„Je pro nás ctí a nesmírnou poctou pořádat sportovní hry pro klienty organizací napříč sociální oblastí. Nezůstalo však pouze u toho a zhostili jsme se výzvy přizvat na tuto akci širokou veřejnost. Chceme ukázat, že lidé s postižením se mohou a umí začlenit do běžné společnosti a jsou za to rádi,“ říká ředitel příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Hry bez hranic nabídnou především sportovní vyžití, do kterého se zapojí nejen přihlášené týmy z řad organizací ze sociální oblasti, ale zasportovat si bude moci každý, kdo na volnočasovou akci zavítá. Disciplíny budou probíhat na jednotlivých stanovištích a vyzkoušet si bude možné petangue, florbal, badminton či lidský stolní fotbal. Součástí programu budou také sportovní exhibice v podání vrcholových sportovců a hudební vystoupení. Finále bude patřit medailovému ceremoniálu a diskotéce.

V Hodicích se lidé mohli seznámit, jak to chodí v lese.
Otevřené lesy. V Hodicích lidé viděli, co všechno umí harvestor

Návštěvníci si budou moci také zakoupit rukodělné výrobky, které vznikly pod šikovnýma rukama klientů. Vzpomínku si budou moci uchovat díky fotokoutku, který bude po celou dobu akce v provozu a pamětním medailím. „Chceme lidem zpříjemnit sobotní den. Počítáno je s bohatým občerstvením, zajištěn bude také pitný režim,“ doplňuje Krčál. Premiérový ročník bude svým rozsahem jednu z největších akcí, která se kdy konala pod hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov.

Při její organizaci tak vedení zařízení spojilo síly s agenturou P-Team, jež se specializuje na pořádání eventů. „Moc se na to těšíme, protože naším posláním je spojovat," přibližuje kreativní ředitelka agentury Kateřina Vašků. Akce, která se koná za finanční podpory Kraje Vysočina v areálu Sk Jihlava, na adrese Okružní 2, odstartuje v sobotu 25.června od 10:00 hod. Vstupné je zdarma a všichni jsou srdečně zváni.

Klienti Domova pro seniory v Lesnově si užili den v mateřské škole.
Kdo si hraje, nezlobí. V Jihlavě navštívili senioři z domova mateřskou školu