„S Malinou jsme se znali delší dobu a kamarádili jsme se. Jednou přišla s tím, že se chystá nejméně na dva roky do Ameriky jako au-pair. Tehdy jsme zjistili, že k sobě máme opravdu hodně blízko. Ale načasování bylo proti nám. Říkali jsme si, proč jsme si to neuvědomili dřív. Dávalo by někomu smysl si v tu chvíli začít vztah s někým, o kom víte, že spolu nebudete v tělesném kontaktu? Nedávalo. Jenže láska,“ začíná své vyprávění Michael.

Přítelkyně tedy odjela, a Michael zůstal v Praze, kde studoval vysokou školu. Na Vánoce si dali rande v New Yorku, pravé zamilované rande v jednom z největších měst na světě. „Kdo by řekl, že jsme nemohli vylézt z postele a užívali si jen jeden druhého, tak svým způsobem ano. První noc jsem vytuhl já, protože jetlag. Druhou noc vytuhla ona, protože byla unavená po toulkách městem. Sedm dnů uteklo až moc rychle a byl tu ten poslední. Ona mířila zpátky do Richmondu, já do Prahy. Loučili jsme se v slzách,“ popisuje mladý muž setkání po delší době.

V létě se Malina vrátila po roce domů. S přítelem strávili první a poslední tři týdny prázdnin. Mezitím se totiž Michael vydal na cesty, pro změnu na tři týdny do Států. Prý aby si se svou holkou příliš nezevšedněli a moc si na sebe nezvykli. Na začátku září nastalo opět loučení, Malina odjela do Chicaga. Plánovali, co dál. Nakonec se domluvili, že se Malina za rok vrátí domů. Tak začal další rok jejich nevšedního vztahu. A vzápětí málem zase skončil. Ještě v září se Malina s Michaelem rozešla s tím, že už nedávala tu obrovskou vzdálenost a všechno kolem.

„Svým způsobem jsem to chápal. V cizí zemi a bez kamarádů, to na člověka dolehne. Ale o tom vztah, i ten na dálku je, že jeden podrží toho druhého, když je potřeba a když jeden z nich šlape vodu. A jak jsem poznal, že se něco děje, kromě váznoucí komunikace? Obarvila si vlasy! Vždy, když má nějaký problém žena, obarví si vlasy,“ vysvětlil.

Po měsíci a půl se k sobě opět vrátili. Viděli se v prosinci, kdy si udělali pěkné tři vánoční týdny v Chicagu, kde zrovna panovala pořádně mrazivá zima. „Ovšem začaly o trošku později, jelikož jsem strávil osm hodin na imigračním v Chicagu a nechtěli mě pustit přes border. Prý jsem jezdil do Států častěji, než bylo zdrávo,“ doplnil další perličku Michael.

Po návratu do Prahy přišlo období věnované diplomce a učení na státnice, které skončilo v červnu. Na začátku července se s Malinou rozešli. Tentokrát to ovšem byl on, kdo to nedal. Dva měsíce před jejím návratem. Tohle už ale byl definitivní konec.

„Nějakou dobu mi to nemohla odpustit, ale teď jsme v pohodě, jsme tu jeden pro druhého. Vztah na dálku mi dal báječnou kamarádku. Občas jí ze srandy říkám, že kdybychom měli víc času, možná by na mě našla něco, kvůli čemu bychom spolu stejně nebyli. Ale pochybuji o tom,“ uzavírá mladý muž.