším případě oslova okna - v paměti herců bude v pohotovosti po krátké odmlce Ludmila Tůmová, dlouholetá členka našeho divadelního souboru. Pokud bude divák velice pozorný, určitě odhalí přímo na jevišti také Víťu staršího v jedné z významných rolí stínohry, na kterou se on sám moc těší.

Jedná se o tři komediální výstupy - monology s černým humorem. Jsou vybrané ze sborníku italského dramatika a autora Alda Nicolaje nazvaného Šestkrát do černého. Náš soubor je uvádí pod názvem Třikrát do černého aneb Život je jen náhoda“.

Aldu Nicolajovi nebyl cizí humor absurdních situací, do nichž se jeho hrdinové dostávají ve svých příbězích. Svorníkem inscenace je téma lásky a smrti jako dvou sester života a jejich konfrontace. K tomu navíc přidává potřebnou dávku úsměvného černého humoru komorní smícho-slzavé komedie, blízké čechovovskému smíchu skrze slzy. Při velké dávce slušné zábavy, tato hra sleduje i jistou dávku zamyšlení nad životem.

První výstup: Houbový šašlík - černohumorný příběh právě zesnulého Eduarda Filobella na zápal plic a náhlé selhání činnosti srdeční.

Druhý výstup: Solidarita - černohumorný příběh třicátníka Bruna, prožívajícího milostný románek s rozkošnou mladou ženou, bohužel vdanou. Co ale člověku napoví poznání, že: Láska je věc překrásná, ale přátelství je pohodlnější.

Třetí výstup: Sůl a tabák - černohumorný příběh, nahlížející do života temperamentní sexy vdovy v nejlepších letech.

Nejen milovníci černého humoru mohou premiérově zhlédnout tyto tři komediální výstupy čtrnáctého března v devatenáct hodin v Sokolském domě v Třešti.

Jsme přesvědčeni, že i vážné situace života mohou přinést úsměv do našich tváří.

Předprodej vstupenek, případně jejich rezervace, bude tentokrát v prodejně Pracovní oděvy u Jarmily Policarové (telefon 773 491 109). Zájemci je mohou zakoupit i přímo na místě hodinu před představením.

V minulém roce soubor uvedl hry Postel pro anděla a O malé hastrmance, které se setkaly s velkým ohlasem diváků.

Anna Fencíková, DS Jana Lišky při TJ Sokol Třešť