„Ve vesnici Prdy se nachází nevyužívaný kulturní dům, jehož část obývá tamní hospoda, vedená Jarkou. Když se ale vítězem výběrového řízení stane kulturně založený Pražák Xaverius Horác, vesnice se v předvánočním čase začíná ubírat trochu jiným tempem než dosud,“ láká anotace samotného představení, ve kterém se představí nejen samotní režiséři a scénáristi Vojtěch Šoula a Jakub Kos, ale také externisté Ondřej Habr, Agáta Julie Sedláková a Adéla Vašíčková, kteří s Vokem spolupracují pravidelně.

Pomáhají lidem v nouzi na Telčsku.
Záchranná síť pomáhá lidem v nouzi už rok

„Není to poprvé, co hrajeme na Malé scéně DKO, už jsme tam měli čtyři celovečerní představení,“ rozšiřuje Kos a dodává, že se všechny tématicky lišily. Zatímco první se zaměřovalo speciálně na politiku, druhé na ekologii, třetí na regionální politiku a čtvrté připomnělo významné listopadové události.

„Snažíme se, aby každé představení bylo něčím jiné, odlišné, jinak pojaté. Zároveň je potřeba říct, že ač je Búch vesnická satira, nesnažíme se dělat si z obyvatel vesnice jenom srandu, je za tím něco víc,“ dodává Šoula. Vstupné na představení činí sto dvacet korun na místě a devadesát korun v předprodeji. Divadelní hra trvá necelé dvě hodiny.

SK Telč.
Fotbal v Telči slaví sto let. Přijede i stará garda ze Slavie

Divadlo Voko odehrálo desítky představení nejen v Jihlavě, ale i v dalších městech. Jeho hlavním žánrem je satira, kterou se už dlouhodobě profiluje a našlo si tím svou stálou diváckou základnu. Kos a Šoula se také pod značkou Voka věnují natáčení, tvorbě podcastů či fotografování. Zároveň několikrát do roka pořádají další kulturní akce, kterými se snaží oživit centrum města. Například v sobotu sedmého bezna proběhne již čtvrtý ročník Svobody umění, kdy se v jihlavském DIODu sejdou desítky mladých umělců, kteří publiku ukáží svoji tvorbu.