Každý týden se můžete těšit na novou tvořivou aktivitu (zveřejníme vždy v pondělí), tematické dílo z našeho depozitáře s doprovodným kurátorským textem (zveřejníme vždy ve středu) a navíc Vás ještě vyšleme na lov OGV kešek (od pátku do neděle).

Do našich aktivit se může zapojit úplně každý! Své výtvory posílejte na galerijní email ogv@ogv.cz a soutěžte tak s námi o zajímavé ceny.

Všechny informace najdete na našich webových stránkách www.ogv.cz nebo na našich sociálních sítích.

20. října 2020 - Týden 1: Den stromů

První tvořivá aktivita se vztahuje ke Dni stromů. Zaměříme se na jejich malé části a pokusíme se prozkoumat, jak vypadají struktury listů a lístečků, které v tomto období začínají opadávat a vy si je můžete venku posbírat. Doma si připravte bílý, nebo barevný papír (zvolte spíš jemné odstíny) a fixy, kterými pokreslíte celé plochy listů. Silnější fixy vám usnadní práci, ale použít můžete i ty obyčejné. Barvy různě kombinujte (tmavší odstíny jsou výraznější a na papíře budou lépe vidět). List pak obtisknete na papír. Zkusíte zaplnit celou plochu papíru otisky různých listů. Otiskovat na papír je můžete náhodně, nebo se naopak pokuste dodržovat určitou pravidelnost. Všímejte si, jak detailně se vám jednotlivé lístky obtisknou, jakou mají jemnou strukturu a členitost. Často se na papíře objeví i takové detaily, které nás na první pohled vůbec nezaujaly. Jestli vás ale tato aktivita neoslovila, můžete si vymyslet vlastní techniku, při které využijete různé části stromů či keřů.

Těšíme se na vaše výtvory!

Fotky svých výtvorů nám pošlete na galerijní email ogv@ogv.cz do konce týdne.

OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY JIHLAVA