V novém roce máme to štěstí, že k nám do školy mohou docházet odborníci z různých profesí. Paní učitelky tomu říkají projektové dny. Nám to přijde jako super zábava a skvěle strávený čas se zajímavým a chytrým člověkem. Vždycky je součástí něco, co si můžeme vyzkoušet, osahat, spustit nebo i vyrobit.

Už nějaký čas se ve výuce zabýváme naším tělem. Zkoumáme, co umí naše smysly, jak rosteme, co našemu tělu dělá dobře a celkově, kde co a k čemu na sobě a v sobě máme.

Ve vánoční sbírce telčského Sdílení se podařilo vybrat i díky dobrovolným pošťákům přes sedm set tisíc korun.
V Telči ve Sdílení jásají. K sedmi stům tisícům přispěli dobrovolní pošťáci

Do naší inovativní třídy jsme si pozvali odborníka, opravdového zkušeného záchranáře. Ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina k nám přišel pan Zdeněk Veselý, který je dokonce i členem letecké záchranné služby Jihlava.

Společně jsme prozkoumali model kostry člověka. Na dalším modelu jsme rozebrali a zase sestavili téměř všechny orgány, co v sobě máme. Tyto pomůcky s námi ve třídě ale nemohou zůstat napořád, proto jsme si model člověka i s orgány vyrobili vlastní. A to z daleka nebylo všechno.

Vzájemně jsme si stetoskopem poslechli, jak nám bijí srdíčka. Na velmi zajímavém přístroji (označen Lifepak 12), který záchranáři používají v terénu, jsme si zkontrolovali naše životní funkce.

Tematické dílny pro děti se konají jednou v měsíci, vždy jsou inspirované nějakou aktuální výstavou.
Postavy z barevných proužků. I taková může být dílna v jihlavské galerii

Naštěstí jsme všichni zdraví, vše nám funguje, jak má. Ale pro případ, kdyby se náhodou nám nebo ostatním něco přihodilo, pan záchranář slíbil, že přijde ještě jednou a naučíme se, jak správně poskytnout první pomoc. Už teď se moc těšíme.

Žáci inovativní třídy 1. a 2. ročník/ZŠ Jungmannova/ a učitelky spolupracující na tomto projektu
Alena Veliká a Ivana Málková