„Převleču se za hlavního hrdinu Adama a před samotnou projekcí filmu sehraji scénku. Po zhlédnutí filmu bude ještě půlhodinová beseda. Věřím, že se budou lidé během necelých dvou hodin dobře bavit,“ uvedl hlavní hrdina filmu Libor Podmol. Diváci se proto od srpna mohli těšit na pouhých devět projekcí. Tato je osmá, poslední čeká na návštěvníky pražského Cine Staru na Andělu už 3. prosince.

Pro Podmola je to premiéra v hraném filmu. Stejně tak pro dokumentaristu Ladise Zemana, jenž se ujal režie. Oba pánové si zvolili nesnadné téma o smrti. Natočili jsme romantické drama, které by mělo diváky motivovat žít svůj život naplno,“ dodal Zeman. Vstupné je možné koupit na www.cinestar.cz.

Hlavní hrdina Adam vede obyčejný život, ve kterém se necítí být šťastný. S manželkou se delší dobu pokoušejí o početí dítěte. Během chvíle se vše změní – Adam se dozví, že z něj bude táta i to, že je vážně nemocný a narození dcery se nejspíše nedočká. Rozhodne se vše opustit a vydá se na poslední cestu. Během ní o sobě natáčí dokument, aby svému potomkovi ukázal, jaký doopravdy byl… Takový je syžet road movie, one man show Libora Podmola s prvky hraného dokumentu.

„Celý film jsme natočili ve dvou lidech. Žádný štáb okolo sebe, jen já a Ladis,“ sdělil Podmol. „Napsal jsem kostru scénáře, Libor přidal svůj pohled. Potkali jsme zajímavého člověka, tak jsme ho oslovili a dali mu roli,“ popsal nevšední metodu režisér.

Natáčelo se v Dánsku, na Faerských ostrovech, v atraktivních destinacích Spojených států – New York, Las Vegas, Grand Canyon. Poslední klapka padla na Srí Lance. O dramatické okamžiky nebyla nouze, ale i o nádhernou přírodu a místa včetně ikonické jízdy z Las Vegas do Grand Canyonu na BMW R18.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Máte možnost získat 2 x dva volné vstupy na projekci Adam a jeho poslední cesta v jihlavském kině CineStar v neděli 13. listopadu. Stačí na email: jana.kodysova@denik.cz zaslat odpověď na soutěžní otázku: Představení filmu Adam a jeho cesta má unikátní formát, který spojuje kino, divadlo a besední show. Kolik jich letos po celé republice v sítích kin Cine Star organizátoři naplánovali? Ke správné odpovědi připojte také své celé jméno a kontakt na sebe. Vyhrávají první dvě nejrychlejší správné odpovědi.

Kdo je Libor Podmol?
Mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010, celkem desetinásobný medailista z mistrovství světa FMX (naposledy z roku 2018)
Účastník Rally Dakar 2021, nejnebezpečnější závod světa dokončil na 31. místě
Držitel osmi medailí z disciplíny Step-UP na X-Games
Spoluautor čtyř filmů – držitel sošky Českého lva za dokumentární film Zítra bude líp. Dále natočil filmy Cesta je Cíl o kariéře a Dakaru, Život je cíl a naposledy Adam a jeho poslední cesta (první hraný film)
Jako první na světě přeskočil rodinný dům
Pojmenoval dva triky, které se uchytily na světové scéně FMX a kopírují se všude na světš
Vyprodal O2 arénu v Praze – ukázal body variály, salto vpřed a dvojité salto po boku s bratrem