Přestože je Kalamajka taneční soubor, tak se nejen tančilo, zpívalo a hrálo na hudební nástroje. Téma, které nás tento rok provázelo, bylo Jumanji. Dospěláci museli podstoupit domácí přípravu a povinně zhlédnout filmy, aby vůbec věděli, o co půjde, ale děti byly nadšené. Džungle se osvědčila.

Kromě her, kvízů výstupů na horu Jumanji nechybělo ani tradiční bodování pokojů, ranní rozcvičky či večerní zpívání za doprovodu několika kytar, ukulelí, bubínků a ozvučných dřívek. Každý den nás děvčata, která se vloni zúčastnila folklorního tábora, učila novou písničku. Náš pěvecký repertoár se tak rozrostl o pět písniček. Tři chorvatské a dvě české.

Jokie čeká v pelhřimovském azylu na nový domov.
Jokie čeká v útulku na novou rodinu. Najde ji mezi čtenáři Deníku na Jihlavsku?

Týden utekl jako velká voda a nám už zbývá pouze hodnotit. Domů jsme si přivezli hromadu zážitků, krásné sluníčkové tričko, nová kamarádství, pár ucpaných a od rýmy odřených nosů a jedno vykloubené rameno. Za to rameno, ale opravdu nemůžeme. Fakt, opravdu, přísahám! Děkuji všem dospělákům, kteří s námi na tábory jezdí, připravují hry, soutěže a zábavu a společně s námi se dětem ve svém volném čase a o své dovolené věnují. V neposlední řadě děkuji i maminkám za opět výborný buchtový proviant.

Před odjezdem dětí domů jsme se ptali, jestli s námi ještě vůbec budou chtít někdy jet, no a pokud byli upřímní, tak téměř jednohlasně chtějí. Tak uvidíme…..

LENKA ŽÁKOVÁ, Kalamajka Havlíčkův Brod