Výstava fotografií staré Jihlavy zachycuje okamžiky církevních a městských slavností i výjimečných chvil, třeba bourání částí historických hradeb. Snímky zachytují okamžiky církevních i městských slavností a výjimečných chvil – třeba bourání částí historických hradeb.

Ukazují každodenní život v jihlavských ulicích s jeho přirozenými součástmi, kterými bývaly trhy či nedělní korzo, ale také všední činnosti jako koupání v rybníku nebo draní peří, senoseč či velmi intimní chvilku modlitby u křížku u svatojánského kostelíka.

Klidný kousek v historické Telči lidé najdou v zahradě v Panském dvoře.
Netradiční tip. Oáza klidu plná květin. Navštivte smyslovou zahradu v Telči

Nová výstava pochází ze sbírek Muzea Vysočiny. K vidění je v podzemí pod jihlavskou radnicí až do 31. srpna 2022. Vstupné je zdarma.

Otevřeno je od úterý do pátku od 8.30 do 12.00 a od 12.30 do 16.00; dále sobota, neděle a státní svátky: 10.00 až 12.00 a od 12.30 do 16.00. K výstavě vzniká také katalog, který bude k prodeji na TIC v druhé polovině července.

Koncert duchovní hudby v bazilice svatého Prokopa v Třebíči spojil studenty hudebních oborů ze základních uměleckých škol v Třebíči, Telči a Třešti.
Nádherná atmosféra. Žáci základních uměleckých škol rozezněli baziliku v Třebíči